5 слів, яким варто навчити дитину

5 слів, яким варто навчити дитину
5 слів, яким варто навчити дитину

Останнє оновлення: 26 травня, 2019

Виховання дітей не є легкою справою. Ніхто не видасть вам посібника з покроковими інструкціями про те, як виростити дитину щасливою дорослою людиною. Тому що щастя — це, напевно, саме те, чого всі ми хочемо досягти і чого кожні батьки бажають для своєї дитини.

Ми робимо помилки й іноді самі не відповідаємо своїм очікуванням. Ми боїмося, що не зможемо задовольнити всіх потреб дитини впродовж життя. Як би там не було, лише одне залишається зрозумілим: неможливо стати ідеальними батьками. Ви можете бути просто хорошими батьками, вчителями і тими, хто завжди підтримає.

Ми не можемо постійно перейматися вирішенням проблем наших дітей. Іноді краще навчити дитину стратегіям і способам вирішення своїх питань самотужки, пошуку власних рішень. Саме тому правильні слова є ключем до успіху у вихованні дітей.

Сьогодні ми би хотіли розповісти про найбільш доречні слова, які повинна чути кожна дитина.

1. Довіра

Відчувати вашу довіру для дитини є життєво необхідним для того, щоб розвинути у собі відчуття безпеки та самостійності. Ми вже говорили на нашому сайті про ризики гіперопіки – моделі поведінки, при якій дитина не може отримати власного досвіду чи навчитися на ньому, оскільки батьки контролюють всі аспекти її життя.

Фраза «Я тобі довіряю» має відбитися у дитячій свідомості, починаючи ще з раннього віку.  Це навчить дитину відповідальності і надасть впевненість у вашій безумовній підтримці їхніх власних рішень.

2. Відчувати

довіра необхідна для виховання дітей

«Як ти думаєш, що відчуває інша дитина, коли ти насміхаєшся з неї?»; «Вислови співчуття людині, коли ти заподіяв їй щось погане»; «Коли ти щось зробив для себе сам, це дає почуття задоволення і щастя»; «Коли ти обіймаєш своїх дідуся і бабусю і кажеш їм, що любиш їх, ти відчуєш себе добре»…

Життя це не лише постійні роздуми над тим, що ми хочемо і чого ми не маємо. Щастя – не в накопичуванні речей, а у задоволенні від того, чим ми займаємося щодня, від спілкування з друзями, сім’єю та домашніми улюбленцями… Діти повинні змалечку знати про те, наскільки важливим є «відчути життя на повну, цілісне та щасливе».

3. Розуміти

самооцінка дитини

Наші діти повинні змалечку засвоїти важливість розуміння інших людей та завжди ставити себе на місце іншої людини. Дуже важливо, що інтелект дитини урівноважується її емоційним інтелектом. Для життя важливо не лише знати загальноосвітні поняття, такі як вміння помножити чи зрозуміти ідею книжки.

Нам потрібно навчити дітей розуміти складний світ емоцій, поважати його і вміти висловити свої почуття відповідним чином, проговорювати власні відчуття і озвучувати свої потреби і думки.

4. Ділитися

дитина з собакою

«Поділися своїм щастям, побудуй позитивні стосунки з тими, хто тебе оточує, розділивши те, що ти маєш і приймаючи доброту інших». Якщо ви зможете донести та вселити цю думку у ваших дітей, то з них не виростуть егоїсти, які думають лише про себе і ставлять свої власні інтереси вище інших.

Якщо вони навчаться ділитися, то побудуть ближчі довірливі взаємини з іншими людьми, у них будуть кращі друзі та більш здорові стосунки.

5. Любов необхідна для виховання дітей

дитина грається на природі

Щоб виховати щасливих дітей, важливо не лише навчити їх любити і піклуватися про своїх близьких, але й любити самих себе. Самооцінка є дійсно важливою для повного розвитку особистості і впевненості в собі.

Любити себе і уміти проявляти свою любов до інших є, без сумніву, основою для розвитку емоційного інтелекту.  Тому не  соромтеся говорити ці слова своїй дитині щодня. Любов, довіра, розуміння і здатність поділитися є шляхом до дорослого життя, у якому ваші діти обов’язково будуть щасливими.

Виховання дітей – це щоденні пригоди, які потрібно переживати з терпінням, самопожертвою і любов’ю. Не бійтеся робити помилки: ніхто не ідеальний, особливо якщо йдеться про поради чи приклад для когось.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.