Небезпека стресу вища для жінок віком до 50 років

Стрес, як ми всі знаємо, є ворогом, з яким ми стикаємося кожного дня. Небезпека стресу вища, коли він виходить з-під контролю, заважає нам і змінює наш фізичний та інтелектуальний баланс.
Небезпека стресу вища для жінок віком до 50 років

Останнє оновлення: 26 травня, 2019

Хоча стрес є небезпечним чинником для обох статей, останні дослідження показують, що для деяких людей небезпека стресу вища. На це варто звернути увагу.

У жінока до 50 років підвищений ризик розвитку ішемічної хвороби серця, пов’язаний зі стресом.

Це важливий факт, тому що ми зазвичай пов’язуємо серцеві напади або проблеми з серцем із людьми похилого віку. Проте поточна статистика показує нам іншу реальність.

Жінки сьогодні дуже вразливі до стресу. Ми не справляємося з ним, а ще гірше те, що коли наш організм дає перші сигнали, ми часто не звертаємо на них увагу.

Ми пов’язуємо їх із втомою або просто кажемо, що нам “немає коли звертатися до лікаря”.

Ви повинні переосмислити свої пріоритети. Варто, насамперед, звернути увагу на попереджувальні сигнали стресу.

Щоденний стрес, який ми сприймаємо за даність

Можливо, у цьому криється корінь проблеми. Мало-помалу, дрібниці об’єднуються, щоб створити цілу прірву, яку ми сприймаємо, як норму.

Люди, які працюють на вимогливій роботі, знають, як визначити свої проблемні осередки: тиск для досягнення цілей, необхідність задоволення очікувань менеджерів, конкурентоздатність тощо.

У більшості жінок життєві головоломки складаються з багатьох пазлів, які утворюють складну картину.

Робота додається до сім’ї. Наприклад, діти, якщо вони маленькі, вимагають більшої уваги.

Діти можуть спричинити проблеми в стосунках, а іноді навіть необхідність робити дедалі більше кожного дня (більше завдань, проектів, піклування про родичів тощо).

Однак це не означає, що чоловіки не зазнають цих самих проблем.

У середньому група жінок віком від 30 до 50 років наразі має найбільше соціальних, робочих, особистих та емоційних вимог.

небезпека стресу для жінок
Дослідження, опубліковане в журналі Health та проведене Школою громадського здоров’я Університету Еморі в Атланті (США), дійшло такого ж висновку.

Ось більше інформації.

Як жіночі серця справляються зі стресом

Це дослідження було проведено лікарем та професором епідеміології Віолою Вакаріно.

 • Провівши спостереження над понад 700 чоловіками та жінками в різних лікарнях, вона виявила дещо неймовірне.
 • Жінки реагують не як чоловіки, коли стикаються зі стресовою ситуацією. Їхнє серце учетверо частіше зменшує кровопостачання до серця.
 • Це не можна ігнорувати. Зниження кровотоку призводить до ішемії міокарда, а отже, до серцевого нападу.

Лікар Вакаріно також виявила, що вікова група з найвищим ризиком інфаркту, пов’язаного зі стресом, становить від 30 до 50 років. Проте небезпека стресу зростає, особливо, від 45 до 50 років.

Молодість не позбавляє нас від серцевих проблем

Ми іноді вважаємо, що ми непереможні, адже ми молоді й ведемо активний спосіб життя.

серце жінки
 • Згідно з цим дослідженням, жінкам, які мають найвищий ризик серцевої проблеми, доводилося самим робити всі хатні справи.
 • Подібним чином ризик також породжує турбота про члена сім’ї або наявність кількох робіт, а також маленьких дітей.

Реальна проблема у всіх цих випадках в тому, що жінка звикає до того, що живе цим шляхом, тобто стрес стає постійним супроводом її життя.

Визначення причини головного болю або задишки відходить на другий план, коли ми повертаємося додому. Ще гірше те, що ми можемо відвести іншу людину до лікаря з будь-якою дурницею, але не надаємо значення тому, що відбувається з нами.

Це неправильно. Ніхто не може зробити стрес своїм життєвим партнером, адже рано чи пізно він може забрати наше життя.

Небезпека стресу і якість життя

Науковці, які провели це дослідження, опубліковане у вересні, залишають нам повідомлення, яке ми маємо обміркувати. Не просто дбайте про своє серце. Найважливіше, про що вам потрібно подбати, – це ваш розум.

спорт від стресу
 • Ми повинні дбати про своє тіло. Постійний біль у шиї або в спині є чимось, що заслуговує на належний діагноз. Іноді за цим ховаються небезпека стресу та інші види серцевих захворювань.
 • Необхідно займатися спортом. Вистачить усього години аеробних вправ на день.
 • Навчіться встановлювати обмеження та чітко визначати, наскільки далеко ви можете піти.
 • Відпочиньте і знайдіть час для себе. Випустіть свої емоції та оточуйте себе людьми, які вас мотивують, смішать тощо.
 • Періодично відвідуйте лікаря.
 • Дбайте про артеріальний тиск і рівень холестерину незалежно від віку.

Ніколи не надто рано починати піклуватися про себе трохи краще. Зробіть це, перш ніж буде запізно. • Matud, M. P. (2004). Gender differences in stress and coping styles. Personality and Individual Differences. https://doi.org/10.1016/j.paid.2004.01.010
 • Stroud, L. R., Salovey, P., & Epel, E. S. (2002). Sex differences in stress responses: Social rejection versus achievement stress. Biological Psychiatry. https://doi.org/10.1016/S0006-3223(02)01333-1
 • Aschbacher, K., O’Donovan, A., Wolkowitz, O. M., Dhabhar, F. S., Su, Y., & Epel, E. (2013). Good stress, bad stress and oxidative stress: Insights from anticipatory cortisol reactivity. Psychoneuroendocrinology. https://doi.org/10.1016/j.psyneuen.2013.02.004

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.