7 продуктів, які допомагають покращити здоров'я інтимних органів

Здоров'я інтимних органів дуже вразливе до різноманітних подразників. Воно потребує постійного догляду та піклування. Зокрема, надзвичайно важливо правильно харчуватися, адже все, що ми споживаємо, неодмінно впливає на інтимні органи. Докладніше в нашій статті.
7 продуктів, які допомагають покращити здоров'я інтимних органів

Останнє оновлення: 09 березня, 2019

Споживання певних продуктів допоможе вам покращити вагінальне здоров’я та захистити інтимні органи. Наприклад, йогурт корисний і як харчовий продукт, і при місцевому нанесенні.

Турбота про здоров’я інтимних органів – це не лише використання спеціальних мил. Вона також включає значно більше, ніж просто сувора щоденна гігієна. Це цілий комплекс звичок і дій, спрямованих на те, щоб захистити інтимні органи від шкідливих чинників. Крім того, потрібно пам’ятати, що ваша поведінка та харчування суттєво впливають на всі системи організму.

Наприклад, регулярне споживання певних продуктів допомагає захистити вагінальну флору. Саме тому цю їжу вважають ідеальним засобом для зниження ризику розвитку інфекцій.

Такі продукти містять пробіотики, антиоксиданти й інші типи поживних речовин. Оскільки вони зміцнюють захист організму, інтимні органи стають краще захищені від шкідливих мікроорганізмів, які можуть спричиняти захворювання.

ліпше здоров'я інтимних органів

Далі в цій статті ми хочемо детальніше розповісти про 7 найкращих продуктів для здоров’я інтимних органів. Тепер ви зможете включити їх у свій раціон.

Готові? Починаймо!

Щоб покращити здоров’я інтимних органів, їжте ці продукти

1. Натуральний йогурт

Натуральний йогурт – це натуральне джерело пробіотиків або корисних бактерій. Вони допомагають збалансувати рівень pH в інтимній зоні.

Споживання та зовнішнє застосування натурального йогурту запобігає дріжджовим інфекціям, оскільки він стримує ріст дріжджів.

Рекомендації

 • З’їдайте по склянці натурального йогурту щодня, щоб запобігти вагінальним інфекціям і покращити здоров’я інтимних органів.
 • Якщо інфекція вже розвинулася, нанесіть невелику кількість натурального йогурту на зовнішні ділянки вагіни.

2. Пробіотики

Йогурт є найпопулярнішим пробіотиком. Утім ми хочемо наголосити, що існують інші корисні варіанти, які допомагають покращити здоров’я інтимних органів.

Ферментовані продукти, багаті на живі культури, чудово захищають мікрофлору піхви. Вони також зменшують ризик розвитку бактеріальних і дріжджових інфекцій.

Ось найкорисніші з них:

хороше здоров'я інтимних органів

Рекомендації

 • Їжте продукти, у яких містяться пробіотики, щонайменше двічі на тиждень.
 • Якщо інфекція вже проявила симптоми, включіть пробіотики у своє харчування, щоб пришвидшити одужання.

3. Часник

Часник – це продукт з антибіотичними та протизапальними властивостями. При регулярному споживанні він зменшує ризик розвитку багатьох інфекцій.

В альтернативній медицині часник часто називають основою всіх натуральних засобів. Крім того, цей інгредієнт багатьма способами покращує здоров’я інтимних органів.

Завдяки вмісту протигрибкових сполук часник контролює розвиток інфекцій, спричинених бактеріями та дріжджами, і запобігає їх появі. А от пробіотична дія підтримує баланс флори.

Рекомендації

 • З’їдайте по зубчику часнику на сніданок.
 • Щоб контролювати вагінальні інфекції, приготуйте часниковий чай і промийте ним зовнішні ділянки піхви.

4. Яблучний оцет

Натуральні кислоти, що містяться в яблучному оцті, використовували з давніх-давен. Зокрема, цей продукт застосовувався як один із засобів для регулювання рівня pH піхви.

