Використовуйте корицю для садівництва

Звикли використовувати корицю лише для приготування їжі та напоїв? Читайте далі, які є ще способи її використання.
Використовуйте корицю для садівництва

Останнє оновлення: 19 травня, 2019

Кориця – це приправа, що походить зі Шрі-ЛанкиНауковці довели, що ця спеція має чудові властивості, що несуть користь здоров’ю та красі. Почніть використовувати корицю не тільки у їжі, а й у садівництві. Через деякий час ви побачите, як кориця допоможе вам вирощувати гарні рослини.

Її використовують у їжі та десертах, оскільки багато людей люблять цю спецію завдяки приємному аромату та смаку. Кориця допомагає нормалізувати рівень холестерину та є корисною для тих, хто має діабет.

Але сьогодні ми зосередимо увагу на її використанні у садівництві. Універсальність цієї спеції, отриманої як екстракт із дерева з тією ж назвою, може стати відмінним союзником у процесі вирощування красивих рослин.

Використовуйте корицю для садівництва

рослина

Мелену корицю можна використовувати для лікування рослин. Можна досягти дивовижних результатів, коли поливати сумішшю рослини.

Оскільки кориця є натуральним фунгіцидом, можна позбутися грибка, комах, захистити паростки, а також вилікувати пошкоджені рослини. Крім того, цей засіб є натуральним, корисним для здоров’я та економним, що ідеально підходить для застосування у садівництві.

Також читайте: Секретні властивості кориці

1. Кориця захищає рослини від комах

мурахи

Кориця чудово підходить для людей, але не для комах. Тому коли завелись мурахи або комахи, які можуть зашкодити щойно висадженим рослинам, не впадайте у відчай. Можна легко їх позбутись, якщо додати трохи цієї спеції.

Аби мати контроль над шкідниками, треба усього лише посипати корицю навколо рослини, або у будь-якому іншому місці, де живуть небажані комахи, щоб їх позбутись.

2. Ця спеція видаляє грибок

Грибок – це ще один ворог рослин. Коли бачите сліди цвілі на рослинах, присипте їх меленою корицею, аби зупинити розповсюдження грибка та цвілі.

Коли проблема серйозна, варто очистити рослину від грибка. Якщо грибок у ґрунті, можна замінити ґрунт, або горщик, у якому проростає рослина.

Однак якщо грибок у рослині, присипте меленою корицею саму рослину, аби зупинити розмноження грибка та позбутися поганого вигляду рослини.

Так само, якщо грибок у ґрунті, додайте трохи кориці у сам ґрунт, аби відновити його стан та повернути здоров’я рослині.

3. Позбудьтесь хвороб

кориця

Коли вирощуємо фрукти та овочі, зовсім не бажаємо, аби саджанці хворіли, оскільки вони не проростуть і не дадуть урожай фруктів та овочів.

Насіння або саджанці можуть бути уражені грибковими хворобами, що виникають через різноманітні види грибків або поганий стан ґрунту.

Щоб запобігти таким наслідкам, варто додати трохи кориці у перегній або грунт, де плануєте висаджувати рослину.

4. Кориця для саджанців

саджанець

Для розсади не варто користуватись хімікатами, щоб стимулювати гормони росту.

Можна просто додати мелену корицю на корінь рослини, яку хочете висадити.

Ця спеція – це чудове рішення, що допоможе заощадити гроші, оскільки немає потреби купувати дорогі продукти для захисту рослин.

За наявності різних проблем, які унеможливлюють отримання гарного результату у садівництві, існує прекрасне рішення. Нижче наводимо рецепт дієвого фунгіцидного засобу, у якому кориця є основним інгредієнтом.

Інгредієнти

 • ½ літра води
 • 2 розчавлена таблетка аспірину
 • 1 столова ложка порошку кориці (10 г)

Спосіб приготування

 • Помістіть усі інгредієнти у ємність.
 • Залиште на 12 годин.
 • Після того, як минуть 12 годин, процідіть суміш та вилийте воду в іншу посудину.
 • Замочіть саджанці у суміші на дві години.
 • Висаджуйте, як зазвичай.

Аспірин слугуватиме прискорювачем росту, а кориця – фунгіцидом. Якщо у вас залишилась суміш, вилийте її, оскільки її не можна зберігати після використання.

Також прочитайте статтю: Як вирощувати розмарин, петрушку та м’яту вдома

5. Лікування рослин

квіти

При обрізанні рослин або знищенні бур’янів, рослини могли пошкодитись, існує шанс допомогти їм відновитись, якщо посипати пошкоджене місце корицею.

Це дозволить запобігти хворобі або подальшому пошкодженню рослини, а також покращить процес відновлення рослин.

Усі ці підказки чудові для застосування у процесі садівництва. Кориця також є натуральним засобом і має чудовий запах.

Не вагайтеся та використовуйте цю рослину, ви помітите, як швидко ростуть ваші рослини, які вони здорові та міцні.

Переконайтеся, що у вас є мелена кориця в коморі, це зможе вирішити багато проблем у саду. • Kowalska J, Tyburski J, Matysiak K, Jakubowska M, Łukaszyk J, Krzymińska J. Cinnamon as a Useful Preventive Substance for the Care of Human and Plant Health. Molecules. 2021 Aug 31;26(17):5299.
 • Park IK, Lee HS, Lee SG, Park JD, Ahn YJ. Insecticidal and fumigant activities of Cinnamomum cassia bark-derived materials against Mechoris ursulus (Coleoptera: attelabidae). J Agric Food Chem. 2000 Jun;48(6):2528-31.
 • Park, B., Lee, M. J., Lee, S. K., Lee, S. B., Jeong, I. H., Park, S. K., … & Lee, H. S. (2017). Insecticidal activity of coriander and cinnamon oils prepared by various methods against three species of agricultural pests (Myzus persicae, Teyranychus urticae and Plutella xylostella). Journal of Applied Biological Chemistry. 2017; 60(2), 137-140.
 • Vasconcelos NG, Croda J, Simionatto S. Antibacterial mechanisms of cinnamon and its constituents: A review. Microb Pathog. 2018 Jul;120:198-203.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.