Щоденні прогулянки допоможуть зберегти форму

Якщо ви в поганій формі, не варто одразу перевантажувати організм виснажливими тренуваннями. Натомість виділіть час на щоденні прогулянки, адже таким чином ваше тіло зможе звикнути до регулярного фізичного навантаження.
Щоденні прогулянки допоможуть зберегти форму

Останнє оновлення: 07 лютого, 2019

Для того, щоб залишатися у формі, зовсім необов’язково виснажувати організм довготривалими силовими тренуваннями. У цьому випадку на допомогу прийдуть щоденні прогулянки, адже вони допоможуть вам мати гарну фігуру та завжди чудово почуватися.

До того ж цей вид активності має позитивний психологічний вплив на організм людини.

На жаль, у сучасному світі сидячий спосіб життя є досить поширеною проблемою. Більшість людей проводить весь свій робочий день за комп’ютером. З часом це може призвести до серйозних проблем зі здоров’ям.

Наприклад, у людей, які багато часу проводять у сидячому положенні та ведуть неактивний спосіб життя, збільшується ризик розвитку ожиріння, а зайва вага, як відомо, теж призводить до серйозних ускладнень.

Який вплив ожиріння на організм

Ожиріння – це додаткове навантаження на серце. На жаль, у нинішньому суспільстві захворювання серцево-судинної системи є найпоширенішою причиною передчасної смерті.

 • Вчені довели, що регулярне фізичне навантаження може суттєво знизити ризик розвитку гострого інфаркту міокарда.
 • Тим часом люди, які ведуть сидячий спосіб життя, збільшують свої шанси отримати серцевий напад вдвічі.

Фігура людини безпосередньо залежить від стилю життя, який вона веде. Якщо ви – активна людина, яка не має шкідливих звичок та правильно харчується, то заняття спортом можуть бути лише додатковим хобі, адже ви й без них матимете чудовий вигляд.

Для того, щоб займатися спортом, не потрібно мати багато часу чи грошей. Усе, що необхідно – це готовність працювати над собою.

Якщо ви хочете підтримувати тіло в гарній формі, рекомендуємо регулярно займатися простими вправами на всі групи м’язів. При сидячому способі життя дуже небезпечно вряди-годи навантажувати організм виснажливими тренуваннями. Такі періодичні заняття можуть завдати більше шкоди організму, аніж користі.

Що ж тоді робити? Якщо ви не звикли вести активний спосіб життя, ми рекомендуємо виділяти щонайменше тридцять хвилин на щоденні прогулянки. Цей вид активності допоможе вам завжди підтримувати гарну форму.

До того ж ходьба та регулярні піші прогулянки знижують ризик розвитку гіпертонії та діабету. Вірте чи ні, але щоденні прогулянки допоможуть запобігти появі ознак передчасного старіння.

Переваги регулярних піших прогулянок

переваги щоденних прогулянок

Навіть короткочасні, півгодинні щоденні прогулянки мають величезний позитивний вплив на організм людини. Перш за все, ритмічна ходьба покращує роботу серцево-судинної системи.

Піші прогулянки допомагають серцю краще качати кров. Під час виконання фізичних вправ артерії розширюються, у результаті чого суттєво покращується кровообіг. Звісно, якість та швидкість кровообігу має значний вплив на самопочуття та здоров’я людини, саме тому ваш організм отримає значну користь від щоденних прогулянок на свіжому повітрі.

Зверніть увагу, що якщо ви хочете підтримувати форму, тридцяти хвилин на день вам вистачить з головою. Проте якщо ваша мета – скинути зайву вагу, то вам знадобиться виділяти більше часу на щоденні прогулянки.

 • Жирові відкладення починають спалюватися лише після 20-25 хвилин фізичної активності.
 • Це означає, що для того, щоб помітити позитивні зміни, вам потрібно гуляти на свіжому повітрі не менше ніж 45 хвилин на день.

Однією з головних переваг ходьби є її здатність покращувати емоційний стан людини та стимулювати мозкову активність. Будь-які вправи допомагають краще перебороти стресову ситуацію. До того ж фізична активність сприяє покращенню настрою.

При регулярному фізичному навантаженні мозок отримує більше кисню, тому людина краще думає та концентрується на конкретних завданнях.

Як зробити щоденні прогулянки частиною режиму

щоденні прогулянки для покращення здоров'я

Для того, щоб назавжди змінити свій стиль життя перш за все потрібно морально підготуватися до роботи над собою. Перший крок до будь-яких змін в організмі – це усвідомлення того, наскільки важливо мати хороше фізичне та емоційне здоров’я.

Повірте, що щоденні прогулянки значно покращать самопочуття та дозволять вам почуватися впевненими у собі.

Ми зібрали кілька ефективних порад, які переконають вас взяти за звичку щодня гуляти на свіжому повітрі:

 • Оберіть зручний час для прогулянки. Найкраще гуляти вранці або ввечері, коли сонце не знаходиться у зеніті.
 • За можливості гуляйте у компанії товариша або партнера. Це не лише дасть додаткову мотивацію не покинути заняття на півдорозі, а й допоможе весело провести час за розмовою.
 • Одягайте на прогулянку тільки зручний одяг та взуття. Зверніть увагу, що кросівки повинні гарно пружинити та пропускати повітря, щоб ноги не пітніли.
 • Не забувайте про захист від сонця. Якщо надворі світить яскраве сонце, обов’язково перед прогулянкою нанесіть на шкіру сонцезахисний крем. У холодну погоду одягайтеся відповідно, щоб не застудитися. У цьому випадку тепла куртка не завадить.
 • Перш ніж розпочати ритмічну ходьбу, розігрійтеся та зробіть розминку, щоб уникнути розтягнення та травмування м’язів.
 • Для досягнення позитивного результату найкраще розділити прогулянку на кілька етапів. Почніть з повільної ходи та поступово нарощуйте темп. Під час останніх п’яти хвилин знову вповільніть ходу, щоб заспокоїти дихання та розслабити м’язи.
 • Завершити прогулянку найкраще розтяжкою, адже це допоможе захистити м’язи та кістки від травм.
 • Привчайте свій організм до змін поступово. Розпочніть з короткотривалих прогулянок, поступово збільшуючи час та інтенсивність ходьби.

І на останок…

Зверніть увагу, що темп під час прогулянки повинен бути швидшим за середній. Якщо ви ходитимете дуже повільно, це не вплине позитивно на роботу серцево-судинної системи.

Неодмінно дотримуйтеся режиму, особливу одразу після початку прогулянок. Таким чином і організм, і мозок зможуть призвичаїтися до змін та нової корисної звички.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.