8 причин їсти насіння чіа

8 причин їсти насіння чіа
8 причин їсти насіння чіа

Останнє оновлення: 03 листопада, 2018

Насіння чіа належить до популярної групи продуктів – “суперфуд” . Ця категорія має таку назву завдяки своїм неймовірним властивостям для здоров’я.

Насіння чіа походить з Центральної Америки. Упродовж останніх кількох десятиліть воно здобуло популярність у багатьох частинах світу завдяки низці переваг для організму.

Воно невелике за розміром і має чудовий горіховий аромат. Ви можете його поєднувати з іншими інгредієнтами, щоб надати особливого відтінку стравам.

Найцікавіше, що насіння чіа – одна з найкращих натуральних добавок для втрати ваги, тому що воно містить клітковину, жирні кислоти та амінокислоти.

Воно не творить дива. Проте регулярне вживання насіння чіа сприяє здоровому схудненню.

Маючи на увазі, що деякі переваги споживання насіння в їжу поки що невідомі, хочемо розповісти вам про 8 причин почати його їсти.

Не пропустіть!

1. Насіння чіа дбає про серце

насіння чіа для серця

Перш за все, насіння чіа – це джерело омега-3 жирних кислот, життєво важливої поживної речовини, яка захищає серце від впливу холестерину та артеріальних проблем.

Ці здорові жири, які також присутні у таких продуктах, як риба, допомагають усунути зайві шкідливі ліпіди. Крім того, вони також підвищують рівень “хорошого” холестерину (ЛПВЩ).

Регулярне вживання насіння гарантує контроль над високим кров’яним тиском та пов’язаними з ним проблемами кровообігу.

2. Поліпшує здоров’я кісток

Необхідні мінерали, які містяться в цій смачній їжі значно допомагають підтримувати кістки здоровими та сильними.

Дві столові ложки (28 г) насіння забезпечують 18% рекомендованої добової норми кальцію. Крім того, воно також містить калій та магній.

Поглинання цих мінералів знижує ризик передчасного зносу, втрати щільності кісткової тканини та інших пошкоджень, пов’язаних зі старінням і вільними радикалами.

3. Насіння чіа допомагає схуднути

насіння чіа для схуднення

Якщо ви додасте невелику кількість насіння чіа до свого раціону, то побачите цікаві ефекти в плані втрати ваги.

Клітковина та антиоксиданти, що містяться в ньому, допомагають запобігти накопиченню жиру в тканинах тіла. Крім того, вони допомагають усунути жир, який вже накопочився в цих тканинах.

До того ж, якщо додавати насіння до салатів або коктейлів, це допоможе продовжити почуття ситості, а також уникнути надмірного споживання калорій.

4. Насіння чіа допомагає набрати м’язову масу

Значний вміст незамінних амінокислот в цій їжі корисний для збільшення м’язової маси.

Ці білки легко всмоктуються в організм. Оскільки вони збільшують енергію, насіння добре підходить для поліпшення фізичної працездатності.

5. Насіння чіа дбає про травлення

насіння чіа та травлення

Дієтична клітковина, яку містить насіння, ідеально підходить для налагодження процесів травлення. Це особливо стане у пригоді у випадку закрепу або синдрому подразненого кишківника.

Його щоденне споживання допомагає контролювати набряк в шлунково-кишковому тракті. Крім того, вживання насіння чіа також покращує моторику травної системи та полегшує вилучення шлаків, що накопичуються в організмі.

До того ж, насіння є відмінним доповненням до їжі, адже регулює рН бактеріальної флори. Це тому, що воно є їжею для корисних кишкових бактерій.

6. Насіння чіа зменшує біль в суглобах

Вміст Омеги-3 у цій їжі має протизапальний ефект, який сприяє усуненню болю в суглобах.

Ця поживна речовина разом з антиоксидантами знижує ризик проблем з рухливістю і артриту.

7. Воно дає вам енергію

насіння чіа дає енергію

Крім того, незамінні жирні кислоти і білки, що містяться в цьому насінні, дають вашому організму енергію. Це допомагає підвищити продуктивність упродовж дня.

Насіння чіа рекомендують спортсменам та людям, у яких виснажлива робота. Це тому, що воно звільняє від втоми і покращує фізичну та розумову продуктивність.

Крім того, антиоксидантні сполуки в цій їжі корисні для інгібування пошкодження клітин, викликаного вільними радикалами в навколишньому середовищі.

До того ж, Омега-3, вітамін Е та амінокислоти забезпечують захисний вплив для клітин. Таким чином, вони поліпшують активність клітин, запобігаючи передчасному старінню.

8. Воно запобігає зневодненню

Нарешті, одна з найцікавіших характеристик насіння чіа – здатність поглинати воду об’ємом, що в 10-12 разів перевищує його вагу. Це корисно для запобігання зневодненню.

Крім того, вміст калію і магнію допомагає збалансувати електроліти організму, які, як правило, страждають від дисбалансу через надмірну втрату рідини.

Ви досі не переконані? Якщо ви ще не пробували насіння чіа, купуйте їх у супермаркеті або в аптеці. Додавайте невелику кількість до своїх улюблених страв та насолоджуйтесь його перевагами.  • Sharp RP., Gales BJ., Sirajuddin R., Comparing the impact of prescription omega 3 fatty acid products on low density lipoprotein cholesterol. Am J Cardiovasc Drugs, 2018. 18 (2): 83-92.
  • Stokes T., Hector AJ., Morton RW., McGlory C., et al., Recent perspectives regaarding the role of dietary protein for the promotion of muscle hypertrophy with resistance exercise training. Nutrients, 2018.
  • Sibille KT., King C., Garret TJ., Glover TL., et al., Omega 6: omega 3 PUFA ratio, pain, functioning, and distress in adutls with knee pain. Clin J Pain, 2018. 34 (2): 182-189.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.