Тендиніт ахіллового сухожилля: 5 способів захисту

28 Січня, 2019
Щоб полегшити тендиніт ахіллового сухожилля або запобігти йому, використовуйте відповідне взуття. Воно повинне надавати вам необхідну підтримку. Інакше ви можете мати проблеми. Дізнайтеся більше в цій статті!

Тендиніт ахіллового сухожилля – це запалення, проблема, яка може викликати великий дискомфорт та біль.

Її наявність ускладнює вашу щоденну діяльність, завдаючи болю.

Наша рекомендація в тому, щоб витратити трохи свого часу для вирішення цієї проблеми. Якщо ваш лікар просить взяти кілька днів відпочинку, робіть це так довго, як порадили.

Є кілька процедур, які можуть прискорити процес. Окрім рекомендацій лікаря, ви можете використовувати ці поради, щоб лікувати тендініт ахіллового сухожилля.

1. Спробуйте лікування RICE (Rest, Ice, Compression, Elevation)

Лікування RICE – це перша допомога, яка складається з 4 етапів:

Відпочинок

Постійне напруження ноги, як правило, призводить до тендиніту. Для цього ви повинні бути обізнаними про час та зусилля, які ви використовуєте під час прогулянки чи бігу.

Добре буде зменшити кількість зусиль та напруги на сухожилля. Якщо ви можете відпочити кілька днів, буде чудово.

Лід

лід від тендиніту

Другий етап цієї процедури – регулярне застосування льодових компресів до ахіллового сухожилля.

Це поступово охолодить ділянку і водночас зменшить запалення та біль.

Стискання

Накладіть компресійну пов’язку навколо сухожилля. Особливо це потрібно робити, перед тим, як ви лягати спати.

Тримайте своє сухожилля зафіксованим. Воно повинно мати хорошу підтримку, щоб уникнути будь-якої додаткової напруженості.

Для цього потрібно використовувати лише компресійну пов’язку або шкарпетки. Упровдовж дня важливо носити відповідне взуття згідно з порадами лікаря.

2. Зробіть масаж з рициновою олією.

Рицинова олія – це велика допомога під час лікування для зменшення проблем з тендинітом за допомогою масажу. Високу ефективність забезпечує велика кількість ліноленової кислоти.

рицинова олія

Коли ви робите масаж, починайте з малого. Спочатку це може бути дуже болісно. Переконайтеся, що ви заспокоїли сухожилля. Можете зробити сильніший масаж, щоб мати триваліший ефект.

Зробивши масаж, обов’язково покрийте сухожилля компресійною шкарпеткою або пов’язкою.

3. Киньте курити

Куріння є однією зі звичок, які найбільше шкодять здоров’ю, бо вона має особливий вплив на кровообіг.

Киньте курити, якщо у вас виникли проблеми з тендинітом ахіллового сухожилля. Це значно прискорить процес загоєння.

Позбутися звички – це нелегке завдання для когось. Однак це буде коштувати зусиль, особливо якщо ви намагаєтесь загоїти щось болісне крок за кроком.

Пам’ятайте, що якщо у вас і далі буде ця погана звичка, це відкладе ефекти ліків, масажів та будь-якого іншого лікування, яке ви використовуєте.

4. Використовуйте відповідне взуття

Тендиніт ахіллового сухожилля виникає від способу ходіння. Однак це не все: якщо ви використовуєте неправильне взуття, можете погіршити проблему.

Щоб це не відбулося, важливо використовувати взуття, що має достатню підтримку. Уникайте взуття, яке спричиняє постійний тиск на сухожилля.

Вам також потрібно шукати взуття з м’якими боками. Спина та підошва повинні бути достатньо товстими, щоб не вимагати додаткової підтримки. Якщо у вас виникли сумніви, зверніться до свого лікаря.

Купівля правильного взуття може бути дратівливою і дорогою. Однак, це прискорить процес загоєння. Перш ніж купувати, спробуйте трохи походити в ньому.

Немає сенсу купувати взуття, яке вам незручне, просто тому, що воно дешевше або ж виглядає краще.

5. Розтягніться, щоб розім’яти ахіллове сухожилля

тендиніт ахіллового сухожилля - що робити

Розтягування – це не просто те, що ви робите після тренування. Насправді рекомендовано розтягуватися щоранку. Це дозволяє підготувати тіло до навантаження протягом дня.

Можуть трапитися несподівані вивихи, судоми, напруженість і тендиніти в будь-якій частині тіла. Це тому, що тіло не готове зіткнутися з нормальними зусиллями чи навантаженнями.

Вам просто потрібно розтягуватися 10 або 15 хвилин. Цього достатньо аби запобігти будь-якій проблемі з тендинітів чи болем. Почніть з малого і переконайтеся, що ви не пошкодите більше цю частину тіла.

Завжди спостерігайте за розвитком тендиніту

Якщо ваші симптоми не зменшуються або ви маєте нестерпний біль, треба якнайшвидше відвідати лікаря. Бездіяльність призведе лише до ускладнення та непотрібного болю.

  • Tom Bisio. Tratamientos y terapias de la medicina deportiva china. Disfruto y hago, 2006.
  • Lynda HueyRobert Forster. Manual completo de ejercicios hidrodinámicos. Editorial Paidotribo, 2003.
  • Eugene Sherry, Stepahm F. Wilson. Manual oxford de medicina deportiva. Editorial Paidotribo, 2002.