8 порад для гарної постави

8 порад для гарної постави
8 порад для гарної постави

Останнє оновлення: 12 листопада, 2018

Погана постава не лише жахливо виглядає і викликає біль у спині та головний біль, але й може призвести до значних хронічних і довготривалих проблем, таких як хронічна втома, грижа дисків і порушення структури тіла. Тож читайте наші поради для гарної постави!

У поганої постави є багато причин, але, на щастя, всі вони можуть бути усунені, якщо ми приділимо їм належну увагу: надмірна вага, поганий м’язовий тонус або неправильне положення під час тривалого сидіння або при ходьбі. Всі ці проблеми можна вирішити, якщо ви готові це зробити.

Стабільна гарна поза – це те, що тримає ваше тіло рівним і збалансованим, не потребуючи майже жодних зусиль та енергії. Для досягнення цієї мети дуже важливо не давати хребту вигинатися вбік і згинатися, викликаючи появу так званого “горба” у верхній частині або “хвоста” у нижній частині.

Багато звичок у сучасному світі призводять до поганої постави, що зрештою може викликати чимало проблем. Малорухомий спосіб життя, тривале використання електронних пристроїв або погане положення під час сну можуть непомітно для вас самих спричинити погану поставу.

На щастя, є кілька порад, які можуть допомогти поліпшити вашу поставу вже зараз. Попри те, що ви помітите зміни лише згодом, це найкраще, що ви можете запропонувати своєму тілу.

Подивіться в дзеркало

Дуже корисно стояти перед дзеркалом в повний ріст і намагатися виправити поставу. Якщо ви готові, майте на увазі, що треба розподілити вагу рівномірно між обома ногами, відвівши плечі трохи назад так, щоб вони були рівними.

Щоб прийняти правильне положення, ви можете провести пряму уявну лінію, яка йде від вуха, до пліч, стегон, колін і щиколоток.

Станьте і обіпріться спиною на стіну

біль в спині
Інший простий спосіб прийняти правильну поставу – притиснути спину і сідниці до стіни. Щоб перевірити, чи правильна постава, просто просуньте руку між стегном і стіною.

Якщо ваша рука не може пройти між ними або проходить дуже щільно, це означає, що ви занадто нахилилися вправо. З іншого боку, якщо рука вільно проходить, це означає, що у вас проблеми з поставою.

Сядьте

Переконайтеся, що ваша спина пряма, відведіть плечі назад і вниз і поставте підошви ніг на підлогу. Пам’ятайте, що не слід перехрещувати ноги протягом тривалого часу, адже це може блокувати кровообіг і викликати здуття та варикозне розширення вен.

Встаньте

Грудна клітина має видаватися трохи вперед, а живіт має бути пружним, тому що саме м’язи живота підтримують баланс тіла. Вага тіла має бути розділена між обома ногами, а коліна повинні бути злегка зігнуті.

Прогуляйтеся, адже прогулянки мають свої переваги

прогулянка корисна для гарної постави

Тримайте голову і шию прямо. Не варто дивитися на землю протягом тривалого часу, адже це може викликати біль у шиї. Переконайтеся, що спочатку ступаєте на п’ятку, а вже потім на носок.

Сон

Найкраща поза для сну – лежати на боці з трохи підігнутими ногами. Це положення допомагає тримати хребет рівним, полегшує дихання і запобігає дратівливому хропінню.

Сядьте на край стільця

спина
Щоб зберігати правильну поставу, особливо якщо у вас співбесіда, багато експертів рекомендують, сидіти на краю стільця. Таким чином, спина залишалється прямою і не може відкидатися і відпочивати на спинці стільця. Для того, щоб зберегти рівновагу з хорошою поставою, поставте одну ногу під стілець, а іншу просуньте троих вперед.

Фізичні вправи для гарної постави

Фізичні вправи є ключем до розтягування м’язів і підтримки їх в оптимальному стані, що дуже важливо для гарної постави. Ми рекомендуємо ходьбу, біг, плавання або вправи на розтяжку. Завжди дбайте про свою поставу.

Крім того, людям, які вимушені сидіти на місці протягом тривалого часу, дуже важливо робити перерви, щоб розтягнути м’язи. Людям, які вимушені стояти протягом тривалого часу, варто робити те ж саме.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.