7 поз із йоги для щастя

За умови регулярних занять йогою можна не тільки зберегти прекрасне самопочуття якомога на довше, але й значно покращити форму. Цей вид навантаження є поєднанням фізичних вправ з медитацією та роздумами. Погодьтеся, іноді дуже корисно присвятити трохи часу собі для того, щоб покращити як емоційний, так і фізичний стан.
7 поз із йоги для щастя

Останнє оновлення: 18 грудня, 2018

Звісно, заняття йогою не є шляхом розв’язання всіх проблем, проте ми рекомендуємо взяти на озброєння пози з йоги для щастя, які справді здатні зробити вас більш впевненою у собі, радісною та позитивною людиною.

Вірте чи ні, але такі тренування допоможуть вам стати спокійнішими, а ще вони здатні знизити ризик розвитку багатьох захворювань та покращити роботу внутрішніх органів та систем.

У цій статті ми зібрали основні пози з йоги для щастя, за допомогою яких ви зможете відновити емоційний баланс.

Якщо ви наважитесь регулярно займатися спортом, рекомендуємо неодмінно спробувати вправи з нашої підбірки. Серед основних неймовірних переваг подібних видів фізичного навантаження варто виділити їхню здатність поповнювати запаси енергії в організмі та допомагати знайти гармонію з собою.

Ефективні пози з йоги для щастя

1. Поза бджоли

Однією з найбільш корисних вправ для зняття стресу є поза бджоли. За допомогою цієї вправи можна відрегулювати кров’яний тиск, а ще вона чудово підходить для розтягнення м’язів спини та зміцнення м’язів ніг.

 • Розташуйте ступні таким чином, щоб вони торкалися одна одної. Ноги при цьому розведіть у боки, зігнувши їх у колінах.
 • Повільно нахиліть тулуб вперед.
 • Торкніться ступнів долонями, зігнувши руки у ліктях.

Як і багато інших поз із йоги, які також передбачають нахили тулуба вперед, ця поза також має здатність відновлювати емоційний баланс людини, а також запобігати розвитку таких розладів, як надмірна нервозність та безсоння.

2. Поза звільненого вітру

Однією з найбільш популярних поз із йоги для медитування та зняття ознак стресу є поза звільненого вітру, або муктасана.

 • Подібно до пози лотоса, цю вправу також потрібно виконувати в положенні сидячи. Ноги потрібно перехрестити таким чином, щоб підошва однієї ноги торкалася стегна протилежної кінцівки.
 • Зверніть увагу, що спина під час виконання цієї пози з йоги для щастя повинна обов’язково залишатися прямою. Для підтримання рівноваги руки краще покласти на коліна.

3. Поза кобри

Якщо ви хочете поповнити запаси життєвої та сексуальної енергії в організмі, ми рекомендуємо регулярно практикувати позу кобри.

 • Цю асану потрібно виконувати на спортивному килимку обличчям донизу. Долоні повинні твердо впиратися у підлогу під час піднімання тулуба вгору.

Насправді відновлення енергії – це не єдина перевага цієї пози з йоги для щастя. Вірте чи ні, але поза кобри також є чудовим способом скинути зайві кілограми.

пози з йоги для щастя: поза кобри

4. Поза ціпка

Ще однією простою вправою з йоги є поза ціпка. За допомогою цієї асани можна розслабити м’язи після важкого робочого дня та очистити розум від негативних думок.

 • Для виконання цієї вправи сядьте на підлогу, випряміть ноги вперед та зімкніть їх докупи.
 • Руки витягніть уздовж стегон та сильно притиснути до підлоги, водночас розтягуючи м’язи спини так, щоб хребет формував пряму лінію.

Окрім того, що за допомогою пози ціпка можна зняти накопичену за день напругу, вона також здатна зменшити неприємні симптоми таких проблем, як невралгія сідничного нерва (ішіас), а також зміцнити м’язи спини. Погодьтеся, така вправа справді є неймовірно ефективною!

5. Поза лотоса

Навіть якщо ви не є експертом з йоги, то вам однаково точно відома поза лотоса, адже ця вправа є класичною позицією для медитації. Є кілька різних варіацій цієї вправи, залежно від гнучкості людини та рівня її фізичної підготовки.

 • Розпочати виконання вправи необхідно у сидячому положенні, витягнувши ноги вперед.
 • Опісля зігніть ноги у колінах та перехрестіть їх таким чином, щоб п’ята однієї ноги опинилася зверху на стегні іншої нижньої кінцівки.
 • Намагайтеся підтягнути п’яти до стегон максимально близько.
 • Під час виконання цієї вправи руки мають залишатися у вільному положенні, а плечі повинні бути максимально розслабленими. За умови правильного виконання поза лотоса допоможе вам віднайти внутрішній спокій, очистити мозок від надокучливих думок та зосередитися на процесі медитації. До того ж ця вправа має здатність відкривати всі чакри.

6. Шавасана (поза трупа)

Коли йдеться про найефективніші пози з йоги для щастя, неможливо не згадати про шавасану, також відому як “поза трупа”. Зазвичай цю вправу виконують у кінці тренування.

 • Ляжте на спортивний килимок, витягнувши руки та ноги. М’язи при цьому мають залишатися максимально розслабленими.

Основна ідея цієї вправи полягає у тому, щоб зменшити кількість думок у голові до мінімуму та дозволити організму максимально відпочити та розслабитися.

Не відволікайтеся під час виконання вправи. Зокрема, шавасана створена не для того, щоб заснути в її процесі. Не варто також думати про те, чим саме ви будете займатися після тренування. Основна складність полягає у тому, що у позі трупа вам необхідно залишатися зосередженими та свідомо думати тільки про те, щоб розслабити всі м’язи тіла.

Застосовуйте всі отримані знання про пози з йоги для щастя, медитацію та інші методи зняття напруги.

7. Поза дитини

пози з йоги для щастя: поза дитини

Також відома як баласана, поза дитини ідеально підходить для релаксації та відпочинку, а ще вона допомагає усувати ознаки надмірної втоми. Зазвичай цю вправу виконують після більш складних вправ з метою розслаблення м’язів.

 • Виконувати цю вправу потрібно сидячи на колінах, сідниці при цьому мають розташуватися на п’ятах.
 • Нахиліться вперед таким чином, щоб груди торкнулися колін, а чоло опинилося на килимку.

Йога допомагає стати щасливою та здоровою людиною

Серед багатьох неймовірних переваг йоги, деякі з яких ми вже згадували раніше, варто виділити такі:

 • Заняття йогою стимулюють процес вироблення дофаміну та окситоцину – нейротрансмітерів, які викликають відчуття щастя.
 • Вони стимулюють зміни у роботі мозочкової мигдалини, яка допомагає зменшувати ознаки надмірної нервозності.
 • Вправи з йоги стимулюють роботу парасимпатичної нервової системи.
 • Вони покращують приплив крові до внутрішніх органів.
 • Регулярна фізична активність сприяє виведенню з крові шкідливого холестерину.
 • Йога має здатність покращувати лімфодренаж, а ще вона допомагає імунній системі боротися з інфекційними процесами.
 • Пози з йоги для щастя зменшують в організмі рівень кортизолу, гормону стресу.
 • За допомогою релаксації всього тіла, яка відбувається після заняття йогою, можна зменшити головний біль.

Постійні заняття йогою допомагають не тільки зберегти гарне самопочуття, але й покращити фізичний стан, оскільки під час виконання подібних вправ відбувається єднання фізичного навантаження та духовної медитації. Не забувайте щодня виділяти трохи часу на піклування про себе.


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.