5 порад для очищення духовки від жиру

Насправді є багато ефективних методів очищення духовки від жиру. Для прикладу, з допомогою таких доступних продуктів, як харчова сода, лимон та столовий оцет можна швидко очистити та продезінфікувати духовку. Ці продукти мають ще одну важливу перевагу - їх можна використовувати для миття будь-яких предметів домашнього вжитку.
5 порад для очищення духовки від жиру

Останнє оновлення: 29 травня, 2020

Нині можна знайти величезне різномаїття методів для очищення духовки від жиру. Усе залежить саме від типу поверхні, яка є на вашій кухні.

Дуже важливо завжди тримати духовку в чистоті, інакше її поверхня стане чудовим місцем для розмноження бактерій та різних мікроорганізмів.

У цій статті ми поділимося найефективнішими порадами, з допомогою яких ви зможете легко очистити духовку до блиску.

Найдієвіші методи очищення духовки від жиру

Якщо ви будете регулярно мити духовку, то зможете зберегти її поверхню вільною від бруду та бактерій.

Не забувайте, що регулярне очищення духовки від жиру є напрочуд важливим домашнім обов’язком. Погодьтеся, що залишки їжі та часточки жиру часто застрягають між внутрішніми стінками та скляною панеллю духовки. Під час користування духовкою ці маленькі часточки продуктів починають горіти, а це небезпечно для здоров’я людини.

Саме з цих міркувань необхідно ретельно мити духовку після кожного використання.

Утім, перед прибиранням потрібно вивчити особливості будови та тип покриття духовки, щоб підібрати найкращий очисний засіб.

Вірте чи ні, але нині у продажу є багато видів духових шаф, які не потребують очищення. Однією з головних особливостей таких приладів є режим самоочищення, тож усе, що вам потрібно буде для ефективного прибирання – це ознайомитися з інструкцією виробника.

Звісно, не всім пощастило бути власниками таких “розумних” кухонних приладів, а отже їм доводиться власноруч очищувати духовку від залишків жиру та бруду.

Сьогодні ми детальніше поговоримо про те, як швидко та легко мити газові та електричні духові шафи, а також мікрохвильовки.

Утім, в цій статті ми поділимося не лише рекомендаціями для ефективного очищення духовки, але й рецептами натуральних очисних засобів на основі столового оцту, лимона та харчової соди. Вам більше не доведеться витрачати важко зароблені кошти на магазинні засоби для прибирання. Не хвилюйтеся, ці натуральні продукти справді є ефективними, і з їхньою допомогою ви зможете досягти неймовірних результатів.

Ви готові занотовувати?

Як очистити газову або електричну плиту?

очищення від жиру газової плити

Лимон, столовий оцет та харчова сода – це ті натуральні помічники у боротьбі із жиром, які допоможуть завжди зберігати в оселі чистоту.

Лимон

Погодьтеся, що мити забруднену духовку досить складно. Часточки жиру прилипають до внутрішніх стінок, і відмити їх стає неймовірно складно (думаємо, нам навіть не варто вам це пояснювати).

На щастя, є один натуральний інгредієнт, який зробить усе за вас. Ба більше, він володіє ще цілою низкою переваг, зокрема пом’якшує шкіру рук та є абсолютно безпечним для довкілля. Здогадалися, про який продукт ми говоримо? Вірно, це всім знайомий лимон!

 • Візьміть три лимони, розріжте їх навпіл та видавіть з усіх трьох фруктів сік у термостійкий контейнер, який можна помістити у духовку.
 • Помістіть контейнер у розігріту до 250°С духовку на 30 хвилин.
 • За цей час випари лимонного соку очистять духовку від затверділого жиру, і вам знадобиться лише протерти її стінки вологою ганчіркою. Безумовно, потрібно бути обережними та трохи зачекати, щоб духовка охолонула, перш ніж витирати залишки жиру.

Столовий оцет

Як і лимон, білий столовий оцет також є потужним натуральним помічником у боротьбі з бактеріями та залишками застарілого жиру.

 • Налийте оцет у чисту пляшку з пульверизатором та розпиліть його на внутрішні стінки духовки. Будьте обережними: в жодному разі не можна наносити оцет на нагрівні елементи.
 • Розігрійте духовку до 120°С та зачекайте 10 хвилин.
 • Опісля потрібно дозволити духовці охолонути, щоб не обпектися. Залишки сажі та жиру витріть ганчіркою.

Очищення духовки від жиру з допомогою харчової соди

Безумовно, харчова сода також чудово підходить для очищення духовки, особливо якщо ваша духова шафа має сильні забруднення.

 • Спочатку потрібно змішати харчову соду з невеликою кількістю води до утворення однорідної пасти.
 • Готовий засіб потрібно обережно нанести на внутрішні стінки духовки, уникаючи його потрапляння на нагрівні елементи. Залиште пасту із соди щонайменше на дві години. Зверніть увагу: вмикати духовку не потрібно.
 • Опісля змийте залишки пасти з допомогою вологої ганчірки.

Як очистити мікрохвильову піч від жиру?
Погодьтеся, що мікрохвильовка належить до найчастіше використовуваних кухонних приладів, тож не дивно, що на її внутрішніх стінках накопичується чимало жиру.

Мікрохвильовка досить легко брудниться. Оскільки під час розігрівання їжі на її стінки потрапляють краплини рідини, ця кухонна техніка потребує регулярного ретельного очищення.

Утім, є й гарна новина: з допомогою кількох простих рекомендацій процес очищення мікрохвильової печі від жиру стане дуже простим.

Засіб на основі води, столового оцту та солі

 • Налийте у термостійкий (придатний для мікрохвильової печі) посуд пів склянки води та пів склянки білого столового оцту.
 • Накрийте контейнер кришкою з невеликими отворами в ній. Можна замінити кришку на харчову плівку, якщо попередньо проколоти її в кількох місцях.
 • Помістіть контейнер у мікрохвильову піч на максимальну потужність приблизно на 5 хвилин. Завдяки пару, що виділятиме оцет, застарілий жир відпаде від внутрішніх стінок приладу.
 • Після того, як мікрохвильова піч вимкнеться, залиште контейнер всередині ще на 10 хвилин. Дверцята мікрохвильовки при цьому мають бути зачиненими.
 • Насамкінець вийміть контейнер з мікрохвильовки та витріть її внутрішні стінки вологою ганчіркою.

Харчова сода та столовий оцет

 • Розведіть одну столову ложку оцту у склянці води та вилийте цю суміш у термостійкий контейнер, який можна помістити у мікрохвильовку.
 • Покладіть контейнер із засобом всередину мікрохвильової печі. Увімкніть мікрохвильовку на максимальну потужність. Посудину з оцтовим розчином потрібно прокрутити з 30-секундними інтвервалами до повного випаровування рідини.
 • Коли рідина випарується, залиште посудину ще на 10 хвилин всередині при зачинених дверцятах для завершення очисної дії пару.
 • Після цього посудину можна витягнути. Будьте дуже обережними, адже гарячий посуд може сильно обпекти вам руки. Після цього на внутрішні стінки мікрохвильовки потрібно нанести невелику кількість харчової соди з допомогою вологої губки.
 • Через кілька хвилин потрібно змити залишки соди злегка зволоженою ганчіркою.

Не зволікайте і неодмінно самотужки переконайтеся в ефективності цих натуральних засобів для очищення духовки від жиру. Повірте, ваша духовка буде сліпучо чистою та гарною, адже домашні очисні засоби є легкими у користуванні та абсолютно безпечними для довкілля, а процес миття духовки з ними не займе у вас багато часу чи зусиль.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.