6 причин нічного потіння

Чи нічне потіння заважає вам спати? Цей симптом може стати причиною безсоння, якщо його не лікувати. Хоча потіння не завжди свідчить про наявність проблем зі здоров’ям, краще звернутися до лікаря, якщо симптоми тривають довго і часто проявляються.
6 причин нічного потіння

Останнє оновлення: 09 грудня, 2018

Потіння – це процес, завдяки якому організм регулює температуру тіла. Також він регулює рівень виділення сечі, основні амінокислоти, а також інші речовини, що залишилися від різних процесів, які відбуваються в організмі. Піт виділяється під час фізичних навантажень або діяльності, що вимагає великих зусиль. Але багато людей зіштовхується з нічним потовиділенням.

Піт – це нормальна реакція організму, яка іноді трапляється вночі та стає проблемою для нормального сну.

Спочатку можна не звернути увагу на цей симптом. Проте, якщо потіння повторюється постійно, варто звернутися за медичною консультацією.

Хочемо розповісти про шість факторів, що можуть спричинити нічне потіння.

1. Менопауза викликає потіння

Менопауза – це найпоширеніша причина нічного потіння у жінок. Різкі гормональні зміни, зокрема, перепади рівня естрогену, можуть запустити цей процес.

У жінок, що страждають на цю проблему, може виникати відчуття задухи. Це заважає їм спати,  змінюючи ритм серця .

 • Щоб подолати цей симптом, необхідно приймати певні ліки для регуляції гормональної діяльності.
 • Загалом, рекомендовано спати у прохолодному приміщенні на простирадлах з натуральних тканин. Також варто спати у зручному одязі.

Також читайте: Як мати щасливу та здорову менопаузу

2. Деякі медикаменти

Деякі ліки можуть викликати побічні реакції, що проявляються в нічному потінні.

Дослідження показали, що медикаменти для подолання  тривожності та депресії можуть викликати потовиділення вночі.

Інші медикаменти, які викликають потіння:

 • Гормональна терапія
 • Медикаменти для зниження рівня цукру у крові
 • Кортизон, стероїди проти запалення та болю

3. Туберкульоз

хворі легені

Більшість факторів, що пов’язані з нічним потінням, не є серйозними проблемами, які потребують лікування. Проте нічне потіння також може бути спричинене хронічними захворюваннями, приміром, туберкульозом.

Це захворювання  різко погіршує стан здоров’я легень і майже завжди супроводжується потовиділенням.

Симптом потовиділення буде завжди супроводжуватися:

4. Неврологічні проблеми

Тривога та нерви можуть теж спричинити підвищення температури. Це викликає потовиділення для відновлення нормального рівня температури в організмі. Це природна відповідь організму, тому відбувається не тільки вночі.

Але якщо людина постійно потіє вночі, це можна співвіднести з захворюваннями неврологічної системи, зокрема, хворобою Паркінсона, а також іншими.

 • Шкода, що завдається цими хворобами нервовій системі, може призвести до переривання сигналів, які йдуть до потових залоз. Це спричиняє прояв цього симптому.

5. Хронічний гіпергідроз

мокрі пахви

Гіпергідроз – це медичний термін, який використовують для опису надмірного потовиділення. Це загальне захворювання, яке не має ніякої медичної причини, окрім генетики. Воно є хронічним.

З очевидних причин пацієнти, які страждають на гіпергідроз, мають нічне потовиділення, відчуття важкості дихання.

 • Їм потрібне прохолодне середовище для відпочинку, оскільки температура, що вважається нормальною для більшості людей, для пацієнтів з цим захворюванням є високою.
 • Це захворювання не є серйозною проблемою зі здоров’ям. Проте може викликати незручності.

Читайте статтю: 5 найчастіших причин підвищеного потовиділення вночі

6. Гіпертиреоз

Гіпертиреоз – це стан, який виникає, коли щитоподібна залоза виробляє гормони понаднормово. Звісно, це впливає на метаболізм, людина починає відчувати дискомфорт та інші зміни в організмі.

 • Сильна втомлюваність впродовж дня, надмірне потіння вночі повинно насторожити, оскільки свідчить про наявність проблеми.
 • Гіпертиреоз асоціюється з нестерпністю до тепла. Саме тому варто знизити температуру у спальній кімнаті, щоб добре відпочити.
 • Серед інших симптомів – зміна маси тіла, тремтіння рук, випадіння волосся.

Потіння заважає вам спати? Цей надокучливий симптом може викликати безсоння , якщо не отримати своєчасного лікування. Хоча не завжди він свідчить про проблеми зі здоров’ям, тому при тривалому прояві симптомів, треба проконсультуватися з лікарем. • Hessemer, V., & Brück, K. (1985). Influence of menstrual cycle on shivering, skin blood flow, and sweating responses measured at night. Journal of Applied Physiology. https://doi.org/10.1152/jappl.1985.59.6.1902
 • James W. Mold. Selective Serotonin Reuptake Inhibitors and Night Sweats in a Primary Care Population. Drugs Real World Outcomes. 2015 Mar; 2(1): 29–33. Published online 2015 Feb 7. doi: 10.1007/s40801-015-0007-8.
 • Mold, J. W., Holtzclaw, B. J., & McCarthy, L. (2012). Night Sweats: A Systematic Review of the Literature. The Journal of the American Board of Family Medicine. https://doi.org/10.3122/jabfm.2012.06.120033
 • Takaaki Matsumoto. Effect of Thyroid Hormone on Thermal Sweating. Chukyo University.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.