6 речей, які не варто чистити білим оцтом

Білий оцет - прекрасний натуральний інгредієнт для чищення, але ви не можете використовувати його для всього. Прочитайте цю статтю, щоб дізнатися, що саме не слід чистити білим оцтом.
6 речей, які не варто чистити білим оцтом

Останнє оновлення: 09 грудня, 2018

Коли йдеться про прибирання, багато хто говорить про користь білого оцту. Проте результати можуть бути не однаково хорошими на різних ділянках. У цій статті ми розповімо вам, які речі не варто чистити білим оцтом.

Білий оцет – прекрасний натуральний інгредієнт для чищення, але ви не можете використовувати його для всього. Прочитайте цю статтю, щоб дізнатися, що саме не слід чистити білим оцтом.

На відміну від промислових хімікатів, оцет є натуральним компонентом, який ви можете використовувати для чищення багатьох речей. Поряд з харчовою содою, лимоном та сіллю, він належить до групи щоденних інгредієнтів, які мають багато застосувань.

Однак, як і всі інші, він має свої мінуси. Є певні речі, які не слід чистити білим оцтом, якщо ви не хочете їх зруйнувати. Ви знаєте, про що йдеться? Дізнайтеся, про що ми тут говоримо.

6 речей, які не слід чистити білим оцтом

Настільки ефективним білий оцет робить низький рН, завдяки якому він є досить кислотною речовиною. Хоча це може бути корисним для деяких речей, проте не для всіх.

Ось деякі речі, які ви не повинні чистити білим оцтом:

1. Дерев’яні підлоги

що не можна чистити білим оцтом
Хоча він може працювати на деяких поверхнях, використання білого оцту також може спричинити непоправні плями або зміни кольорів на поверхні деревних порід.

Отже, щоб запобігти появі непотрібних проблем, придбайте спеціальні мийні засоби для таких поверхонь. Так, вони не є природними альтернативами, але немає іншого вибору.

Проте це не стосується дерев’яних меблів. Білий оцет у поєднанні з оливковою олією може бути корисним для видалення плям та бруду з дерев’яних меблів.

2. Кам’яні поверхні

Природні камені, такі як граніт або мармур, погано реагують на кислотні речовини. Тому краще не застосовувати білий оцет на цих поверхнях. Ви також не повинні використовувати лимон та харчову соду.

Те саме стосується кам’яних підлог. Краще використовувати спеціальні мийні засоби для цих поверхонь.

3. Електронні прилади та пристрої

Попри полірувальні властивості, не варто використовувати білий оцет для чищення телевізорів або комп’ютерів. Також не можна застосовувати його в мікрохвильових печах, кавоварках або прасках, а тим паче на сенсорних екранах, таких як планшети та мобільні телефони.

Окрім усунення їх природного блиску і псування поверхні, ця речовина може змінити їхні частини. Отже, можуть виникнути технічні проблеми, викликані оцтом.

4. Харчові плями

Білий оцет не видаляє харчові плями на одязі, на підлозі, на автокріслах або на дивані. Навпаки, його компоненти взаємодіють з продовольчими відходами, через що їх набагато складніше усунути.

5. Відбілювальний засіб

Ніколи не мішайте білий оцет з відбілювальним засобом. Поєднання цих двох елементів може бути фатальним, оскільки вони утворюють хлорний газ. Це дуже токсична речовина, що випускається з пари.

6. Залізні горщики та сковорідки

Ці улюблені кухонні предмети в списку речей, які не слід чистити білим оцтом з двох причин. Перша полягає в тому, що кислота в оцті відокремлює антипригарні поверхні. Як відомо, це значно обмежує функціональність каструль і сковорідок.

Крім того, залізо не реагує на ці кислотні компоненти. Результатом можуть бути плями на горщику чи каструлі.

Що можна чистити білим оцтом

що можна чистити білим оцтом
Хоча ви не повинні використовувати його для чищення деяких речей, білий оцет має багато переваг, коли йдеться про прибирання. Ось деякі поверхні, які ви можете очистити цим інгредієнтом:
  • Дерев’яні меблі
  • Ванні кімнати: унітази, ванни, крани, раковини
  • Ви також можете використовувати його для видалення іржі з інструментів та деталей
  • Крім того, ви можете використовувати його для дезінфекції холодильника
  • Дзеркала

На закінчення, цей інгредієнт може бути або прекрасним союзником, або дворучним мечем з протилежними результатами. Якщо ви поінформовані та звертаєте увагу на компоненти кожного елемента, який ви збираєтеся очистити, ви можете уникнути руйнування речей, які вам дуже подобаються.


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.