4 поширені причини ранкового головного болю

Якщо ви хочете краще почуватися вранці та вдало почати свій день, важливо знайти основні причини ранкового головного болю. Це допоможе запобігти йому й уникнути дискомфортних відчуттів. Докладніше в нашій статті.
4 поширені причини ранкового головного болю

Останнє оновлення: 31 січня, 2019

Причини ранкового головного болю бувають дуже різні. На жаль, не завжди просто зрозуміти, чому голова розколюється й немає сил нічого робити. Якщо ви часто почуваєтеся розбитими, проаналізуйте свою поведінку та стиль життя. У будь-якому випадку радимо звернутися до лікаря та не займатися самолікуванням. В окремих випадках головний біль може бути симптомом серйозного захворювання.

Прокинутися вранці з головним болем – це один із найгірших способів почати день. У вас мало енергії, вам кортить полежати в ліжку, і менш за все хочеться братися за виконання своїх обов’язків. Головний біль може мати справді негативний ефект на ваш добробут і щастя.

Причини ранкового головного болю

Можна вирізнити чотири основні причини ранкового головного болю. Для кожної з них є рішення. Утім спершу потрібно зрозуміти, чому болить голова конкретно у вашому випадку. Якщо ви не зробите цього, то не знатимете, що робити далі.

1. Бруксизм

Бруксизм завдає клопотів значно більшій кількості людей, ніж здається на перший погляд. Це скреготіння зубами, яке переважно виникає, коли людина спить. У найскладніших випадках фахівці прописують капу. Якщо не носити її, це може призвести до пошкодження зубів.

основні причини ранкового головного болю

Напруженість через сильне стискання щелепи іноді спричиняє ранковий головний біль. Серед основних причин бруксизму стрес, хвилювання, тривога та депресія. Іноді навіть носіння капи не захистить вас від головного болю.

У таких випадках радимо проконсультуватися не лише зі стоматологом, а й з терапевтом. Спільними зусиллями лікарі зможуть знайти оптимальне для вас рішення та запобігти ускладненням. Важливо визначити місце, де виникає найбільший тиск під час тертя зубами.

2. Мігрені

Коли йдеться про причини ранкового головного болю, обов’язково варто згадати мігрені. Вам добре відомо, що це таке, правда ж? Якщо вам раніше не діагностували мігрень, можливо, ви припускаєте, що це звичайний головний біль.

Через неправильний діагноз ми часто припускаємося помилок. Наприклад, п’ємо неефективні ліки або думаємо, що сон допоможе зменшити дискомфортні відчуття. Утім у випадку мігреней потрібен зовсім інший підхід.

Мігрень – це дуже гострий біль, який може тривати до трьох днів, навіть якщо ви приймаєте ліки. Зазвичай він зосереджується в одній частині голови й може поширюватися на очі. Біль пульсуючий і гострий. Хоча ліки зменшують симптоми мігрені, голова може продовжувати боліти вранці.

3. Безсоння

які причини ранкового головного болю

Безсоння мучить багатьох людей. Якщо ви не змогли виспатися лише одну ніч, це не проблема. Тривожитися варто, якщо вам не вдається заснути багато днів поспіль. Люди з безсонням часто виглядають хронічно втомленими й навіть сумними. Вони агресивно поводяться й працюють менш ефективно, ніж зазвичай.

І це не дивно, адже організму потрібно багато відпочивати, щоб повністю відновитися. Якщо він не отримує цього, вранці ви прокинетеся з головним болем. Саме тому важливо пильнувати якість власного сну та лікувати будь-які розлади, щойно вони починають розвиватися.

4. Високий кров’яний тиск

Іноді щоб виявити причини ранкового головного болю, потрібно трохи уважніше стежити за показниками свого організму.

Зокрема, у випадку підвищеного кров’яного тиску. А ви знаєте, який у вас тиск? Якщо ні, виміряйте його або зверніться до фахівця. Лікар допоможе зрозуміти, що саме призводить до хронічного головного болю вранці.

При високому кров’яному тиску людина може різко прокидатися вночі через сильний біль. Крім того, це спричиняє розмитість зору й загалом погіршує його.

А ви коли-небудь прокидалися з головним болем? Знайоме це відчуття? Якщо вам діагностували мігрені чи бруксизм, візьміть до уваги, що ці порушення іноді можуть спричиняти ранковий головний біль.

Якщо ви досі не можете зрозуміти, чому болить голова, радимо негайно йти до лікаря. Фахівець поставить вам правильний діагноз і призначить оптимальне лікування. Крім того, ви зможете позбутися стресу через постійний дискомфорт і швидше одужати.  • Sarrais Oteo, F., & De Castro Manglano, P. (2007). El insomnio. Anales Del Sistema Sanitario de Navarra. https://doi.org/10.4321/S1137-66272007000200011
  • Firmani, M., Reyes, M., Becerra, N., Flores, G., Weitzman, M., & Espinosa, P. (2015). Bruxismo de sueño en niños y adolescentes. Revista Chilena de Pediatria. https://doi.org/10.1016/j.rchipe.2015.05.001
  • Sánchez del Río-González, M., & Río-González, M. Del. (2012). Migraña crónica:: fisiopatología. Revista de Neurología.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.