8 товарів, які можуть мати вплив на щитоподібну залозу

8 товарів, які можуть мати вплив на щитоподібну залозу
8 товарів, які можуть мати вплив на щитоподібну залозу

Останнє оновлення: 12 лютого, 2019

Щитоподібна залоза – це невелика, метеликоподібна залоза, розміщена у нижній частині вашої шиї. Вона відіграє надзвичайно важливу роль у процесах метаболізму організму.

Коли у щитоподібній залозі відбуваються зміни, вони можуть вплинути на інші органи і дуже погіршити якість вашого життя через численні спричинені захворювання та розлади.

Накопичення токсинів в організмі – це одна з головних причин збільшення кількості проблем зі щитоподібною залозою.

Безумовно, правильне харчування може значною мірою зменшити кількість токсинів в організмі. Проте, існують також інші звички та чинники, які також впливають на роботу цієї залози, хоча їх часто недооцінюють.

Нещодавно виявили, що використання певних побутових товарів впливає на появу проблем зі щитоподібною залозою. Вони містять велику кількість хімічних речовин та токсинів. Намагайтеся не їсти або зменшити використання таких засобів, і ризик розвитку різних захворювань також знизиться.

Пестициди та щитоподібна залоза

пестициди та щитоподібна залоза

За результатами декількох досліджень, у людей, які багато контактують із пестицидами, підвищений ризик виникнення проблем зі щитоподібною залозою.

У підсумку одного дослідження виявили, що дружини чоловіків, які кожного дня використовують пестициди для своєї роботи, також мають значно більший рівень небезпеки розвитку таких захворювань.

Ще одні тести попереджають, що 60% пестицидів, які зараз використовують, можуть спричинити зміни у щитоподібній залозі.

Частий або постійний вплив пестицидних препаратів, як-от: гербіциди, інсектициди і протигрибкові – без сумніву, шкідливий ддя щитоподібної залози.

Вогнестійкі засоби

Вогнестійкі засоби, такі як полібромовані дифенілові ефіри (ПБДЕ), можуть вплинути на роботу щитоподібної залози.

Їх часто використовують для екранів телевізорів та комп’ютерів, а також вони містяться у піні, якою покривають меблі та килими.

Крім того, вплив ПБДЕ пов’язують із розладами в поведінці та розвитку.

Пластик

пластикові пляшки

Пластик  негативно впливає на організм, він дуже небезпечний ще й для здоров’я щитоподібної залози. Однією з найголовніших загроз для здоров’я є конкретний хімічний елемент, який проникає у їжу та воду з пластикового посуду, відомий як сурма.

Науковці Копенгагенського університету (Данія) виявили, що рівень сурми у фруктових напоях та соках, які зберігаються у пластикових пляшках, у 2,5 разів вищий, ніж у водопровідній воді (тій, яку вважають безпечною).

Також результати показали, що фталати, які містяться у пластикових пляшках, можуть вплинути на роботу щитоподібної залози.

Антипригарні покриття

Антипригарні покриття містять перфтороктанову кислоту, хімічний складник, який використовують у виробництві тефлону. Також вона входить до складу упаковок для харчових продуктів та багатьох інших товарів, які ми часто використовуємо у побуті.

Ця кислота може вплинути на здоров’я щитоподібної залози навіть при незначних кількостях, саме тому краще не використовувати жодні товари з антипригарним покриттям.

Зубна паста з триклозаном

Сьогодні у деяких із найпопулярніших зубних пастах міститься складник під назвою триклозан, який впливає на роботу щитоподібної залози, рівні естрогену та тестостерону а також ефективність дії певних антибіотиків.

Триклозан вступає в дію з гормонами, які виробляє щитоподібна залоза, крім того, він також порушує нормальний розвиток репродуктивної системи та обмін речовин.

Антибактеріальні товари

антибактеріальні креми

У деяких антибактеріальних милах, гелях та лосьйонах також міститься триклозан.

Триклозан діє як антибіотик і контролює дію бактерій, які можуть поширюватися на ступнях, руках, зубах та інших частинах організму. Утім, як ми вже говорили раніше, він шкідливий для інших функцій, як-от роботи щитоподібної залози.

Важкі метали

Багато хімічних засобів, які досить часто використовують вдома, містять деякі важкі метали, як-от ртуть, свинець, алюміній, а постійна потреба виробляти антитіла, щоб боротися з ними, може спричинити розлади у роботі щитоподібної залози, такі як хвороба Грейвса та хвороба Хашимото.

Соя

У соєвих продуктах містяться фітоестрогени, які впливають на вироблення щитоподібною залозою пероксидази.

А коли нормальна робота щитоподібної залози переривається, організм більше не може виробляти йод, а саме він бере участь у виробленні всіх необхідних гормонів.

Ще один недолік соєвих продуктів у тому, що сьогодні більшість із них генетично модифіковані (ГМО), а це також має негативний вплив на здоров’я людини.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.