7 звичок людей з хорошим емоційним інтелектом

Важливо знати та приймати себе, утім також потрібно бути здатними на співчуття та вміти ставати на місце інших. Давайте поговоримо про емоційний інтелект.
7 звичок людей з хорошим емоційним інтелектом

Останнє оновлення: 04 січня, 2019

Ви вже не раз, мабуть, чули про те, чому важливо розвивати та максимально використовувати свій емоційний інтелект.

Кожен може розізлитися — це легко. Але розізлитися на того, на кого потрібно, і настільки, наскільки потрібно, і з тієї причини, з якої потрібно, і так, як потрібно — це дано не кожному.

– Арістотель

Однак ця ідея може настільки поглинути, що ви бачитимете лише довгий список навичок, які потрібно опанувати, без конкретного уявлення, як це зробити, або як їх підтримувати.

Люди з хорошим емоційним інтелектом здатні правильно керувати своїми почуттями, а також почуттями інших людей.

Правда в тому, що давати волю своїм емоціям і залишатися розважливим водночас може бути дуже складно, утім усе залежить від уміння ставити цілі та досягати їх.

Кожен, без винятку, може віднайти у  собі силу контролювати емоції, встановлювати власні межі та створювати емоційні обмеження.

Для того, щоб ви краще зрозуміли, про що йдеться, у цій статті ми хочемо навести деякі характеристики, які часто мають люди з хорошим емоційним інтелектом.

обіми

1. Емоційно зрілі люди знають, хто вони

Люди з емоційним інтелектом здатні зрозуміти, що змушує їх почуватися так чи інакше. Вони легко можуть визначити причину та джерело своїх почуттів і це дає змогу краще вирішувати конфліктні ситуації або переживати важкі часи.

Це непросте завдання, адже емоційне життя може бути дуже заплутаним. Особливо важко визначити, що викликає дуже сильні емоції, такі як злість, страх та щастя.

2. Люди з емоційним інтелектом не бояться приймати рішення

Таким людям теж іноді буває страшно, але вони не поспішають у прийнятті рішень, а навпаки – зважують усі плюси та мінуси кожного варіанту.

Розвинутий емоційний інтелект допоможе визначити і прийняти власну відповідальність за своє майбутнє, тому будувати плани та отримувати бажане від життя стане значно простіше.

3. Емоційно зрілі люди можуть керувати своїми емоціями

Згідно з думкою Даніеля Гоулмана та інших науковців, які досліджують це питання, усвідомлення себе є однією з ключових складових емоційного розуму. Також воно допомагає розпізнавати свої настрої, емоції та почуття.

Крім того, самосвідомість означає також, що ви знаєте, як ваші переживання можуть впливати на інших. Вміння керувати своїми емоціями є невід’ємним компонентом емоційного інтелекту.

Здатність регулювати переживання дуже важлива для створення та збереження здорових стосунків, як з іншими, так і з самим собою. Як тільки ви почнете розуміти власні почуття, то станете тим, хто керує ними, а не навпаки.

серце в долонях

4. Емоційно зрілі люди здатні на співчуття

Емоції можуть бути отруйними. Кожен знає це зі свого досвіду. Після приємної зустрічі за чашкою кави зі старим другом ви почуваєтеся краще. Коли продавець нагрубіянила вам у магазині – гірше.

Даніель Гоулман

Співчуття або вміння поставити себе на місце іншого є ключовим елементом емоційного інтелекту. Розуміння того, що відчувають інші, спрощує ваші стосунки та допомагає знаходити вихід із проблемних ситуацій, які іноді виникають.

Ви можете притупити всі свої органи чуття, але втекти від своїх та чужих емоцій неможливо. Насправді, люди, які навчитися керувати собою, значно краще справляються зі складнощами у стосунках з іншими.

5. Люди з хорошим емоційним інтелектом відкривають свої серця

Якщо людина відкрита у стосунках та будує їх на довірі, це ознака того, що її емоційний інтелект високий. Тобто, відкриваючи свою душу та відмовляючись від усіх застережень, ви сприяєте здоровим стосункам.

До того ж, емоційна зрілість не лише дає змогу правильно переживати емоції та керувати ними, а й допомагає чітко їх висловлювати.

6.  Високий емоційний інтелект мотивує для досягнення цілей

Хоча емоційно зрілі люди іноді переживають щодо здійснення певних змін у житті, вони знають, що вміння керувати цим страхом – ключ до успіху.

Емоційний інтелект дає силу довіритися надії та ступити крок уперед заради змін, адже людина знає, що так стане трохи ближчою до майбутніх цілей.

Крім того, завдяки вмінню добре справлятися зі своїми емоціями, емоційно інтелектуальні люди здатні витримувати складні розчарування і довго чекати на віддяку, аби в майбутньому отримати все бажане.

7. Емоційно розвинуті люди відповідають за свої життя

Самоприйняття та впевненість у собі дарують усвідомлення того, як потрібно ставитися до речей. Тобто ви стаєте відповідальними за радощі та невдачі і самі готові нести тягар вирішення проблем.

метелик на долоні

Як покращити свій емоційний інтелект?

Немає жодного зв’язку між IQ й емоційним інтелектом. Вони контролюються різними зонами мозку.

Даніель Гоулман

Також немає жодного зв’язку між поняттям академічного й емоційного інтелекту. Людина може бути дуже освіченою й успішною в навчанні, але не в житті.

дитина йде по канату

Саме тому існують певні щоденні дії, які можуть допомогти вам краще усвідомлювати свої емоції:

  • Краще себе пізнайте. Ставте запитання, думайте про свою поведінку та визначтеся з цінностями. Невеличкі огляди днів, які минули, допоможуть відзначати прогрес у емоційному розвитку.
  • Контролюйте свої емоції. Це непросто, але зусилля, витрачені на контроль за своїми емоціями, виправдають себе. Якщо ви помічаєте, що реагуєте на щось по-дитячому, спробуйте на мить подивитися на ситуацію з боку. Не забувайте, що лише ви можете контролювати своє життя, емоції та поведінку.
  • Співпереживайте. Поставте себе на місце тих, хто вас оточує, навіть тоді, коли це боляче. Так ви зможете зрозуміти, що в кожного своя історія. Отриманий досвід дасть змогу краще справлятися зі складними життєвими ситуаціями.
  • Знайдіть мотивацію на кожен день. Щодня потрібно прокидатися налаштованими на те, що зможете покращити свій емоційний інтелект. Великі досягнення починаються з маленьких успіхів – не забувайте про це.Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.