5 простих способів зменшити затримку рідини

Вуглеводи чудово допомагають позбутися затримки рідини. Потрібно лише правильно їх підібрати.
5 простих способів зменшити затримку рідини

Останнє оновлення: 23 грудня, 2018

Затримка рідини, яку також називають застоєм води, є досить значною проблемою для тих, хто хоче залишатися у формі. Вона сповільнює спалювання жирів і додає зайвих сантиметрів, тому затримку рідини бажано позбутися якомога швидше.

Коли затримка рідини посилюється, симптоми стають серйознішими. Вона навіть може негативно впливати на відпочинок і розслаблення. Наприклад, ви дивитеся фільм, лежачи на дивані, аж тут нізвідки виникають спазми або поколювання. Справа може бути якраз у затримці рідини.

Потрібно змінити деякі зі своїх звичок, щоб позбутися цієї проблеми. Або принаймні зменшити її. Однак що саме спричиняє затримку рідини?

Рідина накопичується в кровоносних судинах або лімфатичній системі. Звідти організм починає переробляти її та виводить. Але іноді води настільки багато, що органи не справляються.

Також трапляється таке, що хоча й рівень рідини не перевищує норму, кровоносні судини не можуть її переробити. Існує багато причин такого розладу. Ось кілька найпоширеніших із них: погана циркуляція крові, ожиріння або ниркова недостатність.

Саме тому, якщо у вас виникають тривожні симптоми, варто проконсультуватися з лікарем. Ви ніколи не знаєте – можливо, затримка рідини свідчить про складнішу проблему зі здоров"ям.

Тим не менш, зазвичай причини не надто серйозні. Рідина затримується через:

 • сидіння або стояння в одному місці протягом тривалого періоду часу
 • зміни температури
 • цикл овуляції
 • нестачу фізичної активності

Також справа може бути у:

 • вживанні певних препаратів
 • надмірному вмісті солі в раціоні харчування

Якою б не була причина, завжди можна зробити щось, аби зменшити затримку рідини. Це просто й малоінвазивно.

5 простих способів зменшити затримку рідини

1. Гуляйте протягом 45 хвилин кожного дня

Прогулянки допоможуть позбутися затримки рідини

Прогулянки в швидкому темпі, без сумніву, покращать якість вашого життя.

Коли людина ходить, залучаються м"язи. Як наслідок, кров починає рухатися швидше й легше.

Завдяки прогулянкам рідина, яка міститься в крові, почне виводитися. Крім того, частина рідини вийде разом із потом. Таким чином, організму доведеться виконувати менше роботи.

2. Пийте 8 склянок води на день

Вода проти затримки рідини

Багато людей перестають пити воду, адже вважають, що так можна запобігти подальшому накопиченню рідини. Це шкідливо, тому що в цій ситуації вода необхідна організму для нормальної роботи. Він використовує її, щоб позбутися від непотрібних речовин.

Тому ті, хто страждає на застій рідини, мають більше пити. Так, це і справді нелегко для деяких людей, адже вони вважають контроль за споживанням води марудною справою.

У такому разі радимо спробувати пити чаї. Вони діють як сечогінні, розігрівають організм і володіють багатьма властивостями, які допомагають залишатися здоровими.

3. Їжте вуглеводи

Коли людина починає дотримуватися дієти для схуднення, вона, перш за все, вилучає вуглеводи зі свого раціону. Утім саме вони забезпечують нас енергією, коли нам потрібно думати та працювати.

Також не забувайте, що деякі вуглеводи корисніші, ніж інші. В ідеалі варто їсти складні вуглеводи та цільнозернові в невеликих кількостях. Наприклад, спробуйте гречку або борошно зі спельти.

4. Їжте сечогінні фрукти

Смузі проти затримки рідини

Фрукти – це ще один продукт, який потрібно їсти розумно. Вони містять цукор, тому варто бути обережними.

Утім, як і у випадку з вуглеводами, одні фрукти чудово допомагають позбутися затримки рідини, а інші – ні.

Ось список фруктів, які найкраще борються з цією проблемою:

 • ківі
 • яблуко
 • лимон
 • полуниця
 • ананас
 • диня

Можете їсти їх окремо або додавати в соки чи смузі.

5. Їжте продукти, багаті на вітамін B6

Цей вітамін розчиняється в рідинах, а потім полегшує їх виведення з організму.

Ось перелік продуктів,  у яких міститься найбільше вітаміну B6:

 • бобові
 • печінка
 • цільнозернові
 • готові зернові сніданки
 • камбала

Завдяки цим порадам ви зможете позбутися затримки рідини. Для цього не доведеться витрачати купу грошей, до того ж, інгредієнти легко знайти.

Якщо у вас насичене життя, сповнене стресу, варто наперед планувати раціон кожного тижня. Це дасть можливість швидко приготувати страви й не ламати собі голову над тим, що з"їсти.

Таку стратегію боротьби із затримкою рідини все більше і більше людей роблять невід"ємною частиною свого життя. Вона дуже помічна, адже здорове харчування та насичений графік досить часто здаються несумісними.

Це може вас зацікавити ...
Затримка води: у чому причина?
Моє здоров'яRead it in Моє здоров'я
Затримка води: у чому причина?

Затримка води або утримання рідини впливає на чоловіків і жінок у всьому світі на різних етапах життя. Для встановлення причини зверніться до лікаря. • Galloza J, Castillo B, Micheo W. Benefits of Exercise in the Older Population. Phys Med Rehabil Clin N Am. 2017 Nov;28(4):659-669. doi: 10.1016/j.pmr.2017.06.001. PMID: 29031333.
 • Yoshida Y, Simoes EJ. Sugar-Sweetened Beverage, Obesity, and Type 2 Diabetes in Children and Adolescents: Policies, Taxation, and Programs. Curr Diab Rep. 2018 Apr 18;18(6):31. doi: 10.1007/s11892-018-1004-6. PMID: 29671076; PMCID: PMC6025796.
 • Aune D, Giovannucci E, Boffetta P, Fadnes LT, Keum N, Norat T, Greenwood DC, Riboli E, Vatten LJ, Tonstad S. Fruit and vegetable intake and the risk of cardiovascular disease, total cancer and all-cause mortality-a systematic review and dose-response meta-analysis of prospective studies. Int J Epidemiol. 2017 Jun 1;46(3):1029-1056. doi: 10.1093/ije/dyw319. PMID: 28338764; PMCID: PMC5837313.