6 рослин, які ідеально підійдуть вашій кімнаті

Валеріана - це одна з тих рослин, які підійдуть найкраще. З неї не лише можна готувати настої, вона також чудово допомагає розслабитися та поліпшує сон.
6 рослин, які ідеально підійдуть вашій кімнаті

Останнє оновлення: 16 грудня, 2018

Ніяк не можете заснути або постійно прокидаєтеся посеред ночі? Якщо ця історія про вас, тоді варто почати вживати певних заходів для подолання безсоння, а саме з кімнатної рослини.

 Іноді такі розлади можуть здаватися зовсім нормальними, однак якщо вчасно не взяти їх під контроль, то поступово ви ставатимете все більш втомленими, а продуктивність падатиме.

Поганий сон краде фізичну та розумову енергію організму, змінює настрій людини, погіршує концентрацію й має інші негативні ефекти, які суттєво погіршують якість життя.

Утім, на щастя, існує дуже багато способів швидко  вирішити цю проблему, відновити нормальний сон і почати висипатися.

Ви можете поставити у свою кімнату деякі рослини, які є ефективним і на 100% натуральним рішенням від безсоння. До того ж, вони чудово оживлять ваше помешкання. Ці рослини знімають стрес і очищують повітря, тому ви спатимете значно міцніше.

Сьогодні ми хочемо поділитися списком 6 найкращих рослин, які варто поставити у своїй кімнаті, щоб ви могли обрати ту, яка вам до вподоби. Погляньмо разом!

1. Ідеальні рослини для кімнати. Жасмин

квітка жасмину

Жасмин – це екзотична рослина, яка дуже добре заспокоює тіло та розум. Доведено, що він контролює рівень тривоги, а це сприяє кращому сну.

Тобто якщо поставити жасмин на тумбочку біля ліжка або навіть у куток кімнати, це допоможе вам швидше заснути й краще розслабитися.

2. Лаванда

Лаванда – це рослина, яка стала дуже популярною завдяки своєму запаху та заспокійливому ефекту. Її використовують у багатьох терапіях, щоб контролювати тривогу та сприяти сну.

Цвіт лаванди виділяє аромат, який сповільнює ритм серця та запобігає виробленню кортизолу, також відомого як гормон стресу.

Хоча більшості людей подобається використовувати цю рослину у вигляді ефірної олії або парфумів, ми радимо випробувати її у в найбільш натуральному стані – красивої квітучої рослини.

3.Алое

кущ алоє

Алое належить до рослин, які найкраще очищують повітря. Воно виробляє кисень навіть уночі, що допомагає організму глибоко заснути та добре відновитися.

Також варто зазначити, що алое легко вирощувати й доглядати за ним, адже цю рослину не потрібно постійно поливати.

Єгиптяни називали його “рослиною безсмертя”, тому що алое має багато лікувальних властивостей і є чудовим косметичним засобом.

Можете поставити його в спальні, однак ми радимо розташувати горщик біля вікна, щоб на нього падало достатньо світла.

4. Гарденія

Особливою ознакою гарденії є її яскраві вічнозелені листки та запашний цвіт, який володіє заспокійливим ефектом.

Цю рослину можна ставити в приміщеннях, адже вона не спричиняє жодних побічних ефектів, а навпаки – сприяє хорошому сну.

За результатами досліджень, гарденія жасминоподібна знімає тривожність, стрес і безсоння не менш ефективно, ніж валіум.

Утім зверніть увагу на те, що доглядати за цією рослиною не надто легко. Її листя та квіти потребують багато уваги.

5. Валеріана

валеріана

Валеріана – це красива вічнозелена рослина з білими  або рожевими квітами, які виділяють вишуканий аромат.

Її вже з 16-го століття використовували як активний інгредієнт для створення парфумів, але потім корінь почали додавати в чаї та настоянки для боротьби з безсонням.

Відкриття заспокійливого ефекту цієї рослини приписують римському лікарю та філософу Галену, який одним із перших почав виписувати валеріану. Ліки мали чудовий успіх, адже аромат валеріани дуже ефективно бореться з розладами сну.

Не забувайте, що цю рослину потрібно поставити на місце, де вона отримуватиме багато світла – щонайменше 6 годин на день.

6. Бамбукова пальма

Невеличка бамбукова пальма – це ідеальний варіант, якщо ви хочете очистити повітря в кімнаті та зробити свою оселю більш гармонійною.

Завдяки своїм властивостям вона дасть вам можливість насолоджуватися чистішим повітрям упродовж усього дня, а вночі сприятиме розслабленню.

Бамбукова пальма має екзотичне походження, тому зробить будь-яку кімнату більш вишуканою.

Щоб вона добре росла, просто підтримуйте ґрунт трохи вологим і старайтеся поставити горщик у місце, де немає забагато світла.

Перш, ніж обирати будь-яку з цих рослин, переконайтеся, що діти або домашні улюбленці, які живуть у будинку, не мають на неї алергії.

Читайте також: 8 рослин, які очищують повітря в домі

Старайтеся чистити та зволожувати листя кожного тижня, щоб воно не пересихало.  • Ferre Navarrete, F., & Vilches Aguirre, Y. (2012). Diagnóstico y tratamiento del insomnio. Medicine (Spain). https://doi.org/10.1016/S0304-5412(12)70483-3.
  • Ortiz, O., Sánchez-Mora, N., Fraguas, D., & Arango, C. (2008). Valeriana en el tratamiento a largo plazo del insomnio. Revista Colombiana de Psiquiatría.
  • Kaufman, D. M. (2008). Trastornos del sueño. In Neurología clínica para psiquiatras. https://doi.org/10.1016/B978-84-458-1917-3.50017-2.
  • Pedraza Martínez, I. (2021). El cuidado de la planta de interior.  Barcelona, España: Universitat de Barcelona.
  • Browning, B & Cooper, C (2015) The Global Impact of Biophilic Design in the Workplace. Human Spaces
  • Wilson, E.O. (1984). Biophilia: The human bond with other species. Cambridge: Harvard University Press.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.