8 порад для лікування варикозного розширення вен

Здорові звички - це головне, якщо ваша мета - вилікувати варикозне розширення вен. Хоча є безліч професійних терапій, які можуть усунути його, наші рекомендації допоможуть запобігти його повторну появу.
8 порад для лікування варикозного розширення вен

Останнє оновлення: 05 грудня, 2018

Крім лікування варикозного розширення вен, ви маєте також дотримуватися здорових звичок, які будуть підтримувати кровообіг. Хоча є безліч процедур та косметичних засобів, які зменшують вени, ви повинні дотримуватися основних правил, які є важливими, якщо ви хочете вилікувати свої вени.

Окрім естетичної проблеми, варикозне розширення вен вказує на проблеми з кровообігом. Тому, крім того, що через них ваші ноги мають поганий вигляд, ця хвороба також може викликати почуття важкості та болю.

Чому виникає цей стан? Як можна вилікувати варикозне розширення вен природним чином?

Оскільки багато хто страждає від цієї проблеми, ми хочемо надати вам деякі поради щодо лікування варикозного розширення вен. Однак пам’ятайте, що ці засоби варто застосовувати разом, оскільки немає простого, одноразового лікування.

Що таке варикозне розширення вен?

варикозне розширення вен

Варикозне розширення вен – це набряклі, скручені вени, що утворюються, коли слабшають односпрямовані клапани, які регулюють потік крові. Хоча цей стан може почати розвиватися в будь-яких венах, часто варикозне розширення вен з’являється саме на ногах.

Це завжди вважали непривабливою ознакою, оскільки вони мають червоний або пурпурний колір, який проявляється на шкірі. Проте для багатьох це проблема зі здоров’ям, тому що це тригер для інших хвороб.

Симптоми

Найбільш характерними симптомами варикозного розширення вен є:

 • Запалені, набряклі вени
 • Відчуття печіння і тяжкості в ногах
 • Біль і судоми в ногах
 • Свербіж навколо уражених вен
 • Кровотеча з варикозного розширення вен
 • Зміни шкіри або зміцнення вени

Звідки з’являється варикозне розширення вен?

Коли клапани вен перестають працювати належним чином, кровотік не може циркулювати від ніг до серця належним чином. Оскільки кров знаходиться у стані застою, вени стають запаленими, і утворюється варикозне розширення вен.

Хоча у багатьох випадках поява пов’язана з генетичними факторами, стан часто ускладнюється через фізичні перевтоми або ожиріння. Крім того, варикоз частіше виникає у людей похилого віку.

Фактори, що впливають на появу, є:

 • Ожиріння або надмірна вага
 • Вагітність
 • Погана постава під час ходьби
 • Схрещування ніг під час сидіння
 • Різкі гормональні зміни
 • Хвороби системи кровообігу

Основні правила лікування варикозного розширення вен

Здоровий спосіб життя є найкращим доповненням як до лікування варикозного розширення вен, так і до запобігання його появи. Він передбачає внесення деяких змін у щоденну рутину та вилучення деяких «шкідливих звичок», які впливають на кровообіг.

1. Уникайте перебування в одній позиції занадто довго

перебування в одній позиції

Перебування тіла в одній позиції протягом тривалого часу, може посилити варикозне розширення вен.

Тому якщо з якоїсь причини вам доводиться стояти чи сидіти, виділяйте принаймні кілька хвилин, щоб порухати ногами, або змінюйте своє положення щогодини.

2. Піднімайте ноги

піднімання ніг

Дуже проста вправа, яка допомагає вилікувати варикозне розширення вен – це піднімання ніг.

Ця вправа розслабляє м’язи і допомагає крові повернутися до верхньої частини тіла. Тому це потрібно робити щодня після повного робочого дня.

3. Робіть фізичні вправи

фізичні вправи

Виконання будь-якої спортивної діяльності має багато переваг як для здоров’я вашого кровообігу, так і для ваги.

Тому якщо вашою метою є лікування варикозного розширення вен, дуже корисно виконувати звичайну програму вправ.

4. Робіть масаж

масаж

Одним із терапевтичних методів стимуляції кровотоку в нижніх кінцівках є масаж для розслаблення.

Завдяки здатності масажу покращувати кровообіг, він є хорошим варіантом для мінімізації появи набряклих вен.

5. Приймайте холодний душ

холодний душ

Гарячий душ дуже розслабляє. Тим не менш, холодний душ є більш корисним для кровообігу.

Фактично, безпосереднє застосування холодної води на гомілки може заспокоїти тяжкість і запалення.

6. Уникайте жорстких предметів одягу

жорсткі предмети одягу

Не рекомендовано носити надто щільний одяг, якщо у вас варикозне розширення вен.

Крім того, краще зовсім його не вдягати, оскільки він перетискає певну ділянку тіла і перешкоджає поверненню крові з ніг до серця.

7. Змініть своє харчування

Дієта, багата жирними кислотами Омега-3, антиоксидантами та харчовою клітковиною, може сильно допомогти у лікуванні варикозного розширення вен.

Продукти, що містять ці поживні речовини, оптимізують кровообіг і захищають серцево-судинне здоров’я.

8. Уникайте алкоголю та тютюну

алкоголь та тютюн

Надмірне споживання алкоголю та тютюну має багато негативних наслідків для організму. Одним з них є поява проблем з кровообігом та варикозне розширення вен.

Їхні токсини шкодять артеріям і ускладнюють проходження крові.

Висновок

Здорові звички – це головне, якщо ваша мета – вилікувати варикозне розширення вен. Хоча існує безліч професійних терапій, які можуть усунути їх, наші рекомендації допоможуть запобігти їхню повторну появу.

Тому потрібно не лише застосовувати ці рекомендації протягом певного періоду, але й взагалі зробити їх частиною свого життя. • Jawien A. The influence of environmental factors in chronic venous insufficiency. Angiology. 2003;54 (Suppl 1):S19-31
 • Bass A. The effect of standing in the workplace and the development of chronic venous insufficiency. Harefuah 2007;146(9):675-6, 734-5.  
 • Rodrigo JA, Villa R. Guías de manejo de la insuficiencia venosa crónica. Guías Clínicas [en línea]. 2000, vol 2 N°21. [citado el: 15 de Diciembre de 2008]. 

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.