Брати та сестри - ваші найкращі друзі

Родинні суперечки, далеко не негативні, насправді допомагають вам рости. Хоча ви могли мати як злети, так і падіння у ваших стосунках з братами та сестрами, ви знаєте, що вони завжди будуть поряд, коли ви потребуватимете їх.
Брати та сестри - ваші найкращі друзі

Останнє оновлення: 24 листопада, 2018

Родинні суперечки, далеко не негативні, насправді допомагають вам рости. Хоча ви могли мати як злети, так і падіння у ваших стосунках з рідними, ви знаєте, що брати та сестри завжди будуть поряд, коли ви потребуватимете їх.

Друзі – це важливі люди, які завжди будуть на вашому боці, тому що, так чи інакше, ви самостійно вибрали їх. Але зовсім інша ситуація відбувається з вашими братами та сестрами – тими членами сім’ї, які стають найкращими друзями, і з ким ви розділяєте більшу частину свого життя.

Стосунки між братами і сестрами – одні з найбільш напружених, які можуть статися в житті.

Ми рекомендуємо: Переваги кави та друзів

В інших взаєминах, якщо щось вам не подобається або якщо ви постійно сваритеся, ви можете зважитися на те, щоб закінчити ці стосунки. Цього не відбувається між братами та сестрами, де підйоми і спади є більш поширеними.

Ви завжди можете розраховувати на своїх братів і сестер

Сестри у лісі

Ваші брати та сестри – це люди, які знають вас. Ви не вибирали жити з ними, але вони все одно розділяють принаймні кілька років вашого життя.

Це може бути дуже важко для пари, але між братами та сестрами це навіть не варіант. Це ситуація, яка дає можливість для безлічі проблем, які завжди треба розглядати.

Крім того, той факт, що все буде вирішуватися з прощенням, незважаючи на всі сварки та злість, засновані на безумовній любові, якою ви ділитеся зі своїми братами та сестрами.

Це любов, яка була вироблена протягом багатьох років, за які ви розділили сміх, сльози, радість, питання, думки…

Хочете дізнатися щось цікаве?

Суперечки між братами та сестрами далеко не є негативними, вони можуть допомогти вам навчитися контролювати свої емоційні імпульси та бути гнучкими; відкласти в сторону всі ті негативні почуття, так що ви зможете подивитися на ситуацію ясним поглядом у хвилини гніву.

4 сестри

Але що ще можуть ваші стосунки з братами та сестрами зробити для вас? Погляньмо на деякі з переваг, які, певно, здивують вас:

  • Ваша самооцінка підвищується
  • Ваша здатність бути щедрим збільшується
  • Вірите ви в це чи ні, ви стаєте терплячишіми
  • Ви уникаєте емоційних проблем в ранньому віці
  • Ви не будете страждати від почуття самотності

Без сумніву, багато з цих переваг можуть статися і без братів або сестер, але коли ви маєте цей тип стосунків, ви обов’язково будете стикатися з ними.

Стосунки між братами та сестрами не порівняти ні з чим

Хоча ви можете мати дуже сильний зв’язок зі своїми друзями або іншими людьми у вашому житті, неможливо порівняти це зі стосунками між братами та сестрами.

Подумайте про це: ви жили разом з часу, коли ви були маленькими, будуючи впевненість, яку не можна порівняти з будь-чим, що ви будуєте з іншою людиною.

брати та сестри - це родина

Навіть не намагаючись, ви залишаєтеся разом, незважаючи на ваші найгірші (та найкращі) моменти. Це те, що обіцяють у шлюбі, але якщо шлюб можна розірвати, якщо ця обіцянка порушена, то такого не станеться між братами та сестрами.

Це правда, що іноді цього зв’язку не існує. Бувають випадки, коли один брат є токсичним для інших, або вони настільки несумісні, що вони не залишаються в житті одне одного.

Коли це відбувається, це створює згубні стосунки, які залишають поганий досвід для обох людей.

Іноді виникає егоїзм або інші неприємні обставини. У нормальних стосунках ви сподіваєтеся заснувати обмін і хорошим і поганим одне з одним. Коли цього не відбувається, можливо, ви маєте справу зі злим братом або злою сестрою, які приховують лише негативні почуття.

Брати та сестри – це ваша сім’я назавжи

Це нормально для ваших братів і сестер – бути частиною вашого життєвого досвіду, отриманого завдяки тому, що ви вважаєте сім’єю.

Якщо ви врешті-решт вибираєте різні шляхи в житті, ви знаєте, що коли зустрінетеся знову, завжди будете мати цю довіру, яку мали раніше.

А якщо щось трапиться з вами або у вас виникнуть проблеми? Ви знаєте, що якщо ви звернетеся до вашого брата чи сестри, вони будуть поряд, готові допомогти.

Уявіть свої взаємини з братами та сестрами у вигляді дерева. Неважливо, як далеко одна від одної ростуть гілки, вони мають одне й те ж саме коріння, тож між вами завжди буде зв’язок .

Ці спільні погляди, лише вам зрозуміла мова, таємниці, які ви ніколи не розкриєте нікому іншому.

Брати та сестри є важливою частиною вашого життя, тому ви повинні цінувати їх, оберігати їх і тримати близько до себе. Немає жодних інших стосунків, які ви можете знайти, які були б настільки чистими та здоровими.

Це стосунки, засновані на істинній, безумовній любові.  • McHale, S. M., Updegraff, K. A., & Whiteman, S. D. (2012). Sibling relationships and influences in childhood and adolescence. Journal of Marriage and Family, 74(5), 913-930.
  • Dunn, J. (2002). Sibling relationships. Blackwell handbook of childhood social development, 223-237.
  • Branje, S. J., Van Lieshout, C. F., Van Aken, M. A., & Haselager, G. J. (2004). Perceived support in sibling relationships and adolescent adjustment. Journal of Child Psychology and Psychiatry, 45(8), 1385-1396.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.