6 симптомів раку шийки матки, про які варто знати

6 симптомів раку шийки матки, про які варто знати
6 симптомів раку шийки матки, про які варто знати

Останнє оновлення: 01 листопада, 2018

Рак шийки матки – один із тих видів раку, якого бояться найбільше через високий відсоток смертності.

Згідно з даними американського товариства по боротьбі з раком, 4120 жінок помре від раку шийки матки цього року.

Ці цифри можуть шокувати, але правда полягає у тому, що рівень смертності від цієї хвороби знизився на 50% за останні 30 років.

Пояснень цьому багато, але спеціалісти наголошують на тому, що покращилась діагностика факторів, що викликають цю хворобу, а також її причин.

Завдяки цьому жінки мають більше інструментів для моніторингу свого здоров’я, що допомагає звернутись до лікаря у разі погіршення здоров’я.

Таким чином, статистика може змінитися, якщо методи самостійного огляду стануть суспільним надбанням.

Хоча цей вид раку зазвичай трапляється у зрілому віці, ніколи не пізно дізнатись про появу симптомів захворювання, аби допомогти собі або членам своєї родини.

Інформація – це сила, що не тільки допомагає краще контролювати життя, але й дозволяє допомогти іншим, які цього потребують.

Найважливіші симптоми раку шийки матки

1. Папіломи

вірус папіломи людини викликає рак шийки матки

Вірус папіломи людини (ВПЛ) проявляється у появі папілом, особливо в ділянці піхви.

Це важливий чинник виникнення раку шийки матки. Хоча наявність в організмі ВПЛ не означає, що жінка обов’язково захворіє на рак, але шанси набагато вищі, якщо в організмі є ВПЛ.

Тепер, коли ви про це дізнались, не вагайтесь і проконсультуйтесь з лікарем, аби перевірити своє здоров’я, якщо виявили папілому на тілі.

2. Дивні виділення

Одним із перших проявів захворювання є руйнування стінок матки. У результаті цього з’являються дивні виділення з вагіни.

Будь-які виділення жінки різняться за виглядом та запахом. Це залежить від стадії менструального циклу. Але усі знають, що є нормою.

Тому коли помітили зміну у виділеннях, пропонуємо навідатись до спеціаліста. Пам’ятайте, що цей фактор є важливим знаком, що не все функціонує належним чином у вашому організмі.

3. Незвичайний біль та кровотеча

жінка що відчуває біль в животі

Як ми й казали, ця хвороба руйнує стінки матки. Якщо рак шийки матки має серйозний прояв, хвора може відчувати сильний різкий біль у матці.

Може початись кровотеча в результаті розриву матки. Були випадки, коли кров потрапляла в сечовий міхур та пряму кишку.

Як наслідок, кров може бути у сечі, а також інших виділеннях.

4. Aнемія

У результаті згаданих симптомів раку шийки матки, одним із найбільш поширеним ускладненням є aнемія.

У цьому стані ви відчуєте втому і тахікардію, що з’являються навіть тоді, коли не прикладати багато зусиль.

Приміром, раптово починаєте відчувати, що серцебиття прискорюється, коли піднімаєтесь по звичних сходах. Це ознака того, що варто перевірити рівень заліза.

5. Проблеми із сечовипусканням теж наявні серед симптомів раку шийки матки

жінка що відчуває дискомфорт при сечовипусканні

Коли матка розбухає, вона здавлює органи, що її оточують, особливо страждають нирки та сечовий міхур. Оскільки це два дуже важливі органи, що виводять сечу, неправильне їхнє функціонування ускладнює сечовипускання.

Тому окрім болю також присутнє відчуття наповненості сечового міхура навіть, якщо сходити до туалету. Якщо таке трапляється, це знак, що треба бігти до лікаря.

Варто пам’ятати, що система виділення дуже важлива для здоров’я організму. Якщо токсини затримуються всередині тіла, вони попадають у кров та переносяться по всьому організму.

6. Рак шийки матки супроводжується втратою ваги

Якщо ви починаєте втрачати вагу без змін раціону або стилю життя, треба запитати у себе, чому так відбувається.

Усі хочемо бути стрункими, але завжди має бути причина втрати зайвих кілограмів. Інакше кажучи, втрата ваги ніколи не є спонтанною.

Рак шийки матки супроводжується втратою апетиту, що повинно стривожити нас.

Ось основні симптоми раку шийки матки. Не відкладайте візит до лікаря через страх.

Багато з цих симптомів є ознаками інших незначних порушень, які також потребують лікування. Не бійтесь.

У будь-якому випадку час – це наш друг, коли йдеться про здоров’я. Чим раніше ми дізнаємося про стан нашого організму, тим швидше зможемо вжити необхідних заходів проти хвороби, що атакує.


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.