6 причин регулярно пити зелений чай

Попри те, що зелений чай володіє неймовірними перевагами для організму людини, не варто перевищувати рекомендовану добову норму у 3 чашки, адже у великій кількості цей напій може викликати розлади сну та надмірну нервозність.
6 причин регулярно пити зелений чай

Останнє оновлення: 22 березня, 2019

Звичка регулярно пити зелений чай стала дуже популярною по всьому світу ще багато років тому, адже цей корисний напій відомий своєю здатністю прискорювати процес схуднення.

Нині зелений чай вважають одним із найбільш популярних напоїв. До того ж цей напій містить велику кількість незамінних поживних речовин, завдяки якому його вважають ефективним натуральним засобом для лікування різноманітних захворювань.

Зелений чай є потужним природним антиоксидантом. Ба більше, цей напій також володіє потужними сечогінними та протизапальними властивостями. Завдяки цим неймовірним перевагам зелений чай стимулює роботу органів видільної системи, прискорюючи тим самим процес виведення з організму токсинів.

До складу зеленого чаю входить велика кількість вітамінів та мінералів. Цей напій є низькокалорійним та неймовірно поживним, саме тому необхідно регулярно пити зелений чай з метою покращення фізичного та емоційного стану.

До того ж зелений чай є одним з головних джерел ґаллат епіґаллокатехіну (EGCG). Цей тип катехіну вважають антиканцерогенною речовиною.

Оскільки досі не всі люди знають про неймовірні переваги цього напою, у цій статті ми зібрали основні причини регулярно пити зелений чай.

Неодмінно візьміть їх до уваги!

Чому потрібно пити зелений чай?

1. Цей напій запобігає розвитку серцевих захворювань

зелений чай для профілактики порушень у роботі серця

Антиоксиданти, що входять до складу зеленого чаю, є незамінними для очищення артерій від поганого холестерину. Якщо ви хочете знизити ризик розвитку обструкцій та запобігти утворенню тромбів, радимо регулярно пити зелений чай.

Зверніть увагу, що антиоксидантні сполуки не тільки очищують кров, але й допомагають регулювати кількість жирів в організмі людини.

До того ж завдяки своїм потужним протизапальним властивостям зелений чай зменшує ризик розвитку гіпертонії та хронічних серцевих захворювань.

Зелений чай характеризується високим вмістом флавоноїдів. Завдяки цим речовинам він покращує кровообіг та запобігає утворенню тромбів і кров’яних бляшок.

Якщо пити зелений чай у помірних кількостях, цей напій допоможе захистити організм від серцевого нападу та серцевої недостатності.

2. Зелений чай допомагає боротися із зайвою вагою

Люди, які страждають від зайвої ваги та ожиріння, неодмінно мають регулярно пити зелений чай, якщо вони хочуть позбутися набридливих зайвих кілограмів.

 • Цей інгредієнт не тільки знижує ризик розвитку серцевих захворювань, але й прискорює процес розщеплення жирів.
 • Однією з головних переваг зеленого чаю є високий вміст катехінів, адже ці речовини стимулюють процес спалення калорій.
 • Вірте чи ні, але цей напій забезпечує довготривале відчуття ситості, тим самим захищаючи людину від переїдання.
 • Завдяки своїм потужним очисним властивостям зелений чай допомагає виводити з організму токсини, які не дозволяють розщеплювати жири, що накопичуються у крові.
 • Зелений чай діє як натуральний сечогінний засіб, тобто він є просто незамінним напоєм для виведення з організму зайвої рідини та профілактики надмірної ваги.

3. Цей напій діє як натуральне проносне

зелений чай як натуральне проносне

Люди, які страждають через хронічні закрепи чи повільне травлення, можуть позбутися цих неприємних проблем, якщо почнуть регулярно пити зелений чай.

Завдяки своїй м’якій послаблювальній дії цей напій стимулює рухи кишківника, тим самим прискорюючи процес виведення шкідливих відходів, які у ньому накопичуються.

До того ж зелений чай має здатність усувати ознаки запального процесу у шлунку та прискорювати процес відновлення організму після здуття живота, закрепів та інших розповсюджених розладів травлення.

4. Зелений чай регулює рівень цукру у крові

Оскільки цей напій позитивно впливає на обмін речовин, його також заслужено вважають одним з найкращих натуральних засобів для регулювання рівня цукру у крові.

Поживні речовини, що входять до складу зеленого чаю, забезпечують процес засвоєння вуглеводів з інших харчових продуктів. Не забувайте, що саме вуглеводи є незамінним джерелом енергії для кожної людини.

Якщо вуглеводи не засвоюються, рівень цукор у крові значно зростає.

Зверніть увагу, що вуглеводи також потрібні для забезпечення процесу засвоєння інсуліну в організмі, а саме це є головною запорукою успішної профілактики діабету.

5. Цей напій позитивно впливає на роботу печінки

чай для покращення роботи печінки

Якщо ви будете регулярно пити зелений чай, то зможете швидко та ефективно очистити печінку від токсинів. Таким чином вам вдасться суттєво знизити ризик різноманітних хронічних захворювань.

 • Антиоксидантні сполуки, що містяться у цьому корисному напої, допомагають розщеплювати та виводити з організму токсини, фільтрування яких є головним завданням печінки.
 • Ґаллат епіґаллокатехіну, який є одним з основних компонентів зеленого чаю, мінімізує негативний вплив спиртних напоїв та тютюнових виробів, тим самим знижуючи ризик розвитку ракових захворювань та жирової хвороби печінки.
 • До того ж зелений чай чудово усуває ознаки запалення та стимулює процес виділення жовчі з метою подальшого правильного засвоєння жирів.

6. Зелений чай запобігає появі ознак передчасного старіння

Оскільки цей напій містить велику кількість незамінних вітамінів, мінералів та антиоксидантів, його заслужено вважають одним з найкращих помічників у боротьбі з ознаками передчасного старіння.

 • Цей напій не лише запобігає появі зморщок та інших ознак старіння шкіри, але й захищає внутрішні органи від захворювань, причиною яких є вікові зміни в організмі.
 • Завдяки високому вмісту флавоноїдів та вітаміну Е зелений чай стимулює процес відновлення клітин та мінімізує негативний вплив оксидативного стресу.
 • Зелений чай є незамінним засобом для покращення мозкової активності та зміцнення нервової системи. Саме тому його рекомендують вживати з метою профілактики різних нейродегенеративних захворювань.

Зверніть увагу, що попри незліченну кількість переваг цього корисного напою, вживати зелений чай необхідно у помірних кількостях. Якщо ви будете перевищувати рекомендовану добову норму (3 чашки на день), то це може викликати неприємні побічні ефекти.

До складу зеленого чаю входить кофеїн. Саме тому вживання цього напою у великій кількості може спричинити розлади сну й надмірну нервозність.

Не варто поєднувати зелений чай з ліками або алкогольними напоями.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.