5 продуктів, які не варто вживати під час схуднення

5 продуктів, які не варто вживати під час схуднення
5 продуктів, які не варто вживати під час схуднення

Останнє оновлення: 31 січня, 2019

Усі ми знаємо, як важко дотримуватися суворої дієти та правильно харчуватися, щоб завжди залишатися у гарній фізичній формі. Утім, насправді можна суттєво полегшити життя, правильно підібравши продукти до щоденного раціону.

Що потрібно робити тим людям, які хочуть позбутися кількох зайвих кілограмів? Усе дуже просто – не вживайте продуктів, які шкодять фігурі та провокують утворення жирових відкладень. У цій статті ми зібрали перелік продуктів, від яких краще відмовитися на час активного схуднення.

Повірте, якщо ви виконуватимете наші прості рекомендації, то зможете досягнути поставленої мети значно швидше та простіше, аніж могли на це сподіватися.

Продукти, які не варто вживати під час схуднення

1. Замініть авокадо свіжими ягодами

авокадо сповільнює процес схуднення

Попри те, що авокадо вважають незамінним для організму завдяки високому вмісту корисних жирів у ньому, його не варто споживати у надмірній кількості. Навпаки, якщо ви зловживатимете цим продуктом, то не тільки не досягнете ідеальних форм, а ще й наберете кілька зайвих кілограмів.

Причиною цього є висока калорійність авокадо, адже в одному фрукті міститься близько 200 калорій. Саме з цих міркувань під час схуднення найкраще зменшити кількість авокадо в раціоні або взагалі замінити його на жменю свіжих ягід.

Ягоди є одним з найефективніших харчових продуктів для спалення жирових відкладень, адже вони не тільки забезпечують довготривале відчуття ситості, але й значно прискорюють обмін речовин.

До того ж свіжі ягоди володіють потужними антиоксидантними властивостями, завдяки яким вони мають здатність очищувати організм від токсинів та стимулювати процес спалення жирів.

2. Відмовтеся від груш на користь дині та кавуна

Одними з головних переваг динь та кавунів є високий вміст клітковини та води в їхньому складі. За умови регулярного вживання цих продуктів ви зможете покращити процес засвоєння іншої їжі, яку споживатимете впродовж дня.

З цих міркувань диню та кавун найкраще вживати на сніданок. Можна їсти їх у чистому вигляді, а можна й готувати на їхній основі смачні фруктові салати чи смузі без додавання цукру.

Звісно, груші також є корисними для організму завдяки високому вмісту клітковини. Утім, дієтологи не рекомендують зловживати цим фруктом, адже груші можуть викликати закреп. У результаті цього процес травлення сповільнюється, і людина не може втратити зайву вагу.

3. Замініть абрикоси на свіжу полуницю

для схуднення замініть абрикоси на полуниці

Абрикоси є дуже поживними фруктами, адже вони містять велику кількість вітамінів та інших незамінних для організму корисних речовин. Утім, зловживання абрикосами може призвести до розвитку серйозних ускладнень.

Якщо ви полюбляєте обгризати абрикос надто близько до кісточки, будьте обережними. Саме у цій частині фрукта міститься хімічна речовина під назвою “амигдалін“.

За умови споживання абрикосів у великій кількості амігдалін накопичується на стінках шлунка. З часом це може призвести до серйозних розладів травлення та навіть нудоти.

Саме з цих міркувань ми радимо відмовитися від абрикосів на користь полуниць. Ці смачні ягоди є менш калорійними, а ще вони значно швидше перетравлюються. До того ж завдяки потужним антиоксидантним властивостям полуниці є незамінними для швидкого схуднення.

4. Забудьте про виноград! Їжте яблука

Якщо ви хочете позбутися жирових відкладень та зайвих кілограмів, вам на допомогу прийдуть яблука. Саме цей корисний фрукт за умови споживання у помірній кількості здатний підтягнути фігуру та повернути людині ідеальні форми.

Оскільки до складу яблук входить велика кількість клітковини, вони мають здатність покращувати процес травлення. До того ж, яблука є низькокалорійними, адже в одному яблуці міститься не більше 100 калорій.

Від винограду на час схуднення краще відмовитися. Попри те, що сам фрукт не містить багато цукру, на його основі готують висококалорійні соки з високим вмістом цукру. До того ж, виноград руйнує зубну емаль, а насіння, що у ньому міститься, негативно впливає на роботу кишківника при надмірному споживанні.

5. Відмовтеся від бананів на користь грейпфрутів

банани сповільнюють схуднення

Якщо вам потрібно якомога швидше скинути кілька кілограмів, включіть до свого раціону грейпфрути. Ці фрукти володіють значно потужнішими корисними властивостями, ніж банани.

На жаль, банани належать до тих продуктів, які дуже повільно перетравлюються. До того ж грейпфрути містять набагато менше калорій, ніж банани.

Зверніть увагу: попри те, що ці калорійні продукти не рекомендують вживати під час схуднення, це зовсім не означає, що ви повинні назавжди виключити їх зі свого раціону.

Усі фрукти містять певну кількість цукру та жирів, головне – їсти їх у помірній кількості. Не забувайте, що ключем до ідеальної фігури є збалансоване харчування та регулярне виконання фізичних вправ.  • Better Health Chanel. Alcohol and weight gain. Department of Health. Victoria State Government. Noviembre 2017.
  • Dhaka V, Gulia N, et al. Trans fats-soruces, health risk and alternative approach. A review. Journal of Food Science and Technology. Octubre 2011. 48 (5): 534-41.
  • International Agency for Research on Cancer (IARC). IARC Monographes evaluate consumption of read meat and processed meat. World Health Organization. Octubre 2015.
  • Harvard T. H. Chan. Added Sugar. Harvard School of Public Health.
  • Malik V. S, Pan A, et al. Sugar-sweetened beverages and weight gain in children and adults: a systematic review and meta-analysis. American Journal of Clinical Nutrition. Octubre 2013. 98 (4): 1084-102.
  • National Institutes of Health. Eating highly processed foods linked to weight gain. U. S. Department of Health and Human Services. Marzo 2019.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.