7 ознак поганого кровообігу, які часто ігнорують

7 ознак поганого кровообігу, які часто ігнорують
7 ознак поганого кровообігу, які часто ігнорують

Останнє оновлення: 13 листопада, 2018

Багато людей мають поганий кровообіг. Коли люди досягають віку 60 років, проблема настільки погіршується, що майже 80% людей цієї вікової групи доводиться жити з цим неприємним розладом.

Тому, слід поліпшити спосіб життя і, перш за все, знати про основні симптоми. Далі ми розповімо вам про сім ознак поганого кровообігу, які ви маєте запам’ятати.

Задумайтеся на мить над тим, що ваш організм є дуже складною, але досконалою мережею доріг і автомагістралей, що складаються з вен і артерій. Усередині них відбувається постійний рух.

Понад п’ять літрів крові повинні транспортуватися і поширюватися по всьому тілу через цю мережу.

Більше того, кров транспортує поживні речовини, гормони й всі компоненти, які необхідні для життя, а отже, й для належної роботи організму.

Ось чому так важливо дещо змінити. Проблема поганого кровообігу стосується не лише літніх людей.

Якщо ви молоді або не дуже молоді, потрібно вжити певних заходів для боротьби з цією проблемою, яка може викликати певні симптоми й бути нещадною.

Неефективний кровообіг може призвести до серцевих нападів, згустків крові, варикозного розширення вен, інсультів

Які ж симптоми свідчать по поганий кровообіг?

1. Плями на шкірі – ознака поганого кровообігу

Лікарі говорять як про видимі симптоми, так і про ті, які майже непомітні. Плями, зміни кольору шкіри або сухий епідерміс є ознаками того, що ваша кров не тече належним чином.

Одним із перших симптомів, пов’язаних з поганою циркуляцією крові, є червоні або фіолетові плями, які з’являються на стопах або нижній частині ніг.

Вони спочатку з’являються у вигляді маленьких пурпурних нерівностей, які можуть поступово перерости в виразки.

2. Набряк ніг

Подумайте про це: коли ваш кровообіг недостатній, кінцівки останніми отримують збагачену киснем і поживними речовинами кров.

 • Не отримуючи нормальну кількість крові, ваш організм намагається зменшити цей дисбаланс шляхом затримки рідини. Так виникає набряк.
 • Нестача збагаченої крові, у свою чергу, викликає ціаноз. Ви помітите, що ваші ноги не лише мають синці, але й починають регулярно набрякати.
 • Пальці можуть також виглядати забитими, ніби вас чимось побили.
холодні стопи одна з ознак поганого кровообігу

3. Втрата волосся і ламкість нігтів

Втрата волосся і ламкість нігтів можуть бути ознаками поганого харчування або стресу.

Крім того, багато людей ігнорують той факт, це також може означати щось інше: те, що ви не отримуєте належну кількість поживних речовин з крові.

 • Поганий кровообіг призводить до сухого, ламкого волосся, яке починає випадати цілими пасмами.
 • Ви можете навіть не помітити, що ваші нігті страждають. Іноді простий дотик до чогось може призвести до їх миттєвого ламання.

4. Повільніше травлення

Повільне, важке травлення, яке супроводжується газами, кислотним рефлюксом і навіть закрепами, може також бути симптомом поганого кровообігу.

5. Застуди, інфекції та віруси

Безумовно, цей цікавий факт треба мати на увазі: слабкий і знижений імунітет пов’язаний з поганим або недостатнім припливом крові.

 • Коли потік крові уповільнюється, ваш організм перестає виявляти патогени й боротися з ними, як раніше.
 • Ви можете помітити, що підхоплюєте захворювання набагато швидше і легше, ніж інші люди.
 • Ці симптоми пов’язані з тим, як ваше тіло працює і з уповільненою дією антитіл, які є неефективними у захисті.
схематичне зображення вірусу та клітин крові

6. Холодні руки та ноги

Це насправді дуже поширений симптом. Коли ваша кров тече з нормальною швидкістю, температура тіла регулюється для підтримки оптимального рівня.

 • Однак якщо кровообіг повільний, ваша внутрішня температура може змінитися й почне коливатися.
 • Знову ж, частина вашого тіла, де це буде найпомітніше, – це, безсумнівно, ваші руки та ноги. Вони стануть холоднішими.
 • Однак, перш ніж дійти цього висновку, зверніться до лікаря.
 • Холодні руки та ноги часто є ознакою гіпотиреозу, синдрому Рейно або навіть анемії.

7. Постійне виснаження

Коли кровообіг сповільнюється, виникають проблеми. Одним з багатьох і безпосередніх симптомів є втома.

Ви знаєте, що це може бути пов’язано з виснаженням, стресом або навіть якоюсь хворобою. Але поганий кровообіг призводить до зниження постачання поживних речовин до м’язових груп.

втомлена дівчина лежить у ліжку

Без кисню і поживних речовин, що живлять ваше тіло, м’язи будуть почуватися дуже втомленими. Одразу після початку роботи, підйому по сходах або виконання плавних вправ, з’являється біль, втома і дискомфорт.

У цьому випадку не зволікайте і проконсультуйтеся з лікарем, щоб з’ясувати, яких рекомендацій вам треба дотримуватись. Цей тихий ворог забирає тисячі життів щороку, але ви здатні цього уникнути.

Почніть піклуватися про себе вже сьогодні!
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.