Стосунки: 7 почуттів, окрім кохання

У стосунках вкрай важливо приймати один одного, як переваги, так і недоліки. Це означає не намагатися змінити когось. Допустима тільки конструктивна зміна.
Стосунки: 7 почуттів, окрім кохання

Останнє оновлення: 27 травня, 2019

Кохання є основним компонентом для будь-яких стосунків. Якщо будь-хто з партнерів починає сумніватися в його / її почуттях, то, швидше за все, у певний момент пара зрештою розійдеться.

Але, попри те, що кохання є найважливішим елементом у будь-яких стосунках, необхідні інші почуття для того, щоб створити сильні, стабільні й найщасливіші стосунки.

Мистецтво кохання супроводжується набором характеристик, які необхідні для того, щоб навчитися жити разом і для того, щоб будувати спільне життя.

Знати ці характеристики й шляхи їх застосування в житті є одним з найкращих способів зміцнити кохання і забезпечити його тривалість.

Як ми всі знаємо, коли йдеться про кохання та стосунки, завжди існують різні думки про те, що правильно і що неправильно. Отже, сьогодні ми збираємося поділитися з вами 7 основними характеристиками, яких потребують всі пари.

Будівельні блоки успішних стосунків

1. Довіра

пара тримає руками серце
Один із найбільших скарбів, яким пара може поділитися, – це довіра. Цей основний інгредієнт є ключовим фактором для щастя в собі та в іншій людині.

Якщо обидва партнери довіряють одне одному, стосунки будуть мирно розвиватися без будь-якої причини для турбот, коли ви не разом.

Якщо ви не припинятимете турбуватися і думатимете, що партнер вас обманює, ви будете тільки створювати напругу в стосунках. І внутрішньо це не дозволить вам повною мірою насолоджуватися спільними моментами.

2. Прийняття

Приймати когось – це одне, а спробувати змінити когось – це зовсім інше. Будьте обережні! Часто люди кажуть, що вони приймають недоліки свого партнера, але так чи інакше вони просто чекають на нагоду їх змінити.

Дуже важливо, щоб ви навчилися приймати як переваги, так і недоліки вашого партнера. Ніхто не досконалий, і іноді деякі аспекти просто становлять особистість іншої людини.

Але якщо ви говорите про конструктивну зміну для обох, то нехай це станеться. Але це лише добре тоді, коли не пригнічує і не змушує зробити щось, чого людина не хоче робити.

3. Спілкування

пара спілкується
Одним із найбільших стовпів успіху в стосунках є підтримання хорошого зв’язку. Ви завжди маєте бути в змозі говорити відкрито щоразу, коли вам потрібно сказати, що ви відчуваєте, про що мрієте і що вас турбує.

Спілкування також цілком доречне, коли йдеться про секс, адже обидва партнери мають почуватися абсолютно комфортно.

4. Прихильність

“У добрі часи та погані”. Ось як прихильність має виглядати, коли ви ділите своє життя з іншою людиною. Незалежно від того, наскільки добре чи погано йдуть справи зі стосунками й поза ними, у вас має бути гарантія того, що ви подолаєте все разом.

5. Повага

Усі довгострокові стосунки міцніють разом з цією характеристикою. Вона забезпечує здорове спільне життя. Без поваги кохання просто не може рости, і, швидше за все, негативні емоції змарнують стосунки.

Дуже важливо знати, як контролювати ситуації, коли хтось сердиться або роздратований. Саме в цей час вириваються найбільш шкідливі слова, тож будьте обережні! Завжди необхідно зберігати спокій.

6. Знати, як прощати

жінка образилась на чоловіка
Жодні стосунки не є досконалими, і випробування можуть виникнути в будь-який момент, навіть через помилку. Чи можна пробачити?

Не кожен здатний легко пробачити, і важко зробити це від серця. Це дуже важливо у стосунках, оскільки це є частиною зростання і досвіду для обох людей.

Є деякі вчинки, які важче пробачити, що також може означати, що не варто заглиблюватися. У цих випадках краще просто відпустити, принаймні на деякий час, щоб ваші рани повністю загоїлися.

Не варто удавати, що простили, та пригнічувати почуття просто зі страху залишитися на самоті. Ви маєте навчитися говорити “до побачення”, коли це необхідно. Ваша особиста гармонія має бути передусім.

7. Вірність

Стосункам, які пройшли крізь зраду, не вистачає одного з ключових інгредієнтів – вірності. Цей елемент тісно пов’язаний з довірою, але важливо підкреслити вірність, тому що вона допомагає підтримувати довіру.

Невірність завдає болю, руйнує і створює хаос у стосунках. Ось чому більшість стосунків закінчуються, щойно хтось вирішує бути порушити клятву вірності.  • Agoff, C., Rajsbaum, A., & Herrera, C. (2006). Perspectivas de las mujeres maltratadas sobre la violencia de pareja en México. Salud pública de México, 48, s307-s314.
  • Cid, F. M. (2011). Los cuatro componentes de la relación de pareja. Revista electrónica de psicología Iztacala, 14(1), 321-332.
  • Testor, C. P., GARAYOA, J. A. C., & PUJOLS, M. D. (2009). Psicoterapia psicoanalítica de pareja: teoría y práctica clínica. Apuntes de psicología, 27(2-3), 197-217.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.