Як усунути алергени з оселі під час прибирання

Якщо у вас в домі живуть люди, які страждають на алергію, вам потрібно дотримуватися певних правил гігієни та прибирання оселі. Ці прості правила можна знайти в нашій статті.
Як усунути алергени з оселі під час прибирання

Останнє оновлення: 10 січня, 2019

Оскільки більшість бактерій розмножуються в кухнях залежно від того, наскільки там чисто, дуже важливо робити прибирання всіх поверхонь щодня.

Навіть якщо ви цього не помічаєте, кожного дня ви годуєте мільйони кліщів, які ховаються в різних куточках вашого будинку. Вони спричиняють багато алергічних реакцій, які можуть вплинути на здоров’я.

Це пояснює той факт, чому так багато родин сьогодні регулярно страждають на риніт, дерматит або алергічну астму.

Якщо ви їсте в ліжку, розкидаєте речі та витираєте пил раз на кілька тижнів, ви власними руками підгодовуєте цих крихітних комах, які можуть легко розмножуватися в різних середовищах.

Ось чому так важливо звернути увагу на чистоту у всьому будинку і знайти антиалергенні способи профілактики захворювань. Ви знаєте, як це зробити?

Прибирання у спальні

прибирання кімнати
Ліжка є одними з улюблених місць кліщів, тому що там вони мають всі умови, щоб вижити й легко розмножуватися.

Піт, спека і дрібні лусочки шкіри створюють ідеальне середовище для появи найпоширеніших видів алергії.

Щоб зменшити цей ризик, варто використовувати 100% бавовняну постільну білизну. Її слід прати щотижня у гарячій воді (60º C).

Подушки, ковдри та покривала можна прати кожні 6 місяців, але рекомендуємо трусити їх щодня і розвішувати у добре провітрюваному приміщенні.

Не дозволяйте домашнім тваринам заходити у спальню. Вони переносять кліщів і залишають шерсть, що також може викликати алергію.

Прибирання в кухні

прибирання кухні
Це приміщення потребує особливої уваги, оскільки окрім кліщів, там також можуть з’явитися різні патогени. Саме там концентруються волога, тепло і залишки їжі, завдяки яким кухня стає ідеальним місцем для розмноження цих тварюк.

Для запобігання скупчення тепла і вологи під час приготування їжі закривайте каструлі кришками. Це зменшить пару.

За кожної нагоди добре провітрюйте приміщення, щоб впустити повітря і зменшити утворення конденсату від скупчення різних речовин.

Після миття тарілок не забувайте витерти їх насухо, перш ніж відставити в бік. Крім того, важливо зберігати всю їжу в герметично закритих банках, бажано скляних.

Стільниці, підлога, стіни, а також будь-які інші кухонні поверхні необхідно дезінфікувати щодня, щоб позбутися бактерій і запобігти появі тарганів або мурах.

Ванна кімната

прибирання туалету
І душ, і туалет накопичують вологу, яка за кілька днів забруднюється й утворює ідеальне середовище для мікробів.

Щоб запобігти поширенню цієї вологи на інші приміщення будинку, тримайте двері ванної кімнати закритими, а також використовуйте килимки. Мийте ці килимки регулярно, тому що коли вони поглинають воду, зі зрозумілих причин, вони теж утворюють погане навколишнє середовище.

Після ванни слід витерти всі поверхні насухо. Це дозволить уникнути появи цвілі та тарганів. Для прибирання цього приміщення варто використовувати натуральні інгредієнти, такі як оцет і лимон, а не звичайні мийні засоби.

Вітальня

прибирання вітальні
Якщо ви не прибиратимете вітальню регулярно, щоб запобігти накопиченню пилу та інших негативних факторів навколишнього середовища, ця кімната може стати місцем концентрації кліщів та інших мікроорганізмів.

Ось на що слід звернути особливу увагу:

  • Тип підлогового покриття
  • Ковдри та подушки
  • Штори
  • Домашні тварини
  • Декор

Підлогу необхідно мити щодня, тому що саме там накопичується велика кількість бруду.

Подушки можна вкрити бавовняними наволочками, які легко прати, або ви можете також використовувати спеціальне покривало.

Одним з найкращих варіантів є шкіряні меблі, адже їх дуже легко чистити.

Всі предмети інтер’єру у вітальні необхідно протирати принаймні тричі на тиждень, щоб прибрати пил.

Не давайте домашнім тваринам залазити на меблі. Якщо це можливо, тримайте їх подалі від житлових приміщень. Якщо ви часто страждаєте на алергію, необхідно звернутися до лікаря, перш ніж заводити домашню тварину.  • Guerra, D. (2005). Uso de antisépticos y desinfectantes. Revista del Hospital Materno Infantil Ramón Sardá, 24(4), 201-203. https://www.redalyc.org/pdf/912/91204113.pdf
  • AA. VV. (2015). Guía de limpieza del hogar, The Blokehead.
  • Tabero, Pepa. (2016). Manual de la casa limpia y ordenada, La Esfera.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.