Їжа, що може спричинити здуття живота

У цій статті ми розповімо вам, яка їжа є частою причиною дискомфорту та здуття живота, щоб ви могли уникати цього або споживати таку їжу із обережністю.
Їжа, що може спричинити здуття живота

Останнє оновлення: 24 березня, 2022

Відчуття здуття живота після ситного прийому їжі є досить природним і мало хто надає йому великого значення. Однак, це від може створити проблеми навіть у плані одягу, адже із надутим животом ви можете не влізти у свій улюблений одяг. Окрім цього, відчуття дискомфорту може погіршити вам настрій та навіть роздратувати вас.

Відчуття розтягнутості або здуття живота може спричинити біль та утворення газів. Тож пропонуємо прочитати поданий нижче список продуктів, які є причиною такого дискомфорту, а також іншу корисну інформацію.

Продукти, що викликають здуття живота…

  • Такі продукти, як броколі, білокачанна та цвітна капусти є широковідомими причинами виникнення вищезгаданих симптомів. Якщо ви помічали такі наслідки споживання цих овочів, радимо вам зменшити їхню кількість у раціоні.
  • Споживання великої кількості солі також може спричинити до розтягнення живота. Це призводить до затримки рідини в організмі, через що й виникає відчуття здуття живота. Зменшість кількість солі у щоденному раціоні, і ви уникнете вищезгаданого відчуття дискомфорту, а разом із ним й інших проблем зі здоров’ям, особливо якщо ви страждаєте від підвищеного кров’яного тиску.
  • Бобові рослини також є відомими чинниками відчуття дискомфорту у животі після їх споживання. Хоча деякі люди можуть абсолютно спокійно насолоджуватися бобовими і не відчувати жодних незручностей від споживання цих продуктів.
  • Молочні продукти. Якщо ви протягом якогось часу не споживаєте молочних продуктів, або ж узагалі не сприймаєте лактозу, ви можете зіткнутися із відчуттям дискомфорту у животі, коліками або навіть діареєю. Якщо ви помітили, що не можете вживати молочні продукти, дуже важливо одразу звернутися до лікаря за допомогою. У разі ж якщо вчасно не розпочати належне лікування, симптоми дискомфорту можуть стати серйознішими і мати негативні наслідки.
  • Газовані напої, які й так приносять здоров’ю лише шкоду, ще й містять багато цукру та калорій, що може спричинити відчуття здуття живота та утворення газів. Краще замініть ці напої на свіжі соки або на ще кориснішу рідину – воду.
  • Смажена їжа також є однією з причин виникнення дискомфорту у животі. Її важко переварювати, тому вона довго перебуває у травній системі, викликаючи утворення газів.
  • Жувальна гумка також можете викликати дискомфорт. А все тому, що коли ви жуєте її, у шлунок потрапляє велика кількість повітря, яка там накопичується і викликає неприємні відчуття.

hazovani_napoyi

Інші причини здуття живота

Щоразу коли ви збираєтеся поїсти, радимо вам відкласти усі справи, вимкнути телефон та припинити усі сварки. У таких ситуаціях люди зазвичай їдять поспіхом, не пережовуючи їжу належним чином. Це призводить до дискомфортних відчуттів, спричинених ускладненим процесом травлення.

Уповільнений процес травлення призводить до бродіння їжі всередині тіла, утворюючи гази та навіть закрепи. Якщо ви дуже знервовані, не починайте прийом їжі. Краще заспокойтеся і поїжте уже тоді, коли ваш настрій прийде до норми. Споживання їжі у стані тривоги та нервового напруження є досить звичним явищем, яке дає про себе знати відчуттям важкості у шлунку.

Незважаючи на те, що сиптоми запального процесу у животі тривають недовго і виникають лише після вживання деяких продуктів, не можна недооцінювати цю проблему. Якщо окрім здуття та виходу газів ви відчуваєте нудоту, страждаєте від діареї або будь-яких інших симптомів, вам краще звернутися за допомогою до лікаря.

Натуральні засоби, що полегшать відчуття здуття живота

Імбир

foto_imbyr

 

Імбир відомий своїми чудовими протизапальними властивостями, через що його рекомендують вживати при здутті живота або його розтягненні, спричинених ускладненим процесом травлення. Це допоможе зменшити утворення газів.

Настої

Настої, зроблені із ромашки, м’яти, перечної м’яти та шавлії, є дуже корисними при лікуванні запальних процесів у шлунку. Окрім цих настоїв ви також можете приймати напій зі склянки гарячої води із столовою ложкою меленої кориці, цей спосіб також є ефективним. Дайте йому настоятися протягом 15 хвилин. Перед вживанням можете підсолодити напій медом до смаку.


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.