Депресія і тривога - ознаки сили

Емоційні проблеми не вибирають і ніхто не хоче, щоб у нього була депресія і тривога. Вони можуть виникати в результаті складних обставин і ситуацій.
Депресія і тривога - ознаки сили

Останнє оновлення: 14 грудня, 2018

Існує помилкове переконання, що депресія і тривога є ознаками слабкості й обмежують можливості на все життя. Але це не так; людина з тривогою, депресією або змішаними симптомами НЕ божевільна чи інвалідна, і річ не в тім, що вона “не має характеру”.

Боротися з цим сумно та виснажливо, але це соціальна реальність, яку неможливо ігнорувати. Отже, попри успіхи науки, через несвідоме поглинання інформації наше сучасне суспільство, як і раніше стверджує, що емоційні та психологічні проблеми є синонімом слабкості та вразливості.

Тому з огляду на те, що депресія і тривога не розглядаються як рани, які потребують зцілення, часто доводиться чути такі аргументи: “просто розслабся”, “усе не так уже й погано”, “життя не для того, щоб сумувати весь час”,  “немає, через що плакати “,” це просто частина дорослішання ” і подібне.

Чи це звучить знайомо? Насправді, цілком ймовірно, що ми були на обох кінцях цього типу міркування. Тому важливо підвищити обізнаність і надати емоційному болю уваги, на яку він заслуговує.

смуток

Так само, як ви не стали б ігнорувати біль у животі чи мігрень, не слід ігнорувати емоційний біль.

Ми не можемо очікувати, що емоційні рани заживуть самостійно. Ми повинні працювати над ними і виявляти їх.

Можливо, вам доведеться звернутися до психолога, щоб отримати допомогу та деякі стратегії, щоб впоратися із серйозним емоційним болем, що створює тривоги і депресії.

На доповнення нашого прикладу: так само, як ви б перестали вживати молочні продукти, якби дізналися, що маєте непереносимість лактози, ви повинні також уникати думок і обставин, які заражають вашу емоційну рану.

Бинтів недостатньо: потрібно очистити і зцілити свої емоції.

Отож, у цій статті, ми спробуємо допомогти людям, що страждають на ці рани, взяти свої емоції під контроль. Розгляньмо детальніше…

тривога

Неспокій – погані американські гірки

Почуття, які приходять з тривогою, схожі на ті, які можна було б відчути, якби на американських гірках щось пішло не так.

Уявіть себе в цій ситуації. Ви проводите день в парку розваг, заради катання на популярному атракціоні. Для того, щоб потрапити на нього, треба дуже довго чекати, доки не настане ваша черга.

Це спекотний день, і сонце пече голову, завдаючи болю і фізичного дискомфорту. Ви відчуваєте втому і вже не дуже хочете йти на гірки, але все одно робите це, тому що ви тут, щоб отримати задоволення.

Щойно ви сідаєте, серце починає битися, усе навколо крутиться, сидіння обертаються навколо на 360 ° кілька разів. Ви занурилися в темні тунелі, і повітряні кулі летять на вас, ніби хочуть напасти.

рука переслідує фігурку

Дихання прискорюється і серце продовжує важко битися. Ви відчуваєте, як щось має статися в будь-який момент. Почуття перемішані, у грудях стає туго, ви не можете рухатися і не в змозі зробити хоч що-небудь.

Ви не можете уникнути негативного мислення. Кричите, плачете і скаржитеся, але ніхто не чує вас, навіть ви самі. Ви відчайдушно благаєте, щоб усе зупинилося і відчуваєте, як уже помираєте.

А втім, ви не можете сповільнити цю подію, оскільки ви зупинитесь тільки тоді, коли поїздка закінчиться.

У цьому сенсі тривога – як погані американські гірки. Врешті-решт це припиниться, але ви не знаєте коли і як, тому тримати себе під контролем в умовах цієї невизначеності складно.

депресія

Депресія і тривога – темрява душі

Будь-яка людина, що страждає від депресії, відчуває, як все загорнуте в темряву. Поступово ця темрява захоплює все, що вас оточує, немає нічого, що мотивує або заохочує вас. Навчання чи робота вимагають дуже багато зусиль, і ви постійно або сумуєте, або дратуєтеся.

Депресія – це остання крапля в чаші терпіння, вантаж, який вже зробився важчим від складних ситуацій і обставин, які здійснили глибоке враження на вас і залишили вас почуватися розгублено.

Важливо, що коли ви розумієте, що щось неправильно, то звертаєтеся до професійної допомоги та підтримки для надання вам емоційного розуміння щодо того, що відбувається.

Мати емоційні проблеми – це не вибір. Людина з депресією не каже: “Я хочу почувати себе погано і зануритися у колодязь смутку, щоб дізнатися, чи я зможу потонути в ньому.” Це не працює таким чином. Насправді, це може трапитися з кожним із нас.

жінка перед вікном

Ніхто не вільний від кігтів тривоги і депресії

Депресія і тривога – це ознаки сили, а не слабкості. Ці емоційні проблеми не з’являються просто за ніч, бо вони викувані в пеклі життя, з емоційних труднощів і виснаження.

Вони також не є результатом особистого вибору. Ми не вирішуємо, чи будемо відчувати їх чи ні. Обидві емоційні проблеми походять від боротьби з труднощами життя і намагання залишатися сильними занадто довго.

Ми не можемо забувати про це, тому що ніхто не вільний від страждань від неспокою або депресії в якийсь момент свого життя, прямо чи побічно.

Підвищити обізнаність, навчитися розуміти ці проблеми і, перш за все, ніколи не засуджувати…
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.