5 незвичайних причин запалення

Запалення може бути гострим або хронічним, розуміння причини його появи має важливе значення для запобігання та недопущення більш серйозних проблем
5 незвичайних причин запалення

Останнє оновлення: 16 грудня, 2018

Укус комара або іншої комахи викликає запалення(набряк, почервоніння, свербіж)? Нічого страшного. Це триватиме лише кілька годин або, щонайбільше, днів.

Це лише природна реакція на подразник або травму. У цьому випадку це відповідь на інфекції, деякі з яких можуть викликати запалення.

З іншого боку, існують види запалення, які тривають довше. Запалення нижчого ступеня мають “подовжену тривалість”, тому що вони можуть тривати декілька тижнів або навіть місяців.

Це явище також відоме як хронічне запалення. У цій статті ви дізнаєтеся про активні симптоми.

Якщо запалення не проходить, небезпека зростає. Хвороби, які може викликати хронічне запалення – це діабет, серцево-судинні захворювання, артрит або навіть хвороба Альцгеймера.

Ось деякі загальні причини запалення та способи, які допоможуть повністю анулювати його ефект:

1. Ви маєте зайву вагу

Якщо ви носите на собі декілька додаткових кілограмів, це може викликати запальну реакцію в жирових клітинах.

З віком жирові тканини починають впливати на деякі клітини в організмі.

Ожиріння у молодих людей може змусити жирові клітини бити сигнал тривоги. Їхня імунна система починає захищати себе, але, не маючи ніякої активної цілі, вона просто пошкоджує сам організм.

2. Ваш начальник занадто суворий до вас, а ваше життя – хаос

стрес на роботі

Іншою причиною запалення є стрес. Він може бути гострим або хронічним.

  • Гострий стрес виникає, коли ваші турботи або побоювання стають значними та пов’язані з реальною ситуацією, яка дестабілізує ваше життя.
  • Хронічний стрес виникає, коли ви, наприклад, перебуваєте у нещасливому шлюбі чи ваша робота завдає вам багато занепокоєння.

Обидва з них можуть викликати запалення. Кортизол відіграє важливу роль у керуванні запальною реакцією організму. Проблема в тому, що хронічний стрес може подовжити дію цього гормону.

Згідно з дослідженням, проведеним в Університеті Рокфеллера, це може викликати нездатність контролювати запалення.

Дослідження також стверджує, що хронічний стрес може викликати збільшення вироблення білих кров’яних клітин. Це призводить до вищого ризику захворювань, пов’язаних із запаленням.

3. У вас наявні кишкові бактерії

Не всі бактерії можуть заподіяти вам шкоду. Деякі різновиди можуть пригнічувати запалення, а інші ж викликають його. Але 70% ваших клітин імунної системи знаходяться у вашому кишківнику.

Це означає, що кишкові бактерії можуть впливати на вашу імунну систему безліччю способів, що робить їх однією з причин запалення.

Вчені, які вивчають цю тему, не повною мірою розуміють природу цієї взаємодії. Ось чому вони досліджують екологічні та дієтичні зміни, які можуть виправити ситуацію.

Деякі дослідження виявили певних мікробів, які живуть у кишківнику та можуть бути пов’язані з розвитком ревматоїдного артриту та хвороби Крона.

Запалення, викликане мікробами в кишківнику, також може погіршити ситуацію або посприяти появі інших захворювань, наприклад, таких як ВІЛ.

4. Ви п’єте занадто багато

алкоголь

З фізіологічної точки зору алкоголь розщеплюється в організмі. Ця реакція виробляє токсичні побічні продукти. Ви вже знаєте, що печінка – головний орган, який бере участь у процесі розщеплення та перероблення алкоголю.

Це означає, що якщо ви п’єте занадто багато, печінка першою стикається з цією проблемою. Уникаючи алкогольних напоїв, ви дозволите своїй печінці розслабитися й очистити себе.

Крім того, ви не тільки вживаєте занадто багато алкоголю, ви також отримуєте більше жиру, що може призвести до цирозу чи гепатиту.

5. Ваш вибір контрацепції

контрацептиви

До початку менопаузи жінки, як правило, мають вибір із безлічі варіантів контрацепції. Одним із них є протизаплідні пігулки.

Це може допомогти їм завагітніти пізніше, ніж заплановано природою, але це також може викликати проблеми.

Жінки, які приймають оральні контрацептиви, мають вищий ризик виникнення, ніж ті, хто відмовляється від пігулок.

У 2014 році журнал PLoS One опублікував попереднє дослідження щодо цього питання. Вони виявили, що запалення у жінок, які не приймають пігулки, було мінімальним.

Це не означає, що ви не повинні піклуватися про своє здоров’я або не маєте використовувати метод контрацепції. Якщо ви хочете запобігти вагітності на будь-якому етапі життя, поговоріть з вашим гінекологом, щоб з’ясувати, які варіанти можливі. Він повідомить, чи є у вас які-небудь особливі фактори ризику та чи варто розглянути питання про зміну контрацепції.

Читати більше: Методи контрацепції: міфи та реальність

Не ігноруйте важливість причин і наслідків запалення

Хронічне запалення може тривати протягом декількох тижнів або навіть місяців і може виникнути в будь-якому місці тіла.

Якщо ви маєте зайву вагу, курите, вживаєте алкоголь чи приймаєте протизаплідні пігулки, ви повинні стежити за тим, що відбувається з вашим тілом.

Пам’ятайте, що для запобігання цій проблемі, важливо робити вправи, підтримувати здорову вагу тіла та дотримуватися здорової дієти.  • Izaola, O., de Luis, D., Sajoux, I., Domingo, J. C., & Vidal, M. (2015). Inflamación y obesidad (Lipoinflamación). Nutricion Hospitalaria. https://doi.org/10.3305/nh.2015.31.6.8829
  • Villalba, E. (2014). Inflamación I. Revista de Actualización Clínica.
  • Blancas-Flores, G., Almanza-Pérez, J. C., López-Roa, R. I., Alarcón-Aguilar, F. J., García-Macedo, R., & Cruz, M. (2010). La obesidad como un proceso inflamatorio. Boletín médico del Hospital Infantil de México, 67(2), 88-97.
  • Estruch, R. (2002). Efectos del alcohol en la fisiología humana. Adicciones, 14(5).

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.