8 міфів про вплив тютюну на здоров'я споживачів

Ви знаєте, наскільки дійсно шкідливим є тютюн? Дізнайтеся про 8 найбільш небезпечних міфів про тютюн. Якщо ви або ваша кохана людина палить, прийшов час кинути!
8 міфів про вплив тютюну на здоров'я споживачів

Останнє оновлення: 29 грудня, 2018

Споживання тютюну до сих пір є однією з найгірших звичок, яку люди найчастіше практикують, попри численні попередження про вплив тютюну на організм.

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) запевняє, що це є однією з основних загроз громадському здоров’ю, і припускає, що більш ніж половина споживачів втрачають життя через хвороби, пов’язані з курінням.

Найбільш тривожним є те, що тисячі курців виправдовують свою залежність, намагаючись звести до мінімуму шкоду, яку вона завдає, або, скоріше, ігноруючи той факт, наскільки небезпечним є вплив тютюну на тканини і клітини тіла.

З цієї причини важливо прояснити деякі хибні переконання, які виникли у зв’язку з курінням і можуть викликати заплутати деяких людей про вплив тютюну на життєво важливі органи.

Дізнайтеся про них!

Найбільш небезпечні міфи про вплив тютюну

1. Куріння розслабляє

паління розслаблює

Тисячі людей потрапили в залежність від тютюну, оскільки думають, що це ефективний спосіб боротьби з тривогою та стресом.

Є навіть люди, які курять забагато, хто вирішив не кидати, тому що вони думають, що буде надто складно впоратися із напругою, що виникає в результаті життя без тютюну.

Річ у тому, що, далеко не розслабляючи організм, його токсини впливають на нервову систему і викликають різкі зміни настрою.

Хоча куріння може створити миттєве хибне відчуття полегшення, з плином часу це спричинить небажані наслідки.

2. Куріння лише кількох сигарет не завдає шкоди

Куріння лише кількох сигарет на день також передбачає значне пошкодження здоров’я, хоча не настільки сильне, як під час споживання сигарет у великих кількостях.

Попри те, що надмірне споживання тютюну збільшує ризик страждання від раку легенів, куріння також пов’язують з розвитком серцево-судинних захворювань.

3. Тютюн не шкідливий, якщо у вас міцне здоров’я

вплив тютюну на здоров'я

Будьте обережними! Цей міф змусив багатьох людей повірити, що вони можуть курити, не страждаючи від шкідливих побічних ефектів токсинів, що містять сигарети.

Люди, які мають хороше здоров’я, швидко погіршують якість життя, коли вони роблять тютюн частиною своєї рутини.

4. Куріння “легких” сигарет є менш шкідливим

Популярні “легкі” сигарети містять нижчі концентрації нікотину та смоли. Але це не означає, що вони не містять цих інгредієнтів.

Цей різновид тютюну, як і раніше, є ворогом здоров’я, оскільки його дим і токсини впливають на стан здоров’я органів дихання.

5. Спорт усуває токсини з тютюну

спорт усуває токсини з тютюну

Це правда, що багато токсинів тютюну видаляються через піт, який виробляється під час фізичних вправ. Значний відсоток залишається в крові та екскреторних органах тіла.

Ці речовини накопичуються в тканинах і з плином часу знижують спортивну продуктивність.

6. Не можна кинути курити

Це неправда! Хоча ми не можемо заперечувати існування симптомів залежності, ми впевнені, що можна кинути курити.

Наркомани повинні подолати низку симптомів, наприклад, нервозність і тривогу, враховуючи, що мозок вимагає дози нікотину з сигарет.

Попри це, з належною підтримкою та порадами можна поступово вийти зі звички. Врешті-решт, ви більше не будете відчувати потреби курити.

7. “Якщо шкода вже зроблена… чому кидати?”

вплив тютюну на легені

Ніколи не пізно кинути тютюн, навіть якщо хтось палив кілька років кілька сигарет на день.

Той, хто має силу волі зробити це, може відчути низку позитивних змін:

  • Ризик захворювання на рак і хвороби легенів зменшується.
  • Зростає кровообіг.
  • Серце починає працювати краще.
  • Кров’яний тиск відновлений.
  • Шкіра починає відновлювати своє здоров’я.
  • Загалом, можна зберегти неймовірне почуття щастя.

8. “Ми всі повинні померти від чогось”

Курці повторюють цю фразу, щоб виправдати свою залежність.

Однак… чи хотіли б ви жити з наслідками хронічного захворювання?

Дуже важливо розглянути це. Тому що ті, хто промовляють фразу, – це ті, хто ще не зазнав симптомів, які виникають, коли тютюн впливає на здоров’я.

Ви курите чи думали про куріння? Якщо це так, і якщо ці переконання дісталися вашого розуму, то задумайтесь зараз, поки тютюн остаточно не погіршив якість вашого життя.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.