9 найкращих розтяжок, щоб залишатися у формі

8 Січня, 2019
Часто люди думають, що розтяжка потрібна лише спортсменам, але насправді це не так. Розтяжна корисна для кожного, хто просто хоче добре себе почувати.

Фізична активність, безсумнівно, має багато переваг як для фізичного, так і для психічного здоров’я. Ми часто робимо різні кардіо або силові вправи, забуваючи про те, що розтяжка це також хороше тренування і вона має бути додана до вашої програми.

Періодичні і правильні розтяжки також допомагають залишатися у формі й отримувати важливі переваги, які ми перерахуємо нижче.

Поліпшують здоров’я суглобів

Щоденні розтяжки допомагають контролювати втрату м’язової маси і поліпшують міцність і гнучкість сухожиль. Вони також покращують змащування суглобів, яке може втрачатися через малорухомий спосіб життя і старіння.

Зменшують спазми

розтяжка спини
М’язові спазми можуть виникнути в молодому або літньому віці. Ця проблема пов’язана з поганою поставою або такими захворюваннями, як артроз та грижа дисків. Розтяжки чудово підходять для профілактики спазмів.

Зменшують біль у суглобах

Коли людина проводить багато часу стоячи, деякі м’язи стають сильнішими і стійкішими. Проте інша група м’язів стає слабшою, втрачає міцність і стійкість. Тому дуже важливо зробити розтяжки, особливо коли ви перебуваєте у тому ж положенні протягом багатьох годин.

Покращують спортивну форму

ходьба
Розтяжка має важливе значення для спортсменів, які беруть участь у змаганнях. У деяких видах спорту велика гнучкість пов’язана з хорошою продуктивністю. Загалом, розтягування допомагає поліпшити спортивні результати, оскільки воно стимулює рухливість суглобів і запобігає можливим травмам.

Запобігають старінню

Розтяжки покращують міцність і гнучкість літніх людей. Протягом багатьох років люди втрачають силу і гнучкість, що значно знижує якість їхнього життя. Регулярне розтягування допомагає зберегти суглоби здоровими і запобігти проблемам, пов’язаним з віком.

Яка розтяжка найкраща?

  • Розтяжка вперед: сидячи на підлозі з витягнутими ногами, нахиліться трохи вперед, тримайте спину прямо, а сідниці притисніть до підлоги. Ви відчуєте розтягування м’язів спини і задньої частини ноги.
  • Розтяжка підколінного сухожилля: розкладіть килимок, сядьте, витягніть одну ногу і зігніть іншу, щоб стопа торкалася іншої ноги. Вирівняйте стегна, нахиліть тіло вперед і спробуйте торкнутися простягнутої ноги. Затримайтеся в цьому положенні протягом декількох секунд.
  • Розтяжка сідниць: сядьте, витягніть одну ногу перед іншою, зігніть одну ногу і розтягніть іншу. Ваші стегна мають утворювати рівну лінію, а тіло повинно залишатися над зігнутим коліном. Розтягування має відчуватися у зігнутій нозі.
  • Бічні розтяжки: сядьте зі схрещеними ногами, підніміть одну руку в протилежний бік і одночасно поверніть верхню частину тіла в тому ж напрямку, що й руку. Покладіть іншу руку на талію, щоб втримувати рівновагу. Схиліть голову до плеча. Тримайте плечі низько.

Інші види розтяжок

  • Розтяжка спини: розстеліть килимок на підлозі перед собою. Сядьте на п’яти, витягніть руки в сторону килима і тримайте голову між руками. Утримуйте положення протягом декількох секунд, і ви відчуєте розтягування спини.
  • Розтяжка спинного хребта: лягте обличчям вгору, покладіть спину на килимок. Покладіть руки на голову і нахиліться назад, вигинаючи спину, втримуючи голову на підлозі.
  • Розтяжка шиї: сидячи на підлозі зі схрещеними ногами, переплетіть пальці за головою і, тримаючи підборіддя і грудну клітину окремо, опустіть голову вперед, розтягуючи задню частину шиї.
  • Розтяжка чотириглавого м’яза: сядьте, зігніть одну ногу так, що вона утворила прямий кут. Покладіть іншу ногу назад і зігніть її на килимок або подушку. Вхопіть стопу і спробуйте обережно наблизити її до сідниць. Розтяжка не має викликати напруження.
  • Розтяжка бокових м’язів шиї: сидячи зі схрещеними ногами, покладіть руку на протилежне вухо і рухайте головою вбік. Затримайтеся в цьому положенні, доки не відчуєте, що ви розтягнули шию, а потім зробити те ж саме в інший бік.