Як йога змінила поставу і життя 87-річної жінки

Протягом багатьох років вважали, що вік є перешкодою для навчання новому і практики певних видів діяльності.
Як йога змінила поставу і життя 87-річної жінки

Останнє оновлення: 15 січня, 2019

Йога є давньою практикою, яка піклується про ваші розум і тіло. Якщо йога змінила життя літньої жінки, вона може змінити й ваше!

Проте люди, які прагнуть поліпшити якість життя без обмежень, показали, що ви можете працювати, щоб стати кращими, на будь-якому етапі життя.

Чудовим прикладом є жінка, якій 87 років, і яка, попри хронічні захворювання, вирішила займатися йогою для терапії від своїх недуг.

Її історія стала відома в усьому світі, доводячи переваги цієї терапії, а також можливість для літніх людей займатися спортом.

Історія про те, як йога змінила життя літньої жінки

стара бабця займається йогою з тренером
Анна Пеше – головна героїня нашої розповіді, яка почала змінювати своє життя у віці 86 років, шукаючи ефективне лікування від важкого кіфозу.

Внаслідок цього розладу хребет згинається, поступово формується горб на спині, що супроводжується сильним болем.

Це захворювання, яке виникає в результаті сколіозу, остеопорозу і грижі дисків, обмежувало її рухи та змушувало постійно почуватися втомленою.

Попри те, що вона страждала протягом багатьох десятиліть, Анна не змогла знайти спосіб впоратися з симптомами, не ставлячи під загрозу якість життя.

Після встановлення діагнозу вона спробувала такі методи лікування, як акупунктура, вправи з фізіотерапією та остеопатію.

Хоча вони дійсно заспокоювали біль, вони ніколи не давали повного відчуття комфорту і здоров’я.

Але йога змінила все.

стара бабця займається йогою

Деякі люди були стурбовані тим, що це не здорова практика для її віку, але професор Рейчел Джейсен (фахівець з йоги для відновлення) спонукала її та почала давати заняття раз на тиждень.

Анна відчувала, що поступово покращується ходьба, і за місяць вона могла ходити без зусиль.

Через два місяці біль став зникати, а через рік регулярних занять вона вирішила займатися йогою щодня.

У 87 років її спина більше не зігнута, вона відновила рухливість, що багато людей вважають “дивом”, і вона жвавіша, ніж будь-коли.

заняття з йоги

Її відновлення є обнадійливим посланням для всіх: ніколи не занадто пізно, щоб почати робити те, що може змінити ваше життя.

Крім цього, її історія демонструє, що всі люди різні, тож вам потрібно знайти правильне лікування проти того, що вас турбує.

Хоча є багато засобів і варіантів лікування, іноді те, що діє для однієї людини, не є найкращим для іншої.

Якщо ви будете експериментувати й аналізувати потреби вашого тіла, ви знайдете правильний спосіб підтримувати здоров’я протягом багатьох років.

Про йогу

дівчина займається йогою

Йога – це дещо більше, ніж просто практика або вправи. Її вважають здоровим способом життя, який лікує, піклується про організм і зміцнює тіло та розум.

Її практикували в Індії протягом багатьох століть, а сьогодні вона стала однією з найпопулярніших дисциплін для фізичного і духовного фітнесу.

Хоча в індуїзмі йога є частиною релігійних, духовних і культурних традицій, вона вже перетнула ці кордони й стала терапією для здоров’я.

Кожне тренування з йоги триває 1-1,5 години, хоча деякі тренування тривають менше. Пози часто супроводжуються дихальними вправами різного ступеня складності.

Більшість занять починається з короткої розминки, яка називається “Привітання Сонцю”: треба потягнутися вгору і поступово знижуватися, щоб розігріти м’язи та суглоби.

Тренування закінчується повною релаксацією, яка триває від 10 до 15 хвилин. Вона покликана відновити спокій тіла і розуму.

Йогою можна займатися в спеціалізованому тренажерному залі чи в фітнес-центрі. Початківці повинні перебувати під наглядом фахівця, тому що погана постава може призвести до травм.

Після того, як ви освоїте пози й дізнаєтеся правильні методи, можна її робити, незалежно від того, де ви перебуваєте.

Після того, як ви дізналися про те, як йога змінила життя цієї жінки, чи не бажаєте ви додати цю практику в своє життя?  • Mallinson J. (2013). The Yogīs’ Latest Trick. Journal of the Royal Asiatic Society.
  • Joseph S. Alter (2004). Yoga in Modern India: The Body between Science and Philosophy. Princeton University Press.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.