4 здорові способи збільшити метаболізм

4 здорові способи збільшити метаболізм
4 здорові способи збільшити метаболізм

Останнє оновлення: 23 січня, 2019

Звісно, ви знаєте багато людей, які можуть їсти все, що хочуть, і не набрати жодного кілограма. Як вони це роблять? Повільний або швидкий метаболізм майже завжди є генетичним захворюванням. Однак ви можете спробувати певні стратегії,  щоб природньо регулювати і збільшити метаболізм.

Іншою ознакою є те, що нам подобається швидкий метаболізм протягом певного періоду життя, але у певному віці ми починаємо помічати, що набираємо вагу і що набагато важче втратити ці додаткові кілограми.

Немає причин втрачати надію та здаватися. Вам просто потрібно попрацювати над зміною звичок і виконувати наші поради у повсякденному житті, щоб збільшити метаболізм.

1. Скажіть “ні” низькокалорійним дієтам

відмовтесь від низькокалорійних дієт
Це перша помилка, яку ми зазвичай робимо, коли хочемо схуднути: ми вирішуємо, що потрібно менше їсти, і готуємо страви з нульовим вмістом жирів і вуглеводів та дотримуємося обмежувальної дієти. Отже, чи знаєте ви про наслідки такої дієти для вашого тіла? Візьміть до відома:

Мінімальна калорійність

Важливо мати на увазі, що зазвичай мінімальна кількість щоденного харчування складає від 1000 до 1200 калорій. Якщо ми їмо менше, метаболізм сповільнюється, і ми відчуваємо уповільнення швидкості обміну речовин, що не тільки не даватиме схуднути, але й поставить наше здоров’я під загрозу. Воно того не варте!

Глюкоза

Обмежувальна дієта перешкоджає отриманню належного рівня глюкози, яка необхідна мозку, м’язам і організму в цілому, щоб виконувати основні функції. Будьте обережні!

Ми втрачаємо м’язову масу

Чи правда, що при втраті ваги наша шкіра починає провисати? Це виглядає дуже непривабливо і в основному є наслідком обмежувальної дієти, яка приносить відчуття голоду, і наш організм вимушений отримувати їжу деінде.

Ви знаєте, де він шукає її в першу чергу? У м’язах, більш того, якщо ви далі будете дотримуватися цієї низькокалорійної дієти протягом декількох тижнів, організм зрештою отримає необхідну їжу з клітин легенів і серця.

2. Скажіть “так” сніданку, щоб збільшити метаболізм

скажіть "так" сніданку, щоб збільшити метаболізм

Споживання сніданку є дуже важливим для метаболізму. Без сумніву, це порада №1 для схуднення найбільш здоровим способом.

Варто мати на увазі, що наш організм має регулювати рівень глюкози та інсуліну, і якщо ми забезпечимо його хорошим кількістю поживних речовин з моменту пробудження вранці, непотрібно буде “зберігати” енергію у вигляді жиру в м’язах або в шлунку.

Зверніть увагу на деякі основні факти, які варто знати про сніданок, щоб прискорити метаболізм.

 • Не варто їсти сніданок пізніше, ніж через годину з часу підйому. Якщо ми виходимо за рамки цього періоду, метаболізм сповільнюється, і все, що ми їмо, як правило, “зберігається”, а не спалюється.
 • Випийте склянку теплої води з лимоном натщесерце. Таким чином ви виведете токсини й отримаєте необхідну кількість вітамінів. Після цього почекайте близько 15 або 20 хвилин до сніданку.
 • Дуже важливо додати до сніданку білок. З якої причини? Тому що він наповнює, робить м’язи сильними та забезпечує організм енергією для початку дня.

