4 поради для догляду за матрацом

4 поради для догляду за матрацом
4 поради для догляду за матрацом

Останнє оновлення: 27 травня, 2019

Як правильно доглядати та як захистити свій матрац від кліщів? Дуже часто ми недооцінюємо важливість цього незамінного атрибута життя у сучасному світі. Адже саме на матраці ми щодня проводимо від 7 до 9 годин.

Його міцність, чистота та гарний стан є основними складовими належного відпочинку. Якісні матраци забезпечують підтримку хребта та турбуються про ваш сон. На противагу цьому, дешеві та неякісні матраци можуть викликати таке неприємне явище, як алергія.

Не варто забувати, що ліжко – це надзвичайно сприятливе середовище для розмноження кліщів. Для того, щоб не дати їм оселитися у вашому матраці, необхідно вжити певних профілактичних заходів. Таким чином ви убезпечите себе від негативного впливу кліщів на організм.

У цій статті ми розповімо вам, як слід доглядати за своїм матрацом. Іноді маленькі зміни призводять до грандіозних результатів, які можуть докорінно змінити наше життя.

1. Належне провітрювання

провітрювання

Чи доводилось вам коли-небудь чути вислів: “Застеляння ліжка вранці шкодить здоров’ю”? Розгляньмо детальніше, що саме мали на увазі автори цього твердження, адже без вірогідних доказів воно не матиме жодного сенсу.

 • Кліщі люблять тепле середовище з високою вологістю. Якщо ми застелятимемо ліжко одразу після прокидання, то матрац залишатиметься теплим та злегка вологим. Це збільшить ризик появи нових та стрімкого розмноження вже наявних кліщів.
 • Найкраще застеляти ліжко через 1-2 години після прокидання.
 • Перед виходом з дому варто скинути з ліжка постільну білизну та відчинити вікно, щоб матрац добре провітрився.
 • Не забувайте регулярно провітрювати і решту оселі. Таким чином ви убезпечите себе від появи кліщів та покращите свій сон.

Зверніть увагу, що навіть якщо всі кліщі загинули, їхні рештки нікуди не зникають. Маленькі часточки кліщів можуть залишитися у вашому матраці, й іноді вони призводять до появи алергічних реакцій.

Саме тому ми підібрали для вас ще одну корисну пораду.

2. Харчова сода для дезінфекції матрацу

дезінфекції матрацу за допомогою харчової соди

Вам уже відомо, що за можливості матрац треба провітрювати щодня. Не забувайте перед виходом на роботу чи навчання знімати з ліжка всю постільну білизну.

Другим способом покращити стан цього незамінного приладдя для сну є його очищення. Чистку матраца потрібно проводити не рідше ніж один раз на місяць. Ми пропонуємо вам найпростіший засіб для очищення матраців.

Що вам знадобиться?

 • 5 крапель ефірної олії чайного дерева
 • 0,5 склянки (100 г) харчової соди
 • пилосос

Як це працює?

Готувати такий натуральний засіб для очищення дуже швидко та просто. Для початку зніміть з ліжка всю постільну білизну та притуліть матрац до стіни біля вікна.

 • Змішайте харчову соду з олією чайного дерева. Розбризкайте засіб на матрац за допомогою пульверизатора.
 • Якщо вам не вистачить засобу, приготуйте ще одну порцію з тими самими пропорціями. Таким чином ви точно продезінфікуєте матрац повністю.

Залиште матрац провітрюватися на дві години. Не забувайте, що засіб із содою потрібно наносити з обох його боків. Обидва компоненти цього очищувального засобу є натуральними, а ще вони володіють приємним ароматом. Після дезінфекції ретельно прочистіть матрац порохотягом.

3. Періодично перевертайте матрац на інший бік

Ми вже розповіли вам про необхідність цього заходу. Більш того, регулярно перевертаючи матрац на інший бік, ви убезпечите його від деформації.

 • Щотижня потрібно перевертати матрац на інший бік.
 • Не забувайте міняти місцями сторони матраца, тобто періодично розташовуйте його так, щоб ступні опинялись там, де раніше лежала голова, і навпаки.

Зверніть увагу, що ліжко у спальні не призначене для сидіння. Більшість із нас, на жаль, про це часто забуває та сидить на ліжку годинами з цікавою книжкою або ноутбуком.

Таке використання матраца також може призвести до його передчасної деформації.

4. Захистіть свій матрац за допомогою якісного наматрацника

білий матрац

Якісні матраци мають хорошу основу. Саме тому потрібно вживати заходів для захисту матраца від впливу негативних зовнішніх засобів. Так ви зможете не лише подовжити матрацу життя, але й покращите свій сон.

 • Наматрацник слугуватиме бар’єром між матрацом та зовнішніми факторами. Зокрема, він не дасть вашому поту всотатися всередину матраца.
 • Наматрацники можна прати у пральній машині, як звичну білизну.
 • Хороші наматрацники добре пропускають повітря, вбирають вологу та легко чистяться. Радимо вам обирати наматрацники та постільну білизну з натуральної бавовни.

Сподіваємося, ви візьмете до уваги всі ці поради. Варто докладати всіх можливих зусиль для того, щоб продовжити термін експлуатації якісного матраца. Якщо ви спатимете на хорошому ліжку, то зможете швидко відновлювати сили та спокійно спати.

Ваша спина гарантовано подякує за таку турботу. Якщо ви страждаєте від алергії, ці поради вам також стануть у пригоді. Обов’язково перевірте їх на практиці!


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.