5 причин відтискатися кожного дня

5 причин відтискатися кожного дня
5 причин відтискатися кожного дня

Останнє оновлення: 01 лютого, 2019

Вправи – це один із найкращих способів спалити багато калорій, втратити вагу та покращити тонус м’язів, щоб отримати фігуру своєї мрії.

Відтискання належать до типу вправ “усе в одному”, які позитивно впливають на організм і не вимагають від вас перевантажувати його або додавати нові рухи до занять.

Утім не завжди потрібно застосовувати всі групи м’язів, адже в більшості програм фізичних навантажень потрібно поєднувати вправи на серцево-судинну систему із тренуваннями на зміцнення різних частин тіла.

Хоча непогано було б доповнити відтискання іншими вправами, уже самі по собі вони позитивно впливатимуть на вашу форму.

Зміцнення м’язів верхньої частини тіла

Якщо поступово збільшувати кількість відтискань кожного дня, можна зміцнити м’язи верхньої частини тіла і при цьому не перетворити його на гору м’язів.

Ця проста вправа залучає плечі та грудну клітку, тому подарує вам красиву фігуру, сповнену сил і здоров’я. 

Додаткове навантаження на м’язи живота

тонка талія

Хоча з технічної точки зору відтискання є вправою на верх, якщо їх виконувати правильно, тренуються також й інші групи м’язів. Під час тренування бажано тримати живіт рівно, адже це допоможе стабілізувати хребет.

А це, у свою чергу, зміцнює і тонізує живіт без прямого залучення його м’язів.

Збільшення енергії

Хоча вправи і можуть здаватися найгіршим способом зняти втому чи слабкість, декілька відтискань дадуть організму прилив енергії.

Ці рухи покращують циркуляцію крові, регулюють температуру тіла і сприяють ефективнішій роботі мозку.

Найкраще те, що відтискатися можна практично будь-де, тому ви завжди зможете швидко зарядити свій організм енергією без використання енергетиків чи пігулок.

Покращення щільності кісток

тренування необхідні для підтримування здоров'я кісток

З віком щільність кісток погіршується і вони стають більш вразливими до переломів. Силові тренування є дуже важливими для підтримування здоров’я кісток, те саме стосується і відтискань.

Коли ви виконуєте цю вправу, то залучаються різні групи м’язів, а також зап’ястя й лікті. Усе це зміцнює кістки та знижує ризик травм.

Покращення метаболізму

Під час відтискання тілу доводиться одночасно залучати декілька груп м’язів. Серце починає працювати інтенсивніше, щоб перекачувати кров, а дихання пришвидшується.

У цілому це позитивно впливає на швидкість метаболізму, яка є ключовою у схудненні та покращенні загального стану здоров’я. Лише завдяки одній вправі ви отримаєте подвійну користь, адже вона і зміцнює м’язи, і здійснює навантаження на серцево-судинну систему.

Як виконувати відтискання?

як правильно виконувати відтискання

Тепер, коли у вас є очевидні причини відтискатися кожного дня, ви, без сумніву, готові взятися до справи.

Якщо ви хочете наростити м’язову масу, спалити жир і покращити стан організму в цілому, візьміть собі на замітку наступні поради і впевніться, що все робите правильно.

  • Ляжте обличчям униз на підлозі або маті. Ступні тримайте разом. Ви повинні відчути, як вага тіла зосереджується в грудній клітці.
  • Поставте долоні по сторонах, приблизно на однаковій відстані від плечей.
  • Зігніть пальці ніг так, щоб вони торкалися землі.
  • Піднімайте себе вгору на руках, тримаючи вагу тіла на долонях і пальцях ніг. Голова повинна залишатися в прямій лінії з п’ятами.
  • Випростайте руки і застигніть у повністю витягнутій позі. Потім зігніть лікті і повреніться в початкове положення.

Коли тільки почнете відтискатися, можете виконувати стільки відтискань, скільки вам під силу, але не перенавантажуйте себе, якщо ви не звикли до таких фізичних навантажень. Коли відчуєте, що потрібно зробити перерву – відпочиньте, а потім зробіть ще один підхід.

Можна повторити вправу декілька разів і збільшувати кількість повторів по мірі того, як тіло призвичаюється.

Добре додавати по два відтискання кожного дня, але також для організму важливо відпочивати.

І врешті ви зможете зробити всі відтискання за один підхід без перерви. Для початку поставте собі просту мету – 12 відтискань протягом трьох днів – і поступово збільшуйте їх кількість.


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.