5 причин, чому не слід пити воду в пляшках

· Грудень 29, 2018
Вода необхідна для життя. Вона не тільки освіжає, але й відіграє ключову роль в організмі і кожній з його функцій.

Оскільки вода надважлива для організму, потрібно уникати зневоднення. Багато компаній перетворили цю рідину на бізнес, який вводить в оману клієнтів вже протягом багатьох десятиліть, адже вони змусили людей повірити, що вода в пляшках не має альтернативи.

З гаслами типу “9 з 10 лікарів рекомендують її”, багато корпорацій продають воду в пляшках, стверджуючи, що вона корисніша, ніж водопровідна. Деякі компанії пропонують цю нібито корисну воду низької якості за цінами, які занадто високі для споживачів.

Вода в пляшках не є екологічно доцільною альтернативою, хоча корпорації хотіли б, щоб ми в це вірили. Це правда, що багато компаній наразі підтримують політику переробки і повторного використання пластикових пляшок, але в більшості випадків пляшки зрештою опиняються на смітнику і забруднюють навколишнє середовище.

Ми не говоримо, що воду з-під крана 100% безпечно використовувати, тому що все залежить від того, як вона була оброблена, що було зроблено, щоб зробити її придатною для вживання людиною. Ось 5 причин, чому не слід пити воду в пляшках.

Пластикові пляшки з водою не є екологічно доцільними

пиття води
Як ми вже згадували, корпорації хочуть, щоб споживачі вважали, що пластикові пляшки є біологічно і екологічно чистими. Проте ці пляшки виготовлені з використанням матеріалів, розпад яких потребує сотні років.

Сьогодні проводиться чимало кампаній з утилізації, щоб зменшити забруднення навколишнього середовища пластиковими пляшками, але вони мають лише мінімальний вплив на стан справ. За даними кількох досліджень, більше пластикових пляшок викидають, ніж переробляють для повторного використання.

Крім того, “біорозкладні” пляшки не розкладаються настільки швидко, як вказано на упаковці. Їх просто виготовляють з меншої кількості пластику, ніж інші.

Вода в пляшках є такою ж, як водопровідна, але за вищою ціною

У рекламі води в пляшках може бути мирна весна або струмок, але це не означає, що ця вода чиста і найвищої якості. Насправді лише невеликий відсоток води в пляшках надходить зі струмків або підземних джерел.

Близько 25% усієї води в пляшках ідентичні за якістю до водопровідної. Звісно, деякі компанії фільтрують або опромінюють воду ультрафіолетовим світлом перед продажем за ціною, яка в 100 разів перевищує ціну тієї ж кількості води з-під крана.

Крім того, кілька досліджень довели, що зразки води з пляшок містили фталати, цвіль, мікроби, бензол, тригалометани і навіть миш’як. У зв’язку з цим, фахівці вважають, що водопровідна вода надійніша, хоча тут слід зважати на процес очищення, який використовують у муніципальному водопостачанні.

Вода в пляшках може містити токсини

вода в пляшках
Пластик, який використовують для такої води, не лише поганий для планети, але й може призвести до пошкодження вашого організму. Компанії, які продають воду в пляшках, використовують тип пластика без додавання бісфенола-А, який є менш токсичним, ніж інші різновиди пластика.

Проте він не вільний від інших хімічних сполук, які можуть вимиватися, якщо пляшка піддається впливу тепла протягом певного періоду часу. Деякі з цих хімічних елементів становлять загрозу для ендокринної системи, хоча це ще не було науково підтверджено.

Місцева вода є ідеальним доповненням до органічної їжі

Органічна їжа стала дуже популярною після того, як було встановлено, що вона набагато корисніша, ніж продукти, які зазнали впливу пестицидів та інших хімічних речовин. Готуючи страви на водопровідній воді, ви отримаєте здорову й екологічно безпечну їжу.

Існують альтернативи воді в пляшках

Купити пляшку багаторазового використання бажаного розміру і стилю – це прекрасний спосіб заощадити гроші, залишатися здоровими й одночасно допомогти навколишньому середовищу. Зараз на ринку пропонують багато пляшок, які ідеально підходять для заповнення водою вдома, тож ви завжди можете мати під рукою цю життєво важливу рідину.

Є також кілька інноваційних продуктів для оселі, які можуть підвищити довіру до водопровідної води. Глечик з фільтром – це чудовий вибір, який гарантує безпечнішу воду. Інший варіант полягає в додаванні фільтра до крану; встановити його досить просто, і він поліпшить якість домашньої води.