Зверніть увагу на продукти, які ви можете додати до сніданку, і які допоможуть прискорити метаболізм:

 • зелений чай
 • настій імбиру
 • чорна кава
 • вівсянка
 • яйця
 • шпинат
 • натуральний йогурт
 • зелені яблука
 • груші
 • грейпфрут
 • волоські горіхи

3. Щоденно робіть вправи різної інтенсивності

фізичні вправи
Ми впевнені, що у вашому житті є деякі здорові звички, наприклад, щоденні прогулянки протягом півгодини. Проте для багатьох людей цього недостатньо, щоб прискорити метаболізм і спалювати накопичені жири.

Який вихід? Необхідно тренувати тіло іншими видами діяльності, простими вправами, які “розігріють” організм, що дозволить активізувати метаболізм.

Зверніть увагу на ті, які слід робити кожен день:

 • Прогулянка протягом 30 хвилин
 • Біг протягом 10 хвилин
 • Підйом по сходах (це щось просте, що не займає багато часу, це просто питання вибору між сходами та ліфтом у нашому повсякденному житті).
 • 20 хвилин інших кардіо вправ, таких як танці, аеробіка

Все це займе лише одну годину на день.

4. Їжте меншими порціями, але часто протягом дня

їжте меншими порціями, але часто протягом дня
Якщо ми успадкували повільний метаболізм від родичів, найбільша помилка, якої ми можемо припуститися, коли хочемо схуднути, – це пропуск прийомів їжі. Без обіду або сніданку організм входить в “режим тривоги” і приймає рішення зберігати жир, оскільки він не отримує достатньої кількості поживних речовин.

Проте, якщо ми пропонуємо організму невелику кількість їжі 5 або 6 разів протягом дня, він знайде хороший баланс.

Не вагайтеся включити в раціон 5 або 6 щоденних порцій продуктів з низьким вмістом рафінованого цукру і борошна, а також видалити з нього готові продукти, замінивши їх свіжими овочами, здоровими білками  та жирами з жирної риби. Також важливо пити принаймні 6-8 склянок води щодня. Це допоможе вам позбутися токсинів. • Silverthone, dee unglaub. (2007). fisiología humana: un enfoque integrado. Tratado de Fisiología médica. https://doi.org/10.1017/CBO9781107415324.004
 • slide player. (2019). METABOLISMO.
 • Cossio, M. L. T., Giesen, L. F., Araya, G., Pérez-Cotapos, M. L. S., VERGARA, R. L., Manca, M., … Héritier, F. (2012). Metabolismo Celular. Uma Ética Para Quantos? https://doi.org/10.1007/s13398-014-0173-7.2
 • Sánchez, P. H., Alonso, J. D., Sevillano, P. L., González, M. D. E., Valle, M. I., López, G. M., … & Majem, L. S. (2008). Prevalencia de obesidad y sobrepeso en adolescentes canarios. Relación con el desayuno y la actividad física. Medicina clínica, 130(16), 606-610.
 • Andino, S., Aguilar, Z., & Mike, Y. (2016). Efecto del consumo de bebidas altas en fibra y proteína en saciedad, apetito, hambre e ingesta posterior de alimentos.
 • Molina, C., Cifuentes, G., Martínez, C., Mancilla, R., & Díaz, E. (2016). Disminución de la grasa corporal mediante ejercicio físico intermitente de alta intensidad y consejería nutricional en sujetos con sobrepeso u obesidad. Revista médica de Chile, 144(10), 1254-1259.
 • Murakami, K., & Livingstone, M. B. E. (2015). Eating frequency is positively associated with overweight and central obesity in US adults. The Journal of nutrition, 145(12), 2715-2724.
 • Ohio State University. (2015, 19 mayo). Skipping meals linked to abdominal weight gain. Recuperado 23 marzo, 2020, de https://www.sciencedaily.com/releases/2015/05/150519141508.htm
 • Peña, J. C. (2008). ¿ Es fisiológicamente recomendable ingerir mucha agua y es esta conducta correcta?. Acta Médica Grupo Ángeles, 6(4), 192-196.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.