8 рослин, які очищують повітря в домі

22 Листопада, 2018
8 рослин, які очищують повітря в домі

Кімнатні рослини – це тепер прекрасний елемент дизайну. Річ не лише в тім, що вони мають гарний вигляд та додають більше кольору в інтер’єр, але й очищують повітря.

Хоча деяким людям більше подобається тримати рослини на подвір’ї, є багато й таких, хто відкриває для себе переваги вазонів.

Важливо знати, що деякі різновиди не можна тримати в закритих приміщеннях. Однак доведено, що багато інших рослин дуже корисні для здоров’я.

Найкраще в усьому цьому те, що їх дуже просто вирощувати, якщо ви будете правильно доглядати.

Багатьом із вас, мабуть, цікаво довідатися про найкращі кімнатні рослини. Саме тому сьогодні ми подивимося на 8 рослин, які рекомендують тримати в домі для очищення повітря.

1. Пальма арека

 

пальма арека

Пальма арека – це прекрасна рослина, яка чудово впишеться в будь-який інтер’єр. Її листя красиво переплітається і має заспокійливий ефект.

Крім того, за пальмою арека дуже просто доглядати. Найважливіше те, що вона має здатність виводити токсини, які накопичуються в пилі, а також шкідливі часточки з навколишнього середовища.

2. Бамбукова пальма

Хоча з вигляду вона схожа на пальму арека, бамбукова пальма дещо відрізняється. Вона дуже добре очищає повітря в приміщеннях.

Доведено, що ця рослина допомагає позбутися токсичних сполук, як-от: бензол, трихлоретилен й інших забруднювальних речовин.

Також вважають, що вона створює в домі гармонію та дарує відчуття спокою, необхідне, щоб розслабитися.

Окрім всього цього, бамбукова пальма має дуже красивий вигляд й додасть будь-якому приміщенню нотку екзотики.

3. Папороть

 

папороть

Папороть – це дуже популярна рослина, яка росте повсюди майже так само, як бур’ян. Утім не давайте цьому ввести себе в оману, адже є багато дуже цікавих різновидів папороті.

Вважають, що папороть існувала з давніх часів. Особливо в Україні: цю рослину часто згадують у фольклорі, вона є справжнім символом.
Тепер папороть нерідко використовують як декоративний об’єкт, адже вона має дуже цікаву форму.
Її м’яке та легеньке листя очищує повітря від таких сполук, як толуол і ксилол (вони зазвичай містяться в клеї, лаку для нігтів й інших хімічних продуктах).

Хоча доглядати за папороттю нескладно, важливо не забувати, що все ж вона потребує трохи більше уваги, ніж інші рослини.

4. Плющ

Плющ – це рослина, яка може вижити майже в будь-яких умовах. На щастя, він також чудово підходить для закритих приміщень, як-от квартири. 

Серед переваг плюща варто зазначити те, що він дуже легко росте, без проблем адаптується до навколишнього середовища та сприяє створенню гармонії в домі, відповідно до правил фен-шуй.

Утім не варто ставити його в місця, які нагріваються або мають високу температуру, адже ця рослина схильна до пересихання.

5. Орхідеї очищують повітря в домі

 

орхідеї очищують повітря в домі

Попри те, що орхідеї мають репутацію рослин, за якими важко доглядати, правда в тому, що це набагато простіше, ніж думає більшість людей.

Хоча це досить делікатна квітка, секрет догляду за нею полягає в правильній кількості сонця та води.

Якщо у вашій квартирі чи будинку стоятимуть орхідеї, це допоможе позбутися ксилену, забруднювача повітря, який міститься у фарбі та меблях.

Найцікавіше те, що вони дихають та виробляють кисень уночі, що робить їх ідеальною рослиною для спальні.

6. Сциндапсус (Потос)

Ця рослина дуже популярна і її без проблем можна знайти в магазинах. Вона не потребує жодного особливого догляду й дуже часто використовується для декору офісів, громадських місць і магазинів.

Сциндапсус легко адаптується до навколишнього середовища з температурою від 15 до 29 градусів. А втім, варто пам’ятати єдине: ґрунт завжди має бути трохи вологий.

Дивовижно, але ця рослина має здатність поглинати формальдегід, ксилен і бензол.

7. Спатифіллум

 

спатифіллум

Одна з причин, чому людям подобається тримати спатифіллум удома, криється в тому, що це витривала квітка, яка прекрасно почувається в тіні та за низьких температур.

Крім  того, вона є чудовим декоративним елементом. Спатифіллум не потребує особливого догляду і може виводити токсини, як-от:

  • ацетон
  • етилацетат
  • амоній
  • бензол
  • метиловий спирт
  • ксилен
  • формальдегід
  • трихлоретилен

8. Сансевієрія

Насамкінець хочемо розповісти про сансевієрію (sansevieria trifasciata), яка дуже часто використовується в інтер’єрі, як декоративний об’єкт. Ця чудова рослина виживає майже в усіх температурах.

Якщо посадити її на вулиці, сансевієрія витримує температуру від 5 градусів морозу до 40 градусів спеки.

Кажуть, що вона має здатність знижувати рівень бензолу, ксилену та толуолу в повітрі.

Хочете якось доповнити цей список? Будемо раді дізнатися ваші думки. А тим часом, радимо пошукати указані в цій статті рослини в найближчому магазині для садівництва та насолоджуватися чистішим повітрям і гармонією в домі.