Погані звички, які не дозволяють схуднути

10 Січня, 2019
Замість того, щоб самотужки вигадувати для себе різноманітні дієти, ми рекомендуємо звернутися до спеціаліста. Тільки кваліфікований дієтолог допоможе скласти раціон, що відповідатиме вашим особливостям та потребам.

Безсумнівно, проблема зайвої ваги є одним з найбільш обговорюваних нині явищ як серед жінок, так і серед чоловіків. У цій статті ми б хотіли розповісти про погані звички, котрі сповільнюють метаболізм та не дозволяють отримати фігуру своєї мрії.

На жаль, багато людей перетворюють мету скинути кілька зайвих кілограмів на нав’язливу ідею. Якщо вчасно не припинити виснажувати свій організм суворими дієтами, це може призвести до серйозних проблем зі здоров’ям, причому не тільки фізичних, але й психологічних.

Якщо додати до неправильного харчування ще й сидячий спосіб життя, можна очікувати поступового, проте невпинного зростання показників на вагах.

На жаль, такий спосіб життя з часом змушує людину шукати різноманітних способів позбутися зайвих кілограмів. Зверніть увагу, що не всі дієти є неправильними та шкідливими. Трапляються такі випадки, коли певна дієта просто не підходить конкретно вашому організму.

Саме тому не варто ризикувати своїм здоров’ям та робити над ним експерименти з дієтами. Дуже важливо завжди вести активний та здоровий спосіб життя.

Зверніть увагу на три основні складові правильного стилю життя:

  • Збалансований раціон
  • Регулярне фізичне навантаження (щонайменше тричі на тиждень)
  • Достатня кількість нічного відпочинку (щонайменше 8 годин на добу).

До того ж неодмінно потрібно звернутися за порадою до лікаря. Ми рекомендуємо відвідати дієтолога або фізіотерапевта, адже саме ці спеціалісти допоможуть вам скоригувати свій стиль життя таким чином, щоб прискорити процес втрати зайвих кілограмів.

І насамкінець: забудьте про погані звички та уникайте стресових ситуацій.

Оскільки мова зайшла про корисні поради, які допоможуть прискорити процес схуднення, ми б хотіли детальніше розповісти про погані звички, які сповільнюють метаболізм та не дають отримати фігуру своєї мрії.

Приготуйтеся занотовувати!

Погані звички, які заважають скидати зайву вагу

1. Відмова від сніданку заради втрати кілограмів

Мабуть, вам також здається, що вислів “сніданок – це найважливіша трапеза дня” більше нагадує старе кліше. Попри те, що ми й справді чуємо цю фразу надто часто, у ній криється велика частка правди.

Після тривалого нічного відпочинку сніданок – це єдиний спосіб активувати метаболізм, поповнити запаси енергії в організмі та підготувати себе до важкого робочого дня.

Та навіть розуміючи всю важливість сніданку, чимало людей свідомо відмовляються від нього у погоні за мінусом на вагах.

Читайте також: 5 корисних сніданків, щоб вдало почати день

Насправді ж відмова від сніданку не лише не допомагає схуднути, але й відверто шкодить організму. Якщо ви не їсте зранку, то ваш обмін речовин поступово уповільнюється, а тому скинути вагу стає все важче й важче з кожним днем.

Ба більше, відмова від сніданку може спровокувати набір ваги, тож ми не рекомендуємо припускатися цієї помилки.

2. Дотримання суворих дієт

Звісно, навіть до меню суворих дієт входять звичайні продукти, які ми вживаємо щодня. Проте ми вже неодноразово розповідали вам, як важливо харчуватися правильно та здорово, а це означає тільки одне – щоденний раціон має бути не одноманітним, а поживним та збалансованим.

Незалежно від того, чи ви намагаєтеся скинути кілька кілограмів, чи прагнете підтримувати вагу на стабільній позначці, необхідно регулярно вживати всі без винятку види корисних продуктів.

Особливу увагу потрібно звернути на свіжі овочі та фрукти, а також нежирне біле м’ясо. Крім того, ніколи не переїдайте, адже навіть низькокалорійні продукти можуть зашкодити, якщо вживати їх у великих кількостях.

Одна з найпоширеніших помилок всіх людей, що намагаються схуднути – це дотримання суворих та безглуздих дієт. Ми часто зустрічаємо подібні меню у мережі під заманливою назвою “чудодійні дієти для втрати ваги”.

Насправді такі дієти не пропонують нічого, окрім порожніх обіцянок. Якщо ви все життя будете дотримуватися тільки таких суворих дієт, то так ніколи й не дізнаєтеся про принципи правильного харчування, а будете завжди експериментувати над собою. Дуже шкода, що відчайдушно намагаючись досягнути своєї мети, люди готові ризикувати власним здоров’ям.

3. Нестача сну

нестача сну не дозволяє схуднути

Коли йдеться про погані звички, які заважають схудненню, неможливо не згадати про такий важливий фактор, як якісний сон. Тільки за допомогою достатньої кількості нічного відпочинку можна активувати метаболізм. Зверніть увагу, що спати потрібно тільки у спокійному, затишному та сприятливому середовищі.

Якщо ви не висипаєтесь та почуваєтеся розбитими після безсонної ночі, наступного дня ви неодмінно будете знервованими, а отже не зможете продуктивно провести день.

Вірте чи ні, але через недосипання у людини може виникнути невгасиме відчуття голоду впродовж дня. Звісно, нестримне бажання їсти все без розбору негативно впливає на процес втрати ваги.

4. Відмова від спільних трапез з метою прискорення втрати кілограмів

Попри те, що на перший погляд ця звичка може здатися дещо старомодною та дивакуватою, насправді бажання їсти виключно наодинці з собою виникає не тільки від нудьги, але й через певні психологічні проблеми.

На жаль, через таку, здавалося б, невинну звичку, людина починає вживати їжу у набагато більших кількостях, ніж зазвичай.

Вірте чи ні, але наодинці більшість людей їсть набагато швидше, аніж у компанії. У результаті їжа не засвоюється правильно, і втратити зайві кілограми стає майже неможливо.

5. Сидячий спосіб життя

погані звички: сидячий спосіб життя

Коли ми говоримо про найбільш руйнівні для організму погані звички, варто згадати про сидячий спосіб життя, адже саме це найчастіше заважає позбутися зайвих кілограмів. Ба більше, такий стиль життя та недостатня кількість фізичного навантаження можуть спровокувати серйозні проблеми зі здоров’ям, зокрема стати причиною хронічних захворювань.

Дізнатись більше: Цікаві секрети швидкого схуднення

Серед найвідоміших наслідків сидячого способу життя є ожиріння. Це захворювання є одним із найнебезпечніших, оскільки ожиріння може призвести до серйозних наслідків і навіть до смерті.

Не забувайте, що згідно з рекомендаціями представників Всесвітньої організації охорони здоров’я, необхідно займатися спортом щонайменше тричі на тиждень.

  • St-Onge MP. Sleep-obesity relation: underlying mechanisms and consequences for treatment. Obes Rev. 2017 Feb;18 Suppl 1:34-39
  • Swift DL, McGee JE, Earnest CP, Carlisle E, Nygard M, Johannsen NM. The Effects of Exercise and Physical Activity on Weight Loss and Maintenance. Prog Cardiovasc Dis. 2018 Jul-Aug;61(2):206-213.
  • Shahidi F, Ambigaipalan P. Omega-3 Polyunsaturated Fatty Acids and Their Health Benefits. Annu Rev Food Sci Technol. 2018 Mar 25;9:345-381.