Можливі причини болю і свербіння в грудях

Дуже важливо знати причину будь-якого свербіння в грудях, оскільки це може бути щось незначне, як вид бюстгальтера, який ми носимо, або це може бути пов'язано з серйознішим розладом.
Можливі причини болю і свербіння в грудях

Останнє оновлення: 03 грудня, 2018

Свербіння і/або біль у грудях є дуже поширеними симптомами, які можуть мати різні причини. Проте незалежно від можливої ​​причини болю або свербіння в грудях, дуже важливо проконсультуватися з лікарем. Необхідно отримати правильний діагноз і з’ясувати, чи немає серйозних проблем.

Біль і свербіж у грудях може бути чимось тривіальним, але це також може стати чимось дуже серйозним. Саме тому дуже важливо мати на увазі можливі причини виникнення цієї проблеми, регулярно проходити огляд грудей і звернутися до лікаря, якщо ви помітили щось незвичайне.

Можливі причини болю в грудях

Біль у грудях може виникнути до або під час менструального періоду, він є відповіддю на гормональні зміни, які відбуваються протягом цього циклу. Якщо це так, то розслабте груди за допомогою масажу, використовуючи ефірні олії примули вечірньої, священного вітекса, дягеля лікарського або шавлії.

Біль або свербіння в грудях також можуть бути викликані маститом – інфекцією, яка часто виникає під час грудного вигодовування. Ця проблема пов’язана з запаленням тканини молочної залози, яке зазвичай супроводжується іншими симптомами, такими як лихоманка і втома.

У цих випадках лікування передбачає приймання антибіотиків. Мастит також можна вилікувати природно, використовуючи, наприклад, настій чебрецю, який потрібно нанести безпосередньо поверх соска.

рак молочної залози
І, нарешті, можлива причина, яку не слід ігнорувати, – це рак молочної залози. Цей тип раку не є поширеним явищем, але коли він трапляється, то супроводжується такими симптомами, як свербіж, набряк, біль і почервоніння. Це все відбувається тому що груди наповнюються лімфатичною рідиною.Якщо це так, то правильний діагноз може бути поставлений тільки фахівцем, який назначить відповідне лікування.

Можливі причини свербіння грудей

Свербіння грудей зазвичай виникає як алергічна реакція на окремі компоненти в хімічних продуктах. Це можуть бути мийні засоби, дезодоранти, парфуми або хімічні речовини, одержувані з цих продуктів, які певним чином контактують зі шкірою.

бСаме тому дуже важливо звертати увагу на те, який тип продукції може вступати в контакт зі шкірою і викликати алергічні реакції.

Відсутність зволоження в шкірі грудей є ще однією причиною свербіння. Важливо зволожувати цю частину шкіри, використовуючи, наприклад, рослинну олію, зволожувальний крем або олію ши.

засоби від свербіння
Свербіння грудей також є однією з перших ознак вагітності. Цей симптом, як правило, супроводжується незначним болем, який викликає збільшення приливу крові до сосків.

Цей симптом зазвичай зменшується, коли організм звикає. Під час вагітності ви можете лікувати симптоми компресним застосуванням настоїв календули (нагідок).

Якщо свербіж виникає тільки на одній ділянці або тільки в одній з молочних залоз, причини можуть бути в молочній залозі або в сполучній тканині.

Дуже важливо слідкувати за іншими симптомами, такими як біль, пухлини або вузлики, зміни форми грудей або секреції рідини з соска. Вони можуть бути ознаками інфекції в грудях, фіброаденоми, доброякісної кісти або пухлини молочної залози.

І, нарешті, свербіння в грудях може виникнути через бюстгальтер, який занадто жорсткий або зроблений з тканини, що викликає алергічну реакцію на шкірі. Якщо ваші груди сверблять і ви виключили попередні можливі причини, слід перевірити, чи не є тип бюстгальтера причиною дискомфорту.

Лікування болю в грудях і свербіння

Лікування болю і свербіння в грудях слід застосовувати в залежності від можливої ​​причини. Якщо проблема пов’язана зі шкірою, може бути достатньо забезпечити належне зволоження, щоб зменшити ці симптоми.

Якщо симптоми викликані інфекцією або серйознішою проблемою, важливо звернутися до лікаря, оскільки, швидше за все, ви потребуєте лікарської терапії і/або професійного медичного огляду.

Це може вас зацікавити ...
Що робити, коли ви відчуваєте біль у грудях
Моє здоров'яRead it in Моє здоров'я
Що робити, коли ви відчуваєте біль у грудях

Більш ніж імовірно, ви колись вже відчували раптовий біль у грудях. Дізнайтеся більше про те, як піклуватися про біль у грудях.  • І.В. Саханда, Т.С. Негода, М.Л. Сятиня. (2015). Фактори ризику виникнення, структура і динаміка розвитку серцево-судинної захворюваності населення України. Ліки України.
  • Олексієнко Я. І., Шахматов В. А., Верещагіна О. П. (2014). Харчування та його вплив на здоров’я людини.