6 порад, щоб мати чисті вікна

Чисті вікна створюють відчуття затишку та гармонії в оселі. Вони пропускають більше світла та мають значно красивіший вигляд. На жаль, мити вікна не завжди просто, тому ми вирішили дати кілька відповідних корисних порад у нашій статті.
6 порад, щоб мати чисті вікна

Останнє оновлення: 05 лютого, 2019

Оскільки на вікна впливає багато чинників із навколишнього середовища, вони легко забруднюються та потребують регулярного миття. Хоча це зовсім невеселий процес, кожна проблема має своє рішення. Щоб зробити прибирання трохи легшим і швидшим, ми хочемо дати вам 6 порад, які допоможуть мати чисті вікна.

Дозвольте вгадати, ви вже мили вікна раніше і були незадоволені результатом? Як наслідок, тепер ви не хочете братися за прибирання та постійно відкладаєте його на потім. Проте брудні вікна значно погіршують вигляд вашого будинку чи квартири.
Навіть якщо ви підтримуєте ідеальну чистоту меблів і поверхонь, бруд і пил на вікнах нівелюють це. Тому радимо спробувати нові ефективніші методи прибирання, щоб завжди мати красиві й чисті вікна.

Ці 6 ефективних порад допоможуть мати чисті вікна

1. Оцет завжди стане вам у пригоді

Хоча є багато очисних засобів, які дають схожий ефект, оцет особливо потужний. Крім того, він не має такого неприємного запаху, як інші хімічні продукти, тому не спричиняє алергічні реакції та відчуття дискомфорту.

оцет і чисті вікна

Завдяки оцту бруд надзвичайно легко видалити. Вам не доведеться терти вікна, достатньо буде просто провести шматком тканини чи газети по склу. Оцет зробить вікна яскравими та кришталево чистими.

Щоб мати чисті вікна, просто змішайте білий оцет і гарячу воду в пропорції один до трьох. Якщо хочете позбутися характерного запаху, можете додати в суміш трохи лимонного соку. Ще один варіант – налити більше води. Наприклад, приготуйте засіб із пропорцією один до п’яти.

Якщо ви все одно хочете застосувати хімічний засіб для миття вікон, радимо змішати його з оцтом. Завдяки цьому ефект буде триваліший. Додайте 3 столові ложки білого оцту на дві склянки води та влийте половину чайної ложки рідкого мийного засобу. От побачите, бруд змиватиметься просто ідеально!

2. Шматка для миття вікон

Ви можете купити спеціальну губку чи шматку для миття вікон у магазині. Але, якщо хочете заощадити, пропонуємо вам кілька альтернатив. Наприклад, можете спробувати газету. Ви, мабуть, не раз бачили, як ваші батьки миють вікна за допомогою газети, але не робите це самі.

От і дарма! Це дуже хороший і економний варіант. Газета не залишає слідів і дарує склу красивий блиск.

Крім того, вам не доведеться хвилюватися через можливі подряпини на вікнах. Газета залишить дуже тонкий, невидимий шар мийного засобу, який допоможе зберегти скло чистим якомога довше.
Губки також можуть ефективно видаляти залишки мийного засобу. Проте якщо у вас удома немає зайвої газети або чистих губок, є ще один варіант. Можна використовувати фільтри для кави. Вони дають майже такий самий ефект, як газета. Ви матимете чисті вікна без плям чи подряпин.

3. Мийте вікна у хмарний день

У якому кліматі ви б не жили, можна знайти один хмарний і присвятити його миттю вікон. Якщо робити це, коли світить сонце, мийний засіб швидко висихає, залишаючи сліди. Крім того, яскраве сонце може перетворити миття вікон у справжнє випробування для ваших очей. Пам’ятайте про це, коли плануватимете прибирання наступного разу.

4. Як мити дуже брудні вікна

Якщо вікна немиті вже кілька місяців, імовірно, на них накопичилося багато бруду. У такому випадку, радимо використовувати пористу губку. Крім того, бажано починати мити вікна з верхньої частини та рухатися в донизу, щоб запобігти стіканню води. Можете використовувати губку з мікрофібри, щоб відполірувати скло, коли воно висохне. Переконайтеся, що шматка не залишає ниточки на склі.

як мати чисті вікна

5. Робіть вертикальні та горизонтальні рухи

Припустимо, що ви закінчили мити вікна, але вам усе одно не подобається результат. На склі залишилися патьоки чи бруд. Ви зробили все можливе, мили вікна безкінечно довго, а тепер дивитеся на них, і впадаєте в розпач. Схоже на кошмар, чи не так? Але цю проблему теж можна вирішити.

Коли ви миєте вікно з обох сторін, робіть горизонтальні рухи з одного боку, а з іншого – вертикальні. Завдяки цьому ви зможете без проблем побачити, де залишилися сліди й легко усунути їх.

6. Як мити жалюзі

Пам’ятайте, що жалюзі також потрібно мити. Але не хвилюйтеся, адже це дуже просто. Нанесіть на них антисептичний спрей і витріть за допомогою шматка тканини. Завжди використовуйте шматку після якої не залишається слідів чи ниточок.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.