Як подолати смуток? 4 поради

Щоб бути щасливими, важливо навчитися знаходити щастя в дрібницях у повсякденному житті.
Як подолати смуток? 4 поради

Останнє оновлення: 28 грудня, 2018

Бувають дні, коли ми відчуваємо безсилля; ми не знаходимо мотивації для того, щоб розпочинати новий день. Це моменти, коли смуток охоплює нас і забирає всі сили. Не дозволяйте цьому статися. Сьогодні ми дамо вам 4 поради, які допоможуть подолати смуток.

1. Я відчуваю смуток… але змушую себе рухатися далі

Це нормально – відчувати смуток або сумувати. І потрібно прийняти цей стан для того, щоб подолати його. Це просте правило варте зусиль, щоб зрозуміти і застосувати його в повсякденному житті. Психологи й психіатри говорять, що найчастіше сум або відчай охоплює нас у першій половині дня.

У такі моменти ми відчуваємо безсилля і не маємо жодного бажання вставати з ліжка. Слід бути обережними, щоб не потрапити в пастку до цих почуттів. Ось деякі основні стадії:

  • Коли ви розплющуєте очі й прокидаєтеся, то пригадуєте щось із того, що бентежить вас чи завдає болю.
  • Ранковий “спад" забирає всі сили й енергію, які потрібні, щоб вибратися з ліжка.
  • Перше, що потрібно зробити, помітивши цю “стіну" у своїй свідомості – визнати, що це погано. Ви знаєте, що є проблема. Вона змушує сумувати і забирає всі сили. Ви сподіваєтеся  подолати її, залишаючись у ліжку? Звичайно ж, ні.
  • Потрібно розуміти: останнє, що треба робити – це залишатись у пастці негативних думок. Ви можете подолати смуток поступово, досягаючи невеликих щоденних цілей: вибратися з ліжка і вдягнутися так, щоб вам було приємно на себе дивитися в дзеркало. Визнайте, що ви заслуговуєте набагато більшого, ніж страждати, і що життя створене для того, щоб радіти, а не плакати чи впадати у відчай.

Ви знаєте, що є речі, які засмучують вас, але відчиніть вікно і випустіть геть цей смуток, щоб потрохи вам стало легше дихати.

Радість та смуток

2. Віддавайтесь мріям кожного дня

Можливо, сьогодні хмарна погода. Можливо, насувається буря, і ви не хочете нічого робити. Але хіба буде краще, якщо ви залишитеся вдома і будете спостерігати, як іде дощ?

Ніколи не зважайте на те, що небо чорне, що сьогодні у вас під очима темніші кола, ніж учора. Або що поруч нема людини, з якою раніше ви були щасливими. Прийшов час шукати нові мрії, втілювати нові проекти. Мрії осяюють кожен день маленькими ідеями, які можуть призвести до великих досягнень.

  • Коли ви прокидаєтеся, думайте про те, що б ви хотіли зробити сьогодні. Прогулятися в парку, піти по магазинах. Зателефонуйте другові, якого ви давно не бачили. Купіть нову книжку. Зробіть нову зачіску або запишіться на заняття, що вам цікаві.
  • Будь-які зміни, які ви робите сьогодні, будуть новим мостом, який поведе вас до щасливого завтрашнього дня. Варто тільки спробувати це зробити.
рівновага

3. Важливо “знати, як відпустити"

Звісно, ви розумієте, що ми маємо на увазі, коли говоримо “відпустити". Усе проходить через певні цикли, різні стадії. Моменти життя кожного з нас пов"язані з певними людьми. Через деякий час ми віддаляємося, і починається новий цикл.

Дехто не хоче приймати ці зміни: розрив стосунків, втрата рідної людини, друзів, переїзд до іншого міста, звільнення з роботи…

Життя постійно змінюється, і ми повинні змиритися з тим, що інколи потрібно не зважати на минуле, а думати про майбутнє. Звичайно, це не просто. Важко сказати “прощавай" тому, кого ми любили раніше. Важко залишити спогади для того, щоб зосередитися на нових справах.

Як же це нам вдається? Як ми “відпускаємо" те, чим жили вчора? З мужністю, ентузіазмом і почуттям самоповаги. Уявіть собі, що життя схоже на велику кімнату, у якій є багато дверей, через які ви можете вийти.

Не залишайтесь у пастці своїх спогадів. Шукайте двері надії.

4. Оновлюйтесь і любіть себе

Життя  – це зміни, а смуток стає набагато небезпечнішим, якщо ми тихенько живемо з ним. Наприклад, залишаємося вдома, нікуди не ходимо, не маємо бажання з кимось розмовляти. Шукаємо порятунок у сльозах.

Не робіть цього! Спроба подолати відчай, безперечно, не дозволить вам потрапити в стан депресії. Треба розуміти, що кожен заслуговує на те, щоб бути щасливим, і ви також.

радість

Займіться новими проектами. Прислухайтеся до себе і згадайте щось із того, що ви завжди хотіли зробити, але ніколи не наважувалися спробувати. Здійснити самостійну подорож? Пошукати роботу в іншому місті? Жити – це приймати виклики, а мужність потрібна, щоб подолати смуток. Але ми запевняємо, що ви обов’язково зможете це зробити.

Не майте сумнівів, що ви заслуговуєте на це!

Це може вас зацікавити ...
Як подолати біль, щоб почати все спочатку
Моє здоров'яRead it in Моє здоров'я
Як подолати біль, щоб почати все спочатку

Не зациклюйтесь на негативних думках, оскільки це не дозволить вам рухатися вперед. Постарайся подолати біль за допомогою позитивного мислення.  • Barajas Márquez, Miriam W. y Cruz del Castillo, Cinthia (2017). Ruptura de la pareja en jóvenes: factores relacionados con su impacto. Enseñanza e Investigación en Psicología, 22 (3), 342-352. [Fecha de Consulta 25 de Octubre de 2020]. ISSN: 0185-1594. Disponible en: https://www.redalyc.org/articulo.oa?id=292/29255775008
  • Li, JZ, Bunney, BG, Meng, F., Hagenauer, MH, Walsh, DM, Vawter, MP, Evans, SJ, Choudary, PV, Cartagena, P., Barchas, JD, Schatzberg, AF, Jones, EG, Myers, RM, Watson, SJ, Akil, H. y Bunney, WE (2013). Patrones circadianos de expresión génica en el cerebro humano y alteración en el trastorno depresivo mayor. Actas de la Academia Nacional de Ciencias, 110 (24), 9950–9955. https://doi.org/10.1073/pnas.1305814110
  • The National Institute of Mental Health (NIMH). Depresión: información básica. https://www.nimh.nih.gov/health/publications/espanol/depresion-sp/index.shtml