7 домашніх засобів, щоб позбутися каменів у нирках

Ці засоби дійсно ефективні, щоб позбутися каменів у нирках, але завжди доцільно звернутися до лікаря для оцінки вашого індивідуального випадку.
7 домашніх засобів, щоб позбутися каменів у нирках

Останнє оновлення: 13 травня, 2019

Камені в нирках можуть бути серйозною проблемою для здоров’я. Біль, викликаний нирковими коліками, часто порівнюють за інтенсивністю з пологами. З цієї причини люди хочуть заздалегідь запобігти його появі за допомогою деяких природних засобів, які допомагають позбутися каменів у нирках.

У цій статті ви знайдете найкращі домашні засоби, щоб позбутися каменів у нирках природним чином. Ви отримаєте результати дуже скоро завдяки лікувальним властивостям певних продуктів, рослин та простих методів лікування.

Що таке камені в нирках?

Камені в нирках бувають різними. Якщо ви вже страждали на коліки, важливо знати, які вони, оскільки лікування в різних випадках відмінне.

 • щавлева кислота: ви повинні споживати мало кальцію та щавлевої кислоти.
 • фосфорна кислота: як і у випадку зі щавлевою кислотою, уникайте кальцію та щавлевої кислоти.
 • сечова кислота: уникайте споживання продуктів, багатих на пурин.

Зверніть увагу на цю інформацію, якщо ви знаєте, який у вас тип каменів у нирках або генетична схильність.

Якщо ви не знаєте, уникайте всіх цих продуктів і спробуйте природні методи лікування.

Заборонена їжа

Важливо виокремити найбільш шкідливі харчові продукти, якщо ви схильні до появи каменів у нирках:

 • молоко та молочні продукти
 • цукор
 • сахароза
 • червоне м’ясо
 • молюски
 • рафіноване борошно

Щоб позбутися каменів у нирках, ви повинні уникати або зменшити споживання цих продуктів. Є й інші альтернативи, такі як овочеві соки, риба, натуральні підсолоджувачі або борошно з пшениці.

Природні засоби, щоб позбутися каменів у нирках

1. Лужні соки

лужні соки, щоб позбутися каменів у нирках
Камені в нирках виникають, коли в організмі є надлишок кислоти. Тому ви повинні споживати деякі лужні продукти, щоб збалансувати рівень рН, а також запобігти появі або позбутися каменів у нирках.

Це можна досягти швидко й ефективно за допомогою зелених соків. Ви можете зробити ці натуральні домашні соки з такими інгредієнтами. Змініть і змішайте їх так, як вам хочеться, оскільки вони всі корисні для вас:

 • зелені листові (селера, рукола, листя редиски, листя буряка, настурція та ін.)
 • яблука
 • огірки
 • імбир
 • лимон

2. Солі магнію

Солі магнію чудово підходять для профілактики та лікування каменів у нирках, тому що вони запобігають кристалізації та знижують кислоту.

Це також необхідний мінерал для багатьох життєвих функцій. Тому ви можете приймати їх як звичайне доповнення. Ми особливо рекомендуємо карбонат магнію або цитрат магнію.

3. Вітамін С

вітамін С від каменів у нирках
Вітамін С – ще один засіб, який повинен бути в збалансованому раціоні.

Цей вітамін також не дає каменям затвердіти й полегшує їх поступове усунення. Ви можете отримати його через їжу або у формі пігулок.

Ось продукти, багаті на вітамін C:

4. Фундук

Цей смачний горіх дуже корисний завдяки одній особливій властивості: він запобігає появі каменів через сечову кислоту. Він чудово підходить як профілактичний засіб для тих, хто страждає від цього типу каменів.

Якщо ви хочете їсти цей горіх щодня, ви можете зробити пасту з фундука та какао. На відміну від магазинних варіантів, ви можете приготувати її без молочних продуктів або цукру як дуже здорову альтернативу.

5. Вода

пийте воду, щоб позбутися каменів у нирках
Вода є найпростішим і найефективнішим засобом, щоб позбутися каменів у нирках.

Однак її треба пити стравами, зокрема вранці натщесерце. Ідеальна кількість – 2 літри на день.

6. Хвощ

Хвощ є лікарською рослиною, яка має сильні сечогінні властивості, що посилює роботу нирок та забезпечує мінералами. Це також потужний протизапальний засіб.

Щоб скористатися перевагами, ви можете споживати його час від часу, щоб лікувати будь-який розлад нирок.

7. Локалізоване тепло

тепло допоможе позбутися каменів у нирках
Ви можете застосувати локалізоване тепло, щоб запобігти каменям у нирках і заспокоїти будь-який дискомфорт.

Використовуйте пляшку з гарячою водою, грілку або будь-яку іншу альтернативу з таким ефектом.

Ви будете здивовані тим, наскільки це розслабляє. Ви можете робити цю процедуру щовечора перед сном. • del Pozo R, Muñoz M, et al. Efecto de la ingesta de vitamina C en el proceso de formación de cálculos biliares de colesterol. Revista Médica de Chile. Enero 2014. 142 (1).
 • Gustot, T., & Moreau, R. (2010). Renal failure in cirrhosis. In Ascites, Hyponatremia and Hepatorenal Syndrome: Progress in Treatment. https://doi.org/10.1159/000318992.
 • Mount Sinai Health Library. Horsetail.
 • Nirumand N. Ch, Hajialyani M, et al. Dietary plants for the prevention and management of kidney stones: preclinical and clinical evidence and molecular mechanisms. International Journal of Molecular Sciences. Marzo 2018. 19 (3): 765. doi: 10.3390/ijms19030765.
 • Quiroga, B., Rodríguez-Palomares, J. R., & De Arriba, G. (2015). Insuficiencia renal crónica. Medicine (Spain). https://doi.org/10.1016/j.med.2015.06.004.
 • Renal, F. (2010). Fisiologia Renal. In Fundamentos da Circulação Extracorpóreahttps://doi.org/10.1016/j.quaint.2012.05.025
 • Penniston K, Steele T. H, Nakada S. Y. Lemonade therapy increases urinary citrate and urine volumes in patients with recurrent calcium oxalate stone formation. Urology. Noviembre 2007. 70 (5): 856-60.
 • Urology Care Foundation. Living healthy: fight kidney stones with food cookbook.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.