Яблучний оцет не лише позитивно впливає на корисні бактерії, а й також запобігає негативній дії дріжджів і знімає симптоми, такі як свербіж і почервоніння.

як покращити здоров'я інтимних органів

Рекомендації

 • Додайте столову ложку яблучного оцту в теплу воду та випийте на сніданок.
 • Розчиніть оцет у ванночці та промийте інтимні ділянки, щоб знищити шкідливі мікроорганізми.

5. Сік із журавлини

Сік із журавлини багатий на антиоксиданти та клітковину. Це робить його корисним напоєм, який ефективно допомагає захистити інтимні органи та сечову систему.

Завдяки своїм сечовидільним властивостям журавлина підвищує вироблення сечі. Крім того, вона зменшує кількість бактерій у сечових шляхах і піхві.

Такий сік містить натуральні кислоти, які допомагають регулювати рівень  pH вагіни, що зменшує наявність шкідливих мікроорганізмів.

Рекомендації

 • Регулярно випивайте по склянці соку з журавлини ще до появи перших симптомів вагінальних чи сечових інфекцій.
 • Пийте його щонайменше тричі на тиждень як профілактику.
 • Не купуйте магазинні соки – вони містять цукор, що негативно впливає на їх властивості.

6. Мигдаль

Мигдаль та інші типи  горіхів ідеально підходять для профілактики вагінальної сухості.

Вони містять вітамін E. Це поживна речовина, яка стимулює природне зволоження інтимної зони. Завдяки цьому організму простіше підтримувати баланс естрогену. 

Крім того, мигдаль має незамінні жирні кислоти, які ефективно запобігають появі проблем, пов’язаних із запаленням.

Рекомендації

 • Пийте мигдалеве молоко щонайменше тричі на тиждень.
 • Їжте жменьку мигдалю, коли почуваєтеся голодними.
 • Додавайте мигдаль як інгредієнт у смузі та салати.

7. Авокадо

Авокадо надзвичайно корисне для інтимного здоров’я. Воно містить жирні кислоти та вітамін E, що допомагають запобігти сухості.

Крім того, завдяки вмісту вітаміну В6 і калію авокадо також захищає стінки піхви, запобігаючи їх ослабленню.

авокадо для здоров'я інтимних органів

Рекомендації

 • Їжте шматок авокадо щодня.
 • Додавайте авокадо в смузі, салати та супи.

Чи часто ви їсте ці продукти? Тепер, коли ви знаєте, наскільки вони корисні для здоров’я інтимної зони, спробуйте включити їх у свій раціон. Ви неодмінно помітите позитивні зміни. • Rosa, D. D., Dias, M. M. S., Grześkowiak, Ł. M., Reis, S. A., Conceição, L. L., & Peluzio, M. D. C. G. (2017, June 1). Milk kefir: Nutritional, microbiological and health benefits. Nutrition Research Reviews. Cambridge University Press. https://doi.org/10.1017/S0954422416000275
 • Adetumbi, M. A., & Lau, B. H. S. (1983). Alliumsativum (garlic) – A natural antibiotic. Medical Hypotheses12(3), 227–237. https://doi.org/10.1016/0306-9877(83)90040-3
 • Vattem, D. A., Ghaedian, R., & Shetty, K. (2005). Enhancing health benefits of berries through phenolic antioxidant enrichment: Focus on cranberry. Asia Pacific Journal of Clinical Nutrition.
 • Zou, H., & Li, G. (2010, September 20). Diagnosis, prevention, and treatment of catheter-associated urinary tract infection in adults: 2009 international clinical practice guidelines from the Infectious Diseases Society of America. Chinese Journal of Infection and Chemotherapy.
 • Kontiokari, T., Nuutinen, M., & Uhari, M. (2004, April). Dietary factors affecting susceptibility to urinary tract infection. Pediatric Nephrology. https://doi.org/10.1007/s00467-003-1410-z

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.