Як прискорити метаболізм і легко схуднути

Хоча важливо залишатися активними, щоб прискорити метаболізм, важливо також добре спати щоночі (десь 8 годин), щоб наші біоритми не вийшли з-під контролю.
Як прискорити метаболізм і легко схуднути

Останнє оновлення: 05 лютого, 2019

Ви точно багато разів чули про метаболізм. Але, можливо, ви точно не знаєте, що це таке і як можна прискорити метаболізм.

Метаболізм – це сукупність фізичних та хімічних процесів у нашому організмі, пов’язані з використанням енергії, а також іншими функціями, як от травленням, диханням, температурою та кровообігом.

У цій статті ми пояснимо, чому прискорення метаболізму може допомогти вам схуднути легше, а також як цього досягти за допомогою простих природних засобів.

Метаболізм і схуднення

Наш основний метаболізм – це той, який регулює спалення калорій у нашому організмі. Тому, коли він не працює належним чином, це може змусити нас набирати або скидати вагу, незалежно від того, що ми їмо.

Це пояснює той факт, що деякі люди набирають вагу, пори те, що вони їдять дуже мало, тоді як інші завжди залишаються худими, навіть якщо вони їдять багато.

Хорошою новиною є те, що деякі природні засоби та поради можуть допомогти нам збалансувати метаболізм, не змінюючи інших функцій організму, що впливають на нашу вагу, температуру, травлення тощо.

Це також допоможе запобігти метаболічним розладам, таким як захворювання щитоподібної залози або діабет.

Як прискорити метаболізм

1. Пийте воду

пийте воду, щоб прискорити метаболізм
Це простота звичка, яку рекомендують усі лікарі, і якої також важко дотримуватися. Це чудовий прискорювач метаболізму.
 • Пийте маленькими ковтками воду протягом дня, з моменту підйому, натщесерце, щоб, коли ви лягали спати, це допомогло вам підтримувати стабільний метаболізм в організмі.
 • Це також допоможе вам вивести токсини та запобігти накопиченню рідин.

Якщо вам важко пити воду, ви можете додати трохи лимонного соку та стевію і пити її гарячою або холодною залежно від ваших уподобань. Поставте пляшку поруч із вами, так ви не забудете про неї.

2. Уникайте сидячого способу життя

Найгірший ворог нашого метаболізму – сидіння, яке занурює наше тіло в безперервний пасивний стан. Офісна робота та години перед телевізором чи комп’ютером зробили цю ситуацію ще гіршою.

 • Поставте собі за мету вставати зі стільця кожні 30-40 хвилин на пару хвилин, щоб зробити розтягнутися або пройтися.
 • Хоча це може здатися незначним, це матиме загальний позитивний вплив на метаболізм та на ваше здоров’я загалом.
 • Ми також не повинні забувати робити вправи середньої або високої інтенсивності два або три рази на тиждень.

3. Добре спіть

сон допомагає прискорити метаболізм
Протягом дня ми повинні діяти та рухатися. Уночі настає час лежати. Нам потрібен достатній нічний якісний відпочинок.

Наше тіло дотримується певних біоритмів, визначених сонячним світлом. Отже, наш ритм повинен сповільнитися від заходу сонця, щоб потім активізуватися на світанку.

 • Якщо у вас безсоння, або ви прокидаєтеся втомленими вранці, вам варто спробувати техніки релаксації або медитації. Робіть їх принаймні за годину, перш ніж лягати спати.
 • Спробуйте відірватися від усіх електронних пристроїв. Зрештою, вони змінюють нервову систему й ускладнюють нічний відпочинок.

4. Їжте кілька разів на день

Багато дієтологів рекомендують їсти меншу кількість їжі кілька разів на день. Хоча ця рекомендація не обов’язкова для всіх, люди, які страждають від повільного метаболізму, можуть скористатися цією порадою.

 • Ситно їжте 5 разів на день, але не надто переїдайте.
 • Їжа разом із водою, яку треба пити натщесерце, буде підтримувати постійний метаболізм протягом дня.

5. Приправляйте їжу спеціями

спеції можуть прискорити метаболізм
Кулінарні спеції є чудовим активаторами природного метаболізму, а також мають багато інших властивостей. Ми рекомендуємо щодня їсти такі спеції:
 • Кайєнський перець: один із найкращих засобів для стимуляції організму, сприяє виробленню шлункових соків, а також допомагає підвищити температуру тіла і спалювати більше калорій.
 • Потрібно почати їсти кайєнський перець поступово, щоб не дратувати травний тракт. Почніть зі щіпки й поступово збільшуйте кількість, щоб прискорити метаболізм.
 • Імбир: стимулятор, сечогінний засіб, корисний для травлення. Він ідеально підходить для приготування м’яса, риби та десертів, а також коктейлів та лимонадів.
 • Кориця: це стимулятор і афродизіак, корисна для травлення та покращує кровообіг.


 • Wewege M., Berg R., Ward RE., Keech A., The effects of high intensity interval training vs moderate intensity continuous training on body composition in overweight and obese adults: a systematic review and meta analysis. Obes Rev, 2017. 18 (6): 635-646.
 • Xie Z., Chen F., Li WA., Geng X., et al., A review of sleep disorders and melatonin. Neurol Res, 2017. 39 (6): 559-565.
 • Maharlouei N., Tabrizi R., Lankarani KB., Rezaianzadeh A., et al., The effects of ginger intake on weight loss and metabolic profiles overweight and obese subjects: a systematic review and meta analysis of randomized controlled trial. Crit Rev Food Sci Nutr, 2019. 59 (11): 1753-1766.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.