7 попереджувальних симптомів хвороби нирок

Досить часто ці симптоми не взаємопов'язані, однак якщо у вас виникло кілька з них, варто сходити на консультацію до лікаря, щоб перевірити стан нирок.
7 попереджувальних симптомів хвороби нирок

Останнє оновлення: 15 листопада, 2018

Нирки – це орган, розташований у заочеревинному просторі, паралельно до хребта, який відповідає за життєво важливі функції організму, тому кожен повинен розрізняти симптоми хвороби нирок.

Їх нормальна робота дуже важлива для загального стану здоров’я людини, адже вони відповідають за регулювання рівня електролітів, кров’яного тиску та кількості рідини.

Як і у випадку інших систем організму, нирки постійно перебувають під загрозою виникнення інфекцій або захворювань.

Хоча розлади в роботі цього органу є не надто поширеними, проблема в тому, що зазвичай на перших стадіях розвитку хвороби нирок немає жодних симптомів, тому її важко діагностувати. Єдиний правильний спосіб поставити відповідний діагноз – здати аналізи крові та сечі.

Однак є певні фізичні ознаки, які можуть повідомити людину про розвиток хвороби нирок.

Далі в цій статті ми опишемо сім найпоширеніших попереджувальних симптомів цього захворювання. Якщо ви помітите їх у себе, не зволікайте й неодмінно сходіть на консультацію до лікаря.

1. Надмірна втома як ознака хвороби нирок

Головний біль

Хронічна втома виникає тоді, коли організм не може нормально транспортувати кисень до клітин через кров. Причиною такого розладу іноді бувають порушення в роботі нирок.

Цей орган відіграє важливу роль у виробленні червоних кров’яних тілець, тому коли відбувається збій його функцій, еритроцитів стає недостатньо.

2. Свербіж шкіри

Із сечею нирки виводять багато токсинів, які містяться в крові.

Тому коли вони перестають працювати в нормальному режимі, відходи починають накопичуватися в тканинах, і дуже часто з’являється свербіж та відчуття поколювання під шкірою.

3. Едема

Набряк ніг при хворобі нирок

Затримка рідини або едема є одним із найочевидніших симптомів захворювання нирок.

Хоча її причиною можуть бути багато різних чинників, основним є ниркова недостатність.

Нирки контролюють рівень води та натрію в організмі, тому коли відбуваються збої в їхній роботі, цей баланс порушується.

Затримка рідини також може виникати, якщо кількість білку в сечі рідко падає. Цей розлад відомий як нефротичний синдром.

Запалення зазвичай найбільше проявляється на стопах і щиколотках, однак іноді також може виникати на руках, обличчі й інших частинах тіла.

4. Анемія

Якщо у пацієнтів проявляються симптоми анемії, це може свідчити, що хвороба нирок розвинулася до більш складних стадій.

Нирки відповідають за гормон, відомий як еритропоетин, який регулює вироблення червоних кров’яних тілець у кістковому мозку.

Через те, що ця функція пригнічується під час серйозних випадків ниркової недостатності, кількість еритроцитів різко знизиться, що призведе до хронічної анемії.

5. Біль у спині

хвороби нирок

Біль унизу спини або в боці може бути ознакою хвороби нирок, особливо у пацієнтів похилого віку.

Хоча це не надто поширений симптом, болісні відчуття з’являються, коли людина має камені в нирках або розвинулася інфекція.

Якщо пацієнту починає боліти, зазвичай хвороба вже досягла дуже складних стадій і також супроводжується іншими симптомами, наприклад, проблемами із сечовиділенням та відчуттям печіння.

Важливо вміти відрізнити цей симптом від болю в м’язах, адже він чи не найкраще допоможе вчасно виявити серйозне захворювання.

6. Зміни в сечовипусканні

Не менш важливо, знати як виглядає сеча здорових нирок, щоб помітити попереджувальні симптоми захворювання.

Коли в роботі нирок починають відбуватися збої, можуть з’являтися такі симптоми:

  • у вас виникає значно сильніша потреба сходити в туалет посеред ночі;
  • ваша сеча має пінисту текстуру або бульбашки;
  • ваша сеча набуває темного кольору і має неприємний запах;
  • у вас виробляється значно більше сечі й вона має світлий колір;
  • ви не можете сходити в туалет частіше, ніж чотири рази на день;
  • нетримання сечі;
  • у вашій сечі з’являється кров.

7. Неприємний запах із рота

Кашель

Якщо у роті з’являється запах аміаку і металічний присмак, це може відбуватися через накопичення токсинів у крові, спричинене відмовою нирок.

Цей неприємний симптом важко контролювати, навіть якщо ви ретельно слідкуєте за гігієною ротової порожнини.

Хоча всі перелічені вище симптоми можуть виникати через різні причини, варто піти на огляд до лікаря, щоб перевірити, чи йдеться не про хворобу нирок.

Якщо у вас з’явилися певні підозри, поговоріть зі спеціалістом і попросіть спрямування на відповідні аналізи, аби упевнитися, що все гаразд.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.