7 причин болю в грудях у жінок

7 причин болю в грудях у жінок
7 причин болю в грудях у жінок

Останнє оновлення: 27 жовтня, 2018

Багато жінок вважають біль у грудях ознакою раку молочної залози і це викликає у них занепокоєння. Тим не менш, у більшості випадків болі в грудях не пов’язані з цим захворюванням. Отже, потрібно знати основні причини болю в грудях.

Більшість жінок, як правило, неодноразово відчувають біль у грудях протягом життя, тому що він є частим симптомом гормональних змін, викликаних менструацією або вагітністю. Запалення й чутливість у грудях  під час менструації спостерігають дуже часто, вони не є симптомом будь-якого серйозного порушення, а можуть бути викликані гормональними змінами.

Якщо ви не знаходите нічого незвичайного при самостійному огляді грудей, але часто відчуваєте болі в них, цілком можливо, що їх викликають інші доброякісні захворювання. Далі ми розкажемо вам про найпоширеніші причини болю в грудях.

Гормональні причини

Зазвичай у підлітк ів, коли тільки встановлюється менструальн ий цикл, як правило, з’являється  біль у грудях. ПМС може  викликати біль перед менструацією.

Багато жінок дітородного віку страждають від болю в грудях, який найчастіше спостерігається всередині менструального циклу – при овуляції та в дні перед менструацією. Ці дві фази циклу збігаються з періодами різкої зміни рівня жіночих гормонів.

Крім того, ця проблема також виникає при використанні протизаплідних пігулок і замісної гормональної терапії.

Вагітність

вагітность одна з причин болю в грудях

Одним із перших симптомів вагітності є б іль в грудях. Як правило, особливо чутливі до неї жінки в молодому віці або під час своєї першої вагітності. Зазвичай протягом першого триместру відчувається біль у грудях, збільшується розмір грудних залоз, стають помітними вени, що вказує на збільшення кровотоку.

Грудне вигодовування

Коли жінка щойно народила дитину, вона, як правило, відчува є біль у грудях незалежно від того годує дитину грудьми чи ні у зв’язку зі збільшенням кількості молока. Але слід приділити особливу увагу цій проблемі, якщо біль частий, інтенсивний, або стан не поліпшується, тому що це може вказувати на можливе захворювання – мастит.

ліва молочна залоза

Ця проблема пов’язана із запаленням грудей через обструкцію молочних протоків. Причиною маститу є інфекці я в грудних залозах, викликан а вірусами, бактеріями або грибком. Симптоми, які потрібно знати – це почервоніння грудей, біль і, особливо, лихоманка.

Кісти в грудях

Груд ні кіст и уявляють собою порожнину, наповнен у рідиною, як а утворю єть ся всередині грудей. Вони з’являються, коли нормальні молочні залози збільшуються в розмірах, що може відбуватися одноразово або декілька раз.

Ці кісти, як правило, доброякісні і характеризуються в залежності від типу болей у грудях. Якщо вони мають великий розмір, то їх можна відчути при доторках, але для виявлення деяких необхідно проведення мамографії або УЗД.

Абсцеси в грудях

Абсцесси у  грудях –  це скупчення гною в тканинах молочної залози. Причиною їх виникнення переважно є інфекція. При абсцесах з’являється  біль у грудях і в них відчуваються  м’які опуклі утворення.

Ця проблема, як правило, спричиняється бактеріями, які потрапляють в груди через тріщини в соск ах або через проблеми, що виникають  при годуванні дитини. Незалежно від причини, краще всього звернутися до лікаря для огляду й призначення правильного лікування.

Рак молочної залози

жінка проводить самоогляд молочної залози

Як ми вже згадували на початку статті, багато жінок, як правило, вважають біль у грудях ознакою раку молочної залози, але частіше всього це не так. Біль у грудях – це один із  симптомів, які з’являються на пізніх стадіх при захворюванні на рак молочної залози.

Цілком можливо, якщо жінк а вияв ить будь-як е патолог ічне утворен ня у грудях , і лікування раку буде проведено вчасно, то вон а не відчу є б ол ю в грудях.

Рекомендації для профілактики й лікування болю в грудях

Як правило, необхідно приймати ліки, щоб полегшити біль у грудях. Слід пам’ятати, що потрібно внести певні зміни у спосіб життя для допомоги лікуванню й профілактики цієї проблеми.

  • Намагайтеся не носити бюстгальтери, малі за розміром.
  • Харчуйтеся здоровою їжею, яка містить небагато жиру і включає велику кількість фруктів, овочів і зернових.
  • Підримуйте в нормі вагу, тому що це допоможе стабілізувати рівень гормонів
  • Збільшіть споживання вітаміну В6 (піридоксину), вітаміну В1 (тіаміну) і вітаміну Е.
  • Можна застосовувати домашні засоби для зняття болю, наприклад компреси з водою, лимонним соком, оцтом, кавою.Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.