6 факторів, які прискорюють настання менопаузи

Хоча є певні генетичні аспекти, які ви не можете контролювати, є й інші зовнішні фактори, які можуть вплинути на раннє настання менопаузи, і тому їх слід взяти до уваги.
6 факторів, які прискорюють настання менопаузи

Останнє оновлення: 19 грудня, 2018

Вік, у якому надходить настання менопаузи, зумовлений від народження, і неможливо її затримати.

Проте існують певні зовнішні чинники, які можуть прискорити її зовнішні прояви. Хоча не в ваших силах змінити свій генетичний код, ви можете захистити себе й уникати певних шкідливих звичок.

Ви також можете підготувати своє життя до нового етапу з повним запасом здоров"я і спокою.

У всьому світі середній вік вступу в менопаузу становить від 50 до 51 року. Тільки у однієї із 100 жінок менопауза починається раніше.

Це може статися, якщо у вас погані звички, або певні фактори можуть прискорити настання менопаузи.

Ви хочете знати, чого не слід робити, і що неминуче вплине на вас? Читайте далі, щоб дізнатися.

1. Хромосомні дефекти

Генетичні проблеми, які пов"язані зі статевою Х-хромосомою, такі як синдром Тернера і синдром ламкої Х-хромосоми, можуть прискорити настання менопаузи.

Ці умови трапляються у жінок, які мають дефектні яєчники від народження. Вони містять менше здорових фолікул і багато з них атрофовані.

Генетичні причини, як правило, діагностують, коли жінки дуже молоді, найчастіше задовго до того, як у них починається період статевого дозрівання.

Можуть бути деякі випадки, коли жінки розвиваються нормально, менструація починається в потрібному віці, але менопауза настає передчасно.

З цих причин завжди треба відвідати гінеколога і здати всі потрібні аналізи.

2. Променева терапія і хіміотерапія можуть прискорити настання менопаузи

жінці гаряче
Вони призначені для запобігання росту клітин і впливають не тільки на злоякісні клітини, але й на здорові.

Таким чином, серед інших побічних ефектів, лікування раку може призвести до передчасної втрати функції яєчників.

З іншого боку, є ліки, які можуть викликати менопаузу незалежно від віку. Одним із прикладів цього є препарат, який зазвичай використовують у важких випадках ендометріозу.

Пам"ятайте, що якщо у вас виникли питання або будь-які симптоми менопаузи, вам потрібно проконсультуватися з лікарем. Дізнайтеся про всі побічні ефекти будь-яких ліків, які ви приймаєте.

3. Операція з видалення яєчників і матки

Хірургічне видалення обох яєчників змушує вас миттєво перейти в менопаузу. Жіночий цикл зупиняється після операції, а гормональні рівні швидко зменшуються.

Зазвичай ви відчуваєте серйозні симптоми менопаузи, такі як припливи та втрата сексуального бажання.

Деякі жінки вдаються до гістеректомії для видалення матки, але збереження яєчників.

У цих пацієнтів менопауза не починається негайно, тому що яєчники продовжують виробляти гормони. Єдине, що ви помітите, оскільки матки більше не існує, припиняться критичні дні й ви не зможете завагітніти.

цигарти ліки та алкоголь

4. Погані звички

Найчастішою причиною раннього початку менопаузи є вживання ліків і токсинів. Пестициди, алкоголь і тютюнові вироби призводять до пошкодження яєчників.

У жінок, які мають ці звички, підвищений ризик ранньої менопаузи.

Зазвичай у таких жінок цей стан починається на два роки раніше, ніж у тих, хто не вживає тютюн і алкоголь.

З цієї причини дуже важливо кинути курити та зменшити споживання алкоголю. Фізичні вправи також допомагають яєчникам підтримувати нормальний рівень гормонів.

Важливо відзначити, що використання протизаплідних таблеток не пов"язане з настанням менопаузи.

5. Епілепсія

Жінки, які страждають на епілепсію, можуть відчувати зниження статевого потягу і проблеми з фертильністю.

Цей розлад зумовлює постійні зміни в пропорціях естрогену і прогестерону, тож пацієнти, які страждають на епілепсію, досягають менопаузи раніше.

Це може бути пов"язано з наслідками нападів на ті ділянки мозку, які регулюють репродуктивні гормони. Естроген сприяє нападам, тоді як прогестерон захищає вас від них.

Отже, логічно, що підвищені рівні естрогену щодо прогестерону генеруються, коли відбуваються напади.

6. Автоімунні захворювання

Виникнення і розвиток автоімунних захворювань змушує організм виробляти антитіла, які атакують свої власні тканини і яєчники, а також рецептори естрогену.

Усе це викликає дегенерацію яєчників і настання менопаузи.

Захворювання щитоподібної залози та цукровий діабет наявні в 20% випадків ранньої менопаузи. Якщо ви страждаєте на них, важливо дотримуватися схеми лікування.

Існує також зв"язок між автоімунними розладами ендокринної системи, такими як вітіліго, анемія, вовчак, синдром Шегрена і хронічним гепатитом. Тазові інфекції, які атакують яєчники, також можуть бути причиною.

Підготуйте себе до менопаузи

жінка їсть салат
Менопауза сигналізує про закінчення репродуктивного життя і бувають випадки, коли це трапляється в 20-річному віці. Ми вже згадали 6 чинників, які можуть прискорити настання менопаузи.

Деякі з них є керованими, та їх можна уникнути, але інші можуть просто статися з вами. Ми рекомендуємо вам вести здоровий спосіб життя і піклуватися про своє здоров"я.

Зосередьтеся на тому, що ви можете контролювати, і працюйте над цим.

Це може вас зацікавити ...
Припливи, які викликає менопауза
Моє здоров'яRead it in Моє здоров'я
Припливи, які викликає менопауза

Жінки, які переживають менопаузу, знають, що таке припливи. Ми розповімо, як можна мінімізувати дискомфорт, викликаний цими гормональними змінами.  • Ceylan, B., & Özerdoğan, N. (2015). Factors affecting age of onset of menopause and determination of quality of life in menopause. Turkish journal of obstetrics and gynecology, 12(1), 43-49.
    https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5558404/
  • Jehan S, et al. (2017). Sleep, melatonin, and the menopausal transition: What are the links? DOI:
    10.5935/1984-0063.20170003