7 причин болю в грудях у жінок

7 причин болю в грудях у жінок
7 причин болю в грудях у жінок

Останнє оновлення: 27 жовтня, 2018

Багато жінок вважають біль у грудях ознакою раку молочної залози і це викликає у них занепокоєння. Тим не менш, у більшості випадків болі в грудях не пов’язані з цим захворюванням. Отже, потрібно знати основні причини болю в грудях.

Більшість жінок, як правило, неодноразово відчувають біль у грудях протягом життя, тому що він є частим симптомом гормональних змін, викликаних менструацією або вагітністю. Запалення й чутливість у грудях  під час менструації спостерігають дуже часто, вони не є симптомом будь-якого серйозного порушення, а можуть бути викликані гормональними змінами.

Якщо ви не знаходите нічого незвичайного при самостійному огляді грудей, але часто відчуваєте болі в них, цілком можливо, що їх викликають інші доброякісні захворювання. Далі ми розкажемо вам про найпоширеніші причини болю в грудях.

Гормональні причини

Зазвичай у підлітк ів, коли тільки встановлюється менструальн ий цикл, як правило, з’являється  біль у грудях. ПМС може  викликати біль перед менструацією.

Багато жінок дітородного віку страждають від болю в грудях, який найчастіше спостерігається всередині менструального циклу – при овуляції та в дні перед менструацією. Ці дві фази циклу збігаються з періодами різкої зміни рівня жіночих гормонів.

Крім того, ця проблема також виникає при використанні протизаплідних пігулок і замісної гормональної терапії.

Вагітність

вагітность одна з причин болю в грудях

Одним із перших симптомів вагітності є б іль в грудях. Як правило, особливо чутливі до неї жінки в молодому віці або під час своєї першої вагітності. Зазвичай протягом першого триместру відчувається біль у грудях, збільшується розмір грудних залоз, стають помітними вени, що вказує на збільшення кровотоку.

Грудне вигодовування

Коли жінка щойно народила дитину, вона, як правило, відчува є біль у грудях незалежно від того годує дитину грудьми чи ні у зв’язку зі збільшенням кількості молока. Але слід приділити особливу увагу цій проблемі, якщо біль частий, інтенсивний, або стан не поліпшується, тому що це може вказувати на можливе захворювання – мастит.

ліва молочна залоза

Ця проблема пов’язана із запаленням грудей через обструкцію молочних протоків. Причиною маститу є інфекці я в грудних залозах, викликан а вірусами, бактеріями або грибком. Симптоми, які потрібно знати – це почервоніння грудей, біль і, особливо, лихоманка.

Кісти в грудях

Груд ні кіст и уявляють собою порожнину, наповнен у рідиною, як а утворю єть ся всередині грудей. Вони з’являються, коли нормальні молочні залози збільшуються в розмірах, що може відбуватися одноразово або декілька раз.

Ці кісти, як правило, доброякісні і характеризуються в залежності від типу болей у грудях. Якщо вони мають великий розмір, то їх можна відчути при доторках, але для виявлення деяких необхідно проведення мамографії або УЗД.

Абсцеси в грудях

Абсцесси у  грудях –  це скупчення гною в тканинах молочної залози. Причиною їх виникнення переважно є інфекція. При абсцесах з’являється  біль у грудях і в них відчуваються  м’які опуклі утворення.

Ця проблема, як правило, спричиняється бактеріями, які потрапляють в груди через тріщини в соск ах або через проблеми, що виникають  при годуванні дитини. Незалежно від причини, краще всього звернутися до лікаря для огляду й призначення правильного лікування.

Рак молочної залози

жінка проводить самоогляд молочної залози

Як ми вже згадували на початку статті, багато жінок, як правило, вважають біль у грудях ознакою раку молочної залози, але частіше всього це не так. Біль у грудях – це один із  симптомів, які з’являються на пізніх стадіх при захворюванні на рак молочної залози.

Цілком можливо, якщо жінк а вияв ить будь-як е патолог ічне утворен ня у грудях , і лікування раку буде проведено вчасно, то вон а не відчу є б ол ю в грудях.

Рекомендації для профілактики й лікування болю в грудях

Як правило, необхідно приймати ліки, щоб полегшити біль у грудях. Слід пам’ятати, що потрібно внести певні зміни у спосіб життя для допомоги лікуванню й профілактики цієї проблеми.

  • Намагайтеся не носити бюстгальтери, малі за розміром.
  • Харчуйтеся здоровою їжею, яка містить небагато жиру і включає велику кількість фруктів, овочів і зернових.
  • Підримуйте в нормі вагу, тому що це допоможе стабілізувати рівень гормонів
  • Збільшіть споживання вітаміну В6 (піридоксину), вітаміну В1 (тіаміну) і вітаміну Е.
  • Можна застосовувати домашні засоби для зняття болю, наприклад компреси з водою, лимонним соком, оцтом, кавою.
Це може вас зацікавити ...
5 причин болю в грудях
Моє здоров'я
Написав та перевірив Моє здоров'я
5 причин болю в грудях

Груди болять, коли вони стають більш чутливими до тиску або дотику. Це може бути раптовий біль, хоча це може бути нормально наприкінці менструації.
Зміст цієї публікації носить виключно інформаційний характер. Ні в якому разі не можна використовувати для постановки або заміни медичного діагнозу, самого лікування або рекомендацій спеціаліста. Якщо у вас виникли запитання чи сумніви, зверніться до перевіреного спеціаліста та отримайте його схвалення перед початком будь-якої процедури.