6 симптомів проблем підшлункової залози

6 симптомів проблем підшлункової залози
6 симптомів проблем підшлункової залози

Останнє оновлення: 27 жовтня, 2018

Підшлункова залоза є незамінним органом тіла. Знання симптомів поганого функціонування підшлункової залози може допомогти вам у деяких випадках передбачити або запобігти більш серйозним проблемам.

Панкреатит змінює багато травних функцій та іноді його пов’язують з неправильним харчуванням. Далі ми пояснимо більш детально.

Підшлункова залоза розташована позаду шлунку і відповідає за вироблення ферментів, таких як інсулін, глюкагон та інші . Вони необхідні для перетравлювання і потрапляють до тонкої кишки. Звідти вони сприяють синтезу їжі.

Зміни в цьому органі можуть спровокувати достатньо серйозні наслідки. Ці ж ферменти можуть навіть діяти проти підшлункової залози і в кінці кінців атакувати її. Але розгляньмо це питання більш уважно.

Як дізнатися про проблеми з підшлунковою залозою?

біль в животі один з симптомів запалення підшлункової залози

1. Біль

Біль з’являється у верхній частині живота. Пам’ятайте, що цей дискомфорт з’являється лише на лівому боці, під ребрами, де вам починає пекти.

 • Цей біль може відчуватись більше одразу після прийому їжі і стає навіть більш вираженим, якщо ви з’їли їжу з високим вмістом жиру.
 • Ткай біль може початися наступного дня після прийому їжі, може тривати кілька днів, і навіть збільшитися інтенсивність.
 • Біль стає більш інтенсивним, коли ви лежите горілиць. Підшлункова залоза відчуває тиск і біль стає гострішим.
 • Біль поширюється в спини або відчувається позаду лівої лопатки.

2. Лихоманка

Ферменти, які атакують підшлункову залозу, викликають запалення і, як наслідок, вас може лихоманити. Коли ви відчуваєте біль або дискомфорт, не забудьте поміряти температуру.

Якщо ваша температура підвищується на кілька градусів, зверніться до лікаря. Ваш лікар єдиний, хто може дати кваліфіковану допомогу та відповісти на ваші запитання. Іноді симптоми можуть бути спричинені іншими умовами.

3. Нудота

Нудота може спричинити блювоту. Коли відбуваються зміни у травній системі, їжа не може добре перетравлюватись і виникає запалення підшлункової залози, що супроводжується дискомфортом.

4. Головний біль

Відчуття втоми, роздратованість, труднощі в концентрації уваги і раптові головні болі є звичним явищем при проблемах з підшлунковою залозою. Всі ці симптоми виникають через те, що імунна система піддається атаці і наслідки відчуваються одразу.

5. Втрата ваги

Якщо у вашому організмі неправильно синтезується їжа, ви не будете отримувати належні поживні речовини, тому що підшлункова залоза руйнується власними ферментами, або може бути заблокована камінням жовчного міхура. Для людей, які страждають від хвороби підшлункової залози, втрата ваги, при тих самих звичках харчування, є нормальним явищем.

6. Тахікардія

У вас прискорений серцевий ритм, ви швидко втомлюєтесь і дихаєте швидше. Це відбувається тому, що ваше тіло слабшає, імунна система більше не має достатньо енергії, і це змушує серце скорочуватись швидше. Ви повинні стежити за цими симптомами.

Що спричиняє захворювання підшлункової залози?

таблетки

За даними досліджень, 80% випадків захворювання підшлункової залози пов’язані, в першу чергу, з камінням у жовчному міхурі та нездоровим способом життя. Каміння у жовчному міхурі, наприклад, блокує канали та не дозволяє підшлунковій залозі виконувати її функції.

Щодо дієти, то споживання великої кількості жирів і алкоголю завдає непоправної шкоди цьому органу, тому слід мати це на увазі. Іншими факторами, які можуть вплинути на підшлункову залозу можуть бути, наприклад: ниркова недостатність, системний червноний вовчак, муковісцидоз, а також певні лікарські засоби, що ви вживаєте.

Як я можу піклуватись про підшлункову залозу?

броколі
 • Обмежте споживання рафінованого цукру і борошна.
 • Якщо ви курите, киньте цю залежність. Це абсолютно необхідно для того, щоб запобігти раку підшлункової залози.
 • Уникайте алкоголю. На думку дієтологів, споживання одного бокалу вина на день може бути корисним для здоров’я, але якщо ви постійно перевищуєте цю дозу, це одразу впливає на підшлункову залозу. Уникайте його на благо вашого здоров’я.
 • Споживайте продукти з високим вмістом клітковини, особливо цільне зерно.
 • Уникайте споживання червоного м’яса.
 • Споживайте більше овочів сімейства хрестоцвітних: броколі, цвітну капусту, білокачанну капусту, крес-салат і брюссельську капусту. Ці овочі ідеально підходять для догляду за вашою підшлунковою залозою і допомагають уникнути раку.
 • Уникайте набору ваги.
 • Постарайтеся запобігти діабету.
 • Споживання білка є необхідним для лікування і профілактики захворювань підшлункової залози. Намагайтеся завжди отримувати білки з бобових і риби. Якщо ви їсте м’ясо, переконайтеся, що це індичка; вона є більш корисною і містить менше жиру.

 
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.