Різновиди медитації та їхні переваги

Хоча багато людей можуть це не знати, є різновиди медитації, які мають різні переваги. Дізнайтеся, яка з них підходить сам вам!
Різновиди медитації та їхні переваги

Останнє оновлення: 16 листопада, 2018

Стрес, тривога, нездатність контролювати емоції призвели до того, що багато людей вирішили спробувати різновиди медитації.

Коли ми говоримо про медитацію, чи знаєте ви, що є безліч різних варіантів? Річ у тім, що варто знати різні види медитації, щоб дізнатися, яка найкраща для вас.

Тому сьогодні ми хочемо дати вам певне уявлення про сучасні різновиди медитації, про переваги, які вони дають, і про те, для кого вони корисні.

Різновиди медитації

1. Первинна звукова медитація

дівчина медитує
Первинна звукова медитація базується на мантрах.

А що таке мантра?

Мантра – це звук, слово або фраза, які ви повторюєте, що змушує розум вібрувати.

Наприклад, добре відома мантра – класичне “омммм”. Це звільняє думки, які виводять вас із теперішнього.

Попри те, що ви можете подумати, що мантри – обрані випадково звуки, правда в тому, що всі вони є священними. Вони мають значення, яке збереглося ще з давніх часів.

Первинна звукова медитація віддаляє вас від психічного шуму, який утримує вас від спокою.

2. Медитація Віпасана

жінка медитує
Медитація Віпасана також відома як внутрішня медитація.

Ця практика зосереджена на носовому диханні та аналізі думок і емоцій. Ви аналізуєте їх без судження.

Цей вид медитації допомагає побачити ситуацію, не оцінюючи її. Вона відкриває ваші очі й дозволяє зрозуміти, що відбувається навколо.

3. Медитація Дзадзен

Медитація Дзадзен  або дзен зосереджена на диханні. Є істотна відмінність між медитацією Дзен і Віпасана. Дзен ґрунтується не на носовому диханні, але на русі живота.

Для такого різновиду медитації потрібно сидіти прямо, підборіддя має бути спрямованим вниз, а руки повинні бути на животі.

Ця медитація вчить вас бачити думки, які проходять крізь ваш розум. Ви спостерігаєте їх по черзі, щоб їх позбутися.

4. Медитація Метта

медитація
Медитація Метта, яка також називається медитація люблячої доброти, виникла в тибетському буддизмі. Це турботливий і співчутливий спосіб медитувати.

Завдяки цій медитації ви навчитеся співпереживати іншим. Ви посилите позитивний погляд на життя. Крім того, ви навчитеся приймати як себе, так і інших.

Люди з низькою самооцінкою, перфекціоністи або самокритичні люди можуть отримати багато користі від такого різновиду медитації.

5. Медитації Кундаліні

Основна мета Кундаліні – це пробудити свій розум мантрами та співами, які досягають підсвідомості.

Цей вид медитації здебільшого сфокусований на хребті. Енергія Кундаліні перебуває в нижній частині спини.

Коли ви читаєте мантри чи співаєте, вивільняється ця енергія, яка перебуває у вашому хребті. Тоді ви прокидаєтеся. Якщо ви зайдете трохи далі, ви зможете досягти просвітлення.

6. Медитація чакр

чакри
На думку прихильників індуїзму, у людей є 6 чакр. Це центри енергії, які розподіляються всім тілом.

Цей вид медитації фокусується на звуках, положеннях рук, візуалізації та зосередженні на кожній чакрі, яка з’єднує вас із вашим фізичним тілом.

7. Медитація Тонглен

Останній із різновидів медитації, про який ми розповімо, – це медитація Тонглен. Вона допоможе вам підключитися до того, що змушує вас страждати, прийняти біль і позбутися його.

Люди схильні бігти від того, що, на їхню думку, є негативним або шкодить їм. Однак це лише погіршує ситуацію.

Тому такий різновид медитації дозволяє ефективно бореться з важкими обставинами, які трапляються у житті.

Медитація Тонглен допомагає вам позбутися негативу, бути співчутливими та відкритими. Окрім медитації, тут особливу увагу приділяють диханню.

Ви вже пробували ці різновиди медитації? Попри те, що вони всі корисні, вони зосереджені на різних елементах. Чудово те, що ви можете вибрати, що вам найкраще підходить і що вам найбільше потрібно для зцілення.

Які ваші улюблені різновиди медитації?  • Zeidan, F., Johnson, S. K., Diamond, B. J., David, Z., & Goolkasian, P. (2010). Mindfulness meditation improves cognition: Evidence of brief mental training. Consciousness and Cognition. https://doi.org/10.1016/j.concog.2010.03.014
  • Frewen, P., Rogers, N., Flodrowski, L., & Lanius, R. (2015). Mindfulness and Metta-based Trauma Therapy (MMTT): Initial Development and Proof-of-Concept of an Internet Resource. Mindfulness. https://doi.org/10.1007/s12671-015-0402-y
  • Grilley, P. (2007). Chakra theory and meditation. Miscellaneous.
  • McKnight, D. (2012). Tonglen Meditation’s Effect on Levels of Compassion and Self-Compassion: A Proof of Concept Study and. Upaya.Org.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.