5 простих способів пом'якшити рушники

Якщо ви хочете дізнатись як природними засобами пом'якшити рушники, то вам слід добре їх висушувати після прання та відмовитись від магазинних пом'якшувачів, адже у них містяться шкідливі хімікати, що руйнують волокна.
5 простих способів пом'якшити рушники

Останнє оновлення: 11 листопада, 2018

Час негативно впливає на всі види тканин, проте передусім це стосується рушників, адже саме ці предмети найчастіше зазнають змін температури та вологості. Розглянемо декілька простих способів пом’якшити рушники.

Окрім зношення самої тканини, ви помітите, що рушники стають жорсткішими та починають подразнювати шкіру. Ми навчимо вас, як пом’якшити рушники.

Чому рушники стають жорсткими з часом?

Жорстка вода містить мінерали, які прилипають до тканин

прання

Це призводить до того, що рушники втрачають свою початкову м’яку текстуру і стають жорсткими на дотик. Для того, щоб це виправити, потрібно вживати певних заходів.

У магазинних пом’якшувачах містяться лубриканти та силікон

Ці речовини спричинюють утворення плівки, яка не дає тканинам всотувати воду. Попри те, що фабричні пом’якшувачі створені саме для того, щоб пом’якшити рушники, після тривалого користування такими засобами ви можете отримати зовсім протилежний ефект, як би парадоксально це не звучало.

Прасування спричинює зношування тканин

прасування

Усім відомо, що високі температури спричинюють пошкодження речей, тоді як прохолода, навпаки, подовжує строк їхньої експлуатації. Тож якщо ви належите до тих людей, які прагнуть у всьому ідеалу, прасують геть усі свої речі, радимо вам прасувати рушники лише тоді, коли праска трохи охолоне.

Часто ми недостатньо висушуємо рушники

Навіть якщо ви сушите рушники на свіжому повітрі, час від часу їх все одно потрібно струшувати для того, щоб дозволити повітрю краще циркулювати.

5 порад, які допоможуть пом’якшити рушники

1. Промийте рушники у розчині лимона та оцту перед пранням

Перед тим, як ви покладете свої рушники до пральної машинки, радимо попередньо попрати їх у холодній воді з додаванням невеликої кількості лимонного соку та оцту.

Не варто хвилюватись через те, що ваші рушники будуть пахнути погано, запах вивітриться. Ви можете попрати рушники у пральній машинці як зазвичай. Після прання ви не відчуєте жодного специфічного запаху, натомість помітите, наскільки м’якими стали ваші рушники.

2. Відмовтесь від магазинних пом’якшувачів для білизни

пом'якшувач рушників

Ми вже розповіли вам, що хімічні речовини, що містяться у магазинних засобах, з часом призводять до жорсткості тканини. Вони створюють невидимий бар’єр, який не дає волокнам всотувати воду як зазвичай.

3. Додавайте у пральну машинку нашатир та оцет

Нашатир не дає пральному порошку прилипати до тканини, а оцет за таким самим принципом діє на мінерали, що містяться у жорсткій воді.

Разом ці два продукти гарантовано зроблять ваші рушники м’якими та приємними на дотик.

4. Не зловживайте пральним порошком

пральний порошок

Мабуть, вам усім доводилось чути вислів, що не завжди “більше” означає “краще”. Те саме стосується й господарського мила та пральних порошків. Надлишок цих засобів може призвести до утворення осаду та накипу у пральній машинці.

Скористайтесь переліченими вище хитрощами та почніть використовувати менше порошку для прання, і ваші рушники обов’язково стануть м’якими.

5. Не перевантажуйте пральну машинку

Для того, щоб наші поради спрацювали, вам необхідно стежити й за тим, скільки речей ви завантажуєте у пральну машинку за одне прання, адже перезавантаження машинки може знизити ефективність усіх згаданих засобів.

Чи важливо висушувати рушники, щоб вони стали м’якими?

як пом'якшити рушники

Відповідь на це у нас однозначна – так і тільки так. Висушування рушників відіграє набагато важливішу роль, ніж ви могли собі уявити.

Якщо у вас є сушка для речей, радимо вам покласти всередину тенісний м’ячик перед тим, як увімкнути програму. Це допоможе пом’якшити рушники та захистити їх від протирання.

Якщо ж спеціальної сушки у вас немає, ви можете скористатися такими порадами:

  • Не варто довго тримати рушники під впливом високих температур, адже це призведе до жорсткості тканини.
  • Пригадайте одну з наших найперших порад: під час просушування рушники потрібно час від часу струшувати. Таким чином ви відкриєте доступ свіжому повітрю, і ваші речі висохнуть швидше.

Ці поради допоможуть вам не лише пом’якшити рушники, але й заощадять гроші, які ви раніше витрачали на магазинні пом’якшувачі.

Спробуйте скористатися цими хитрощами вже сьогодні, і ви точно не пошкодуєте. То як, ви готові?


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.