8 щоденних звичок, які можуть спричинити проблеми з серцем

8 щоденних звичок, які можуть спричинити проблеми з серцем
8 щоденних звичок, які можуть спричинити проблеми з серцем

Останнє оновлення: 06 грудня, 2018

Романтики називають серце органом кохання. Не зважаючи на те, що ми знаємо, що емоції виникають у мозку, ми все ж не можемо заперечити той факт, що вони безпосереднім чином пов’язані з роботою цього органу.

Насправді все, що ми робимо, прямо чи опосередковано впливає на серце: спосіб життя, раціон, те, як ми долаємо виклики і т.п. У цій статті ми поговоримо про 8 щоденних звичок, які можуть спричинити проблеми з серцем.

Ви і ваше серце

Серце – головний орган у серцево-судинній системі, функція якого полягає у тому, щоб качати кров по всьому організму, що забезпечує перенесення поживних елементів, кисню, гормонів та інших речовин до відповідних тканин та органів. Уявіть собі ідеальну машину, де кожний пристрій відіграє ключову роль і найменша зміна може спричинити збій.

Коли серце і кровоносні судини не працюють так, як повинні, виникають розлади, відомі як серцево-судинні захворювання. Іноді їх складно виявити, але їх можна встановити через появу інших захворювань:

Захворювання, які вказують проблеми серцево-судинної системи

 • Атеросклероз: це потовщення і затвердіння артерій, які втрачають діаметр і переносять менше крові, в результаті ваше серце пошкоджується.
 • Стенокардія: якщо у вас стенокардія, ви відчуєте страшний біль у грудях. У такий спосіб тіло повідомляє, що серце не отримує достатньо крові. Ви повинні терміново звернутися до лікаря.
 • Серцевий напад: коли артерії або вени блокуються через різні чинники, наприклад, через згусток крові, потік крові не дістається серця і відбувається напад.
 • Крововилив у мозок або інсульт: розрив кровоносної судини або її закупорка призводять до того, що мозок не отримує достатньо кисню і розвивається інсульт.

Людині, яка має проблеми з серцем, загрожують різні чинники ризику: від зношення артерій до вродженого каліцтва. Проте вчені говорять, що спосіб життя також впливає на роботу серця. Тож ви повинні дізнатися про 8 щоденних звичок, які можуть викликати проблеми з серцем.

8 щоденних звичок, які можуть спричинити проблеми з серцем:

проблеми з серцем

Безсумнівно, життя сьогодні має запаморочливий ритм і ми часто думаємо, що погані звички – це єдиний спосіб пристосуватися до нього, але це не так: поганий раціон, паління, вживання занадто великої кількості алкоголю, виснажлива робота і перебування у стресових ситуаціях тільки скорочують ваші роки і продуктивність вашого організму.

Не вірите? Читайте далі і побачите.

Пасивний спосіб життя

Пасивний спосіб життя є однією з основних причин численних захворювань, які призводять до поганої роботи серцево-судинної системи: цукрового діабету, атеросклерозу і ожиріння. Регулярні вправи допоможуть усунути жирові відкладення в тканинах, а також зміцнити серце і зробити кровоносні судини більш гнучкими.

Паління

сигарети

Жахлива звичка курити не лише пов’язана з легеневою недостатністю, але й, як встановили дослідження, спричинює звуження артерій, прискорює серцебиття, зменшує кількість кисню, яку отримує серце, а отже, змушує серце працювати більше, щоб качати кров, що сприяє накопиченню жиру і гіпертонії. Не куріть, подбайте про свою серцево-судинну систему.

Споживання нездорової їжі

Як ви знаєте, нездорова їжа багата на насичені жири, рафінований цукор, сіль і біле борошно, що є вкрай токсичним поєднанням для вашого організму. Все, чого ваш організм не може позбутися через метаболічні процеси, відкладається у вигляді жиру в тканинах організму.

Якщо його забагато, кровоносні судини і органи також будуть ним огорнуті. Вузькі і негнучкі артерії – це прямий шлях до серцевих проблем. Запобігайте ожирінню і переконайтеся, що у вашій дієті домінують фрукти, овочі і клітковина, тому що вони очистять ваш організм і допоможуть позбутися від будь-якого надлишку.

Виснажлива робота

Якщо ви не будете приділяти час собі, занадто багато працюватимете або будете тягнути на собі роботу, сім’ю і надмірне емоційне напруження, стережіться! Це збільшує ризик серцевих захворювань.

Стрес винен у багатьох наших проблемах: він пригнічує імунну систему, підвищує вразливість до інфекцій та ризик серцевих нападів, адже він тісно пов’язаний зі змінами артеріального тиску.

Вам слід відпочити, насолодитися радощами життя, витратити принаймні годину на себе, на свою сім’ю і на оточення. Подбайте про своє психічне здоров’я і виконуйте вправи на розслаблення. Не поринайте у стрес.

Нестача сну

сон

Вам потрібно спати 8 годин на день, щоб подбати про серце, щоб ваш організм міг підготувати себе до нового робочого дня. Гормональні проблеми, викликані відсутністю сну, можуть спричинити проблеми з серцем і вплинути на серцево-судинну систему.

Нестача води

Недостатня кількість води сприяє накопиченню токсичних речовин в організмі. Якщо ви хочете допомогти серцю і покращити кровообіг, пийте багато води. У результаті ви простимулюєте виведення всього зайвого.

Алкоголь

алкоголь

Часте вживання алкоголю може завдати серйозної шкоди печінці і серцю. Здоровий спосіб життя дозволить вам позбутися проблем з серцем.

Винятково вегетаріанська дієта

Винятково вегетаріанська дієта може призвести до нестачі вітаміну В12, який впливає на роботу серцево-судинної системи. Дотримуйтеся збалансованої і здорової дієти або вживайте додаткові вітаміни.

Кілька слів наостанок

Ми сподіваємося, що у цій статті успішно виявлені ті щоденні звички, які впливають на ваше здоров’я. Якщо ви хочете бути здоровими і уникнути проблеми з серцем, ви просто повинні:

 • Дотримуватися дієти, багатої фруктами, овочами, білками і клітковиною. Так ви зміцните м’язи серця.
 • Зменшити споживання жирів, цукру і солі.
 • Пити більше, ніж два літри води на день.
 • Часто виконувати вправи, займатися ходьбою, бігом, плаванням або чимось іншим, що вам до вподоби.
 • Уникати надмірних стимуляторів, зокрема чаю і кави.
 • Уникати стресів.
 • Робити вправи на розслаблення.
 • Спати стільки, скільки необхідно.
 • Не курити.
 • Не вживати алкоголь.
It might interest you...
7 симптомів, що вказують на проблеми з серцем
Моє здоров'яНаписав та перевірив Моє здоров'я
7 симптомів, що вказують на проблеми з серцем

Підозрюєте, що у вас проблеми з серцем? Дізнайтеся про симптоми та ніколи не соромтесь звернутися до лікаря, якщо ви недобре почуваєтеся.