7 продуктів для виведення нікотину з організму

Щоб побороти залежність від нікотину, вам доведеться запастися силою волі, однак деякі продукти також можуть допомогти в цьому.
7 продуктів для виведення нікотину з організму

Останнє оновлення: 25 грудня, 2018

Вплин нікотину на організм людини тягне за собою серйозні побічні ефекти. 

Ця сполука викликає залежність і негативно впливає не лише на здоров’я курця, усі, хто знаходяться поруч, перебувають під загрозою розвитку тих самих захворювань.

Нікотин у тютюнових виробах може викликати таку саму залежність, як алкоголь, кокаїн чи морфін. Цей факт не можна недооцінювати.

Відмовитися від куріння непросто. Організм і мозок дуже швидко звикають до нікотину, і коли його починає бракувати, у людини виникають типові симптоми: тривога, дратівливість, збудженість.

Немає різниці, чи ви самі курите, чи хтось із ваших близьких має таку згубну звичку, важливо знати, що під впливом куріння в організмі відбуваються зміни, які загрожують здоров’ю. Тому варто вжити рішучих заходів, щоб покращити якість свого життя та добробут.

Далі ми розповімо про продукти, які можуть допомогти очистити організм від нікотину. Утім, спершу, звісно, потрібно повністю відмовитися від сигарет.

Наступний крок – вилікувати легені та вивести токсини з організму, а також максимально дотримуватися правильного режиму харчування.

Вплив нікотину на організм

вплив нікотину на шкіру

Коли ми думаємо про наслідки куріння, перше, що спадає на думку, – рак легень.

Однак навіть якщо не вдаватися до такої крайності, існує багато інших розладів, які не привертають належної уваги.

Рак легенів із часом розвивається лише в деяких курців.

А от насправді ми не зважаємо на наслідки, що виникають у 100% людей, які курять.

 • Пришвидшений пульс.
 • Коли нікотин потрапляє в мозок, він впливає на нейромедіатори, зокрема допамін. Людина почувається більш розслабленою, але це триває лише деякий час.
 • Після однієї або двох годин виникає потреба ще в одній дозі. Залежність розвивається швидко.
 • Нікотин змінює метаболізм.
 • Це один ефект цього алкалоїду – вплив на травлення. Він сповільнює процеси в шлунку.
 • Нікотин також підвищує кислотність організму та погіршує роботу підшлункової залози.
 • Відбуваються зміни в кишківнику та з’являється подразнення.
 • Постійне вживання нікотину стимулює вироблення шлункового соку.

Продукти, які очищають організм від нікотину

Неважливо, чи ви курець, який вирішив відмовитися від цієї згубної звички, чи ні, краще звернути увагу на своє харчування, щоб вивести токсини з організму.

Також не варто забувати про те, що сигарети з низьким вмістом нікотину та нікотинові наліпки не є корисними. Вони можуть бути способом поступово кинути курити, але при тривалому використання стають небезпечними.

Тому найкраще зібрати всю волю в кулак, контролювати чинники, які спонукають вас запалити сигарету, та просто опиратися спокусі. Життя без куріння є синонімом здоров’я. Про це варто пам’ятати.

А тепер візьміть собі на замітку, які саме продукти допомагають позбутися шкідливого впливу нікотину на організм.

1. Натуральний апельсиновий сік, гранат і лимон

напій з апельсинами

Чистий вітамін С дорівнює здоров’ю. Цей натуральний компонент володіє лікувальними властивостями для всіх курців. Він допомагає відновити пошкоджені клітини, покращує циркуляцію, виводить токсини та підвищує кількість червоних кров’яних тілець.

Щоранку поєднуйте апельсиновий сік із соком половинки лимона та насінням половинки граната. Для цього збийте їх у блендері та випийте перед сніданком. Якщо хочете, можете додати трохи меду.

2. Броколі

Броколі дуже ефективно виводить метали та токсини з організму.

Цей овоч чудово запобігає раку та, перш за все, важливий тому, що є одним із найкращих джерел вітамінів C та B5.

3. Імбир

Неодмінно додавайте свіжий імбир у різні страви. Лише два чи три грами тертого імбиру в салаті дадуть свій результат.

Саме цей коренеплід чи не найбільше рекомендують тим, хто хоче кинути курити та вивести з організму токсини, як-от нікотин.

4. Морквяний сік

Люди, які відмовляються від куріння, мають пити багато рідини. З організму потрібно “вимити” всі шкідливі сполуки, які накопичилися в ньому з часом.

Морквяний сік, який є багатим на вітаміни A, B, C та K, особливо рекомендують пити для виведення нікотину.

5. Малина

напій з малиною

Учені Інституту медичних наук при Державному університеті Ідальго (Мексика) у ході цікавого дослідження виявили, що малина чудово допомагає при відмові від куріння.

Було також виявлено, що в малині міститься багато еллагової кислоти. Ця сполука володіє здатністю виводити нікотин та інші руйнівні сполуки з організму.

6. Шпинат

Їжте сирий шпинат. Не готуйте його, адже він утратить вітаміни та фолієву кислоту, які є надзвичайно важливими для виведення нікотину з організму.

7. Перець

Так само, як і шпинат, перець краще їсти сирим. Просто наріжте трохи перцю та додавайте його в салати.

Перець містить дуже багато вітамінів C, B2 та B6, без яких неможливо добре вилікувати організм від згубного впливу тютюну. • Molero, C. A., & Muñoz, N. J. E. (2005). Psicofarmacología de la nicotina y conducta adictiva. Trastornos Adictivos. https://doi.org/10.1016/S1575-0973(05)74521-9
 • Díaz-Maroto, J. L., & Jiménez-Ruiz, C. (2008). Tratamiento farmacológico del tabaquismo. Inf Ter Sist Nac Salud.
 • Campo, A. (2002). Dependencia de nicotina. Revista Colombiana de Psiquiatría.